rifTTn W 2e Paasdag geopend bin n9n uit 5 Locatievoorstellingen in Veere, Ellewoutsdijk en op Neeltje Jans I r v» Chef Special en Douwe Bob Het Zeeland Nazomerfestival biedt dit jaar locatievoorstellingen op Neeltje Jans, bij de stadswallen van Veere en in Fort Ellewoutsdijk. Chef'Special is slotact op het Abdijplein. 2 april, 11:00-17:00 uur Vorig jaar was slechts één locatievoorstel ling van het Zeeland Nazomerfestival bui ten: 'Hiroshima mon amour', op de Oesterdam. Dit jaar zijn alle producties in de buitenlucht. De openingsvoorstelling is 'De blinden', die wordt uitgevoerd bij de stadswallen in Veere. In het nieuwe windpark Bouwdok- ken op Neeltje Jans wordt 'Wiek' opgevoerd. Fort Ellewoutsdijk is het toneel van 'Winterreise'. De achttiende editie van het festival begint dinsdag 21 augustus en duurt tot en met zaterdag 1 sep tember. Neeltje Jans De locaties voor dit jaar zijn niet onbekend voor het festival. In 2001 was op Neeltje Jans 'Ship op Troy' te zien, in 2003 'L'histoire du soldat' in Fort Ellewoutsdijk en in 2012 'Medea' bij de Veerse stadswallen. 'De blinden' is gebaseerd op het stuk 'Les aveugles' (1890) van de Belgische auteur Maurice Maeterlinck. Josse De Pauw en Jan Kuijken hebben de tekst be werkt tot een muziektheater voorstelling. De muziek, gecom- poneerd door Kuijken, wordt uitgevoerd door het koor Colle gium Vocale Gent. 'Wiek' is een oude bekende van het festival, want in 2009 was de dansvoorstelling van Het festival wordt geopend met de voorstelling 'De blinden' Boukje Schweigman al eens te zien nabij de skihal in Terneu- zen. Nu gaan de danseressen midden in een nieuw windmo lenpark op Neeltje Jans de con frontatie met de horizontaal draaiende wieken aan. Zij wor den begeleid door livemuziek van de Middelburgse componist Douwe Eisenga. Waanzin 'Winterreise', naar de liederen cyclus van Franz Schubert, is muziektheater over de waanzin van oorlog, bezien vanuit ver schillende standpunten. Regis seur en scenograaf Niek Korte- kaas zal met 'beeldende ingre pen' de kracht van Fort Elle woutsdijk als theaterlocatie ver sterken. Hij werkt daarbij samen met de Middelburgse kunstenaar Piet Dieleman. De cast bestaat uit Simone Milsdochter, Nieke de Groote, Els Mondelaers (zang) en Gwen Cresens (mu ziek). De kaartverkoop van het festi val begint op 1 mei. PROGRAMMA WOONPLAZA zaterdag 31 maart 2018 PC Nazomerfestival naar buiten Rolf Bosboom De dansvoorstelling 'Wiek' keert na negen jaar terug op het festival, fotojochemjurgens Het muziekpro gramma op het Ab dijplein in Middel burg wordt vrijdag 24 augustus inge luid met een con cert dat geheel in het teken staat van de muziek van de Middelburgse com ponist Douwe Ei senga. Toppers op het plein zijn verder Kraak Smaak (29 augustus), Jacque- line Govaert (30 au gustus) en Douwe Bob (31 augustus). Chef'Special sluit het festival zater dag 1 september af. Andere namen op het programma zijn Milo, TenTemPiés, de finalisten van de Grote Prijs van Ne derland, Marten Fisher, Matthew Crosby en Rilan the Bombardiers. Publiekstrekkers zoals de picknick en, aansluitend, het Nazomerzingen keren ook dit jaar terug. Het kinder concert op woens dagmiddag 28 au gustus wordt ver zorgd door Kapitein Winokio. Naast de locatie voorstellingen en het Abdijplein biedt het festival kleinere voorstellingen, op diverse plekken. Ook zijn er ge sprekken met ma kers en inleidingen. Schouwersweg7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41