We gaan geen politie-agentje spelen Liefde voor Zeeland in de mooiste beelden a 3 Nieuw Ontdek Bij Tennisvereniging 't Swaecke in Wemeldinge is een eerste stap gezet om ro ken op het sportcomplex aan ban den te leggen. „We hebben on langs borden geplaatst waarin op geroepen wordt om niet te roken", vertelt voorzitter Peter van den Dries. Ook heeft de club zich aan gesloten bij het project Rookvrije Generatie van de Hartstichting en daarmee zijn ze tot nu toe een van de weinigen in Zeeland. „We vin den dat we een voorbeeldfunctie hebben en dus wordt roken bij ons ontmoedigd. Maar we gaan geen politie-agentje spelen." De tennisclub vindt het vooral belangrijk dat er tijdens jeugd wedstrijden en -toernooien niet meer wordt gepaft. „We zijn voor stander van een rookvrij park. Onze leden hebben zich daar on langs ook over uitgesproken tij dens de algemene ledenvergade ring." Het onderwerp kwam op de agenda na een brief van huisart sengroep Kapelle aan alle sport verenigingen in Kapelle en We meldinge waarin werd opgeroe pen tot een strenger rookbeleid. „We vonden dat ze een goed ver haal hadden en hebben ons daarom bij het initiatief aangeslo ten." Voetbalclub Zeelandia Middel burg wil stapsgewijs overstappen op een rookvrij sportcomplex. De grootste vereniging van Zeeland kiest voor de geleidelijke weg, net zoals dat gebeurt bij het 'gezonder' maken van de sportkantine. „Ie dereen is er wel van overtuigd dat we die kant op moeten", vertelt voorzitter Walter Blondeel. „Maar je moet mensen mee zien te krij gen in zo'n proces. De normen- en waardencommissie binnen onze vereniging komt binnenkort met een voorstel naar het bestuur. We gaan dit plan vervolgens voorleg gen aan de algemene ledenverga dering in mei. We hopen op niet te veel weerstand." De club wil de accommodatie het liefst helemaal rookvrij heb ben met ingang van het nieuwe seizoen. „Maar voor de verstokte roker zoeken we wellicht nog een plekje. Dit moet dan wel helemaal uit het zicht zijn van kinderen. Dus niet meer bij de ingang van het complex." Zeelandia Middelburg zal bij het rookvrij maken van het complex moeten samenwerken met MZVC, dat ook gebruik maakt van de ac commodatie in de Veerse Poort. VLISSINGEN Waarom ben jij fan van Zeeland? Ook dit jaar daagt VVV Zeeland iedereen weer uit om die vraag te beantwoorden in mooie foto's. En ook dit jaar leve ren de beste foto's weer mooie prijzen op. Zowel bewoners als gasten van de provincie kunnen op de web site www.fanvanzeeland.nl een account aanmaken en hun mooi ste foto's uploaden om mee te doen aan de wedstrijd. Spelende kinderen op het strand, uitbundige popfestivals, smakelijke streekgerechten, schit terende vergezichten of flitsende actiefoto's: alles is mogelijk, als de foto maar duidelijk maakt waar om jij jezelf Fan van Zeeland kunt noemen. De vorige edities van de wedstrijd leverden duizenden fo to's op, waarin allerlei facetten van Zeeland schitterend werden uit gebeeld. De foto's kunnen tot en met eind oktober worden ingediend, waarna een vakjury de twaalf mooiste beelden uitkiest. Uitein delijk kiest de vakjury ook de win naar van de hoofdprijs. Daarnaast zijn er drie publieksprijzen te ver delen: iedereen kan in november via pzc.nl twee weken lang stem men op zijn of haar favoriete foto. De winnaars van de fotowedstrijd Fan van Zeeland 2018 worden vrij dag 23 november bekendgemaakt. leolux zaterdag 31 maart 2018 Roken langs de zijlijn bij Zeeuwse voetbalclubs mag nog volop, foto roel van der aa Maurice Steketee bank Elias en fauteuil Lloyd onze speciale acties! Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 2e paasdag geopend van 12:00-18.00 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39