29 van Feyenoord en Excelsior, krabbelt op na het overlijden van zijn jeugdliefde meer lang te leven had. Maar ook toen bleef ze positief. Ik denk dat ze het ons niet moeilijk wilde ma ken. „Steph en ik waren lang sa men. We zijn al gaan samenwo nen toen ik als jonge speler bij Feyenoord zat. Ik was pas 19 jaar, zij vier jaar ouder. Ze vond werk als maatschappelijk assistente in Dordrecht. Al die jaren stonden grotendeels in het teken van mijn voetballoopbaan. Juist nu mijn carrière op z'n einde liep, werd ze ziek. De afgelopen periode is heel zwaar geweest. Je hebt het helaas niet voor het uitkiezen. Maar ik heb geprobeerd om door te gaan met het leven. Een prof moet nu eenmaal een fysieke inspanning leveren. En ze leggen de competi tie niet stil hè, hoe erg iedereen het ook vond. Ik ben blijven voet ballen. Of ik volgend seizoen ook nog speel, weet ik nog niet. Ik pro beer de tweeling een zo normaal mogelijk leven te laten hebben." Buffel vond een andere partner. Annabel ontmoette hij op het schoolplein van zijn zoontjes. Hij laat een filmpje zien. Annabel en zijn zoons Maceo en Fausto wen sen Thomas succes voor de beker finale tegen Standard Luik. „Die hebben we helaas verloren (1-0, red.)", zegt hij. „Genk liet voor de finale een filmpje zien van vier minuten waarin de spelers succes- wensen kregen van hun dierbaren. Ja, tuurlijk is dat slikken. Steph is er niet meer. Annabel kan het heel goed vinden met de kinderen. Ja, er zijn altijd mensen voor en men sen tegen als je een nieuwe relatie begint. Wanneer mag je weer aan een nieuwe relatie beginnen? Staat daar een termijn voor? Er komt niet ineens een moment waarop je plots bepaalt dat je weer verder mag gaan met je leven of zo. Dat gebeurt gewoon. „Ik kan bij Annabel terecht met vragen. Ik kan dingen delen waar ik niet direct een antwoord op heb. Bijvoorbeeld als het over de kinde ren gaat, vrouwen zijn daar toch vaak beter in. Het voelt fijn. We vergeten Steph nooit. Ik praat veel over haar, bekijk foto's. Uit zich zelf hebben Fausto en Maceo het niet zo vaak over haar, maar ze zijn nog geen vijfjaar oud. Ik blijfveel over haar vertellen." Ook over zijn tijd in Rotterdam, daar waar het echt begon als voet baller. Feyenoord haalden het Bel gische talent op 15-jarige leeftijd weg bij Cercle Brugge. In zijn boek Entourage, van auteur Philip De Hollogne, vertelt hij er uitgebreid over. Sinds begin december ligt het in de winkels. Opvoeding „Ik vertel in Entourage over mijn carrière, maar het is ook een edu catief boek waarin ik tips geef over bewegen, gezonde voeding en het belang van voldoende rusten. En dat aangevuld met verhalen over momenten die een rol hebben ge speeld in mijn leven. Ik ben enig kind en mijn ouders gaven me een beschermde opvoeding. Als ik al eens wegging met de scouting, had ik last van heimwee als ik er gens anders moest blijven slapen. Dan wilde ik naar huis. Maar toen Feyenoord zich meldde, kende ik geen twijfel. En als je eenmaal een wedstrijd in de Kuip hebt gezien, ben je meteen verkocht." Wat volgde was een mooie voet- baltijd. „Rotterdam is een groot deel van mijn leven geworden. Feyenoord, Excelsior, de periode dat ik er woonde met Steph. Het Je hebt het helaas niet voor het uitkiezen. Maar ik heb geprobeerd om door te gaan met het leven was schitterend. Toen Feyenoord vorig jaar in mei kampioen kon worden, zat ik in de kleedkamer bij Genk op livescore.com te vol gen hoe het ging. Ja, altijd maar voetbal. Dat stomme voetbal, zei ik een keer tegen Steph toen ze ziek was. 'Het is niet dat stomme voet bal', antwoordde ze toen. 'Het is die stomme ziekte'. En dat was het ook. Ze was zo nuchter. Het is aan mij om haar positiviteit verder uit te dragen." zaterdag 31 maart 2018 GO kinderen veel over Steph' y7% tj> VkM ':'.pr - iw&\ A Thomas Buffel thuis met zijn zoontjes Fausto en Maceo. FOTO'S PHOTO NEWS Het condoleanceboek en een foto van Thomas en Stephanie Buffel. Buffel met een foto van Ste phanie tijdens de begrafenis. -Thomas Buffel (37)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29