II geven in zomermaanden 27 het leven na zijn loopbaan: 'Wellicht ben ik op mijn veertigste wel trainer van Ajax' oversteek maakte, is in vergelij king met veel van zijn talentvolle landgenoten laat. Al probeerde Ta- gliafico het vijfjaar geleden wel een jaartje op huurbasis bij Real Murcia, in de Spaanse Segunda Di- visión. „Ik snap de drang wel, hoor: iedereen wil snel carrière maken. Maar voor mij is het nu makkelijker om de overstap te ma ken. Vergis je niet: het is moeilijk om in een compleet andere cul tuur te komen. Mijn vriendin is sinds vorige maand definitief overgekomen, maar daarvoor was ik ook best eenzaam. Nu ik wat ouder ben, kan ik daar beter mee omgaan. Ook omdat ik weet waar ik het voor doe." Pak slaag Het eerste doel is dichtbij. Taglia- fico werd door de Argentijnse bondscoach Jorge Sampaoli opge nomen in de nationale selectie, die afgelopen week oefende tegen Spanje en Italië ter voorbereiding op het WK deze zomer. 'Nico' speelde twee keer de volle negen tig minuten mee. Van Italië werd gewonnen (2-0), van Spanje kre gen de Argentijnen een geweldig pak slaag (1-6). „Nog voor mijn eerste wedstrijd tegen Feyenoord was Sampaoli in Amsterdam. Zijn boodschap was helder: ik vind het knap en ge durfd dat je voor Ajax hebt geko zen. Als je hier goed speelt, blijf je op mijn radar. Nu ben ik heel dicht bij het WK. In het shirt van mijn land spelen opdat toernooi zou ge weldig zijn." Vooral met de gedachte dat zijn familie straks in Rusland op de tri bune zit. „Ik ben opgegroeid in een klein dorpje in de buurt van Buenos Aires. In een gezin waar regelmaat en correctheid belang rijk waren. Mijn ouders hebben mij het verantwoordelijkheidsge voel gegeven dat mij hier heeft ge bracht." En dan? Na het WK? Toch echt naar een grote competitie? „Rus tig, eerst hier elke week goed spe len. Ik wil hier mijn Engels verbe teren en daarna misschien nog Nederlandse lessen volgen." Met een grote grijns. „Misschien ben ik op mijn veertigste wel trainer van Ajax." trainerscursus. Pardon? Hij is toch nog maar 25 jaar? Een lach. „De tactiek in het voetbal heeft mij al tijd geboeid. Ook al toen ik jonger was. Omdat ik nu in Nederland voetbal, moest ik stoppen met de cursus. Maar op het juiste moment wil ik het weer oppakken. Al leer ik nu in de praktijk ook veel bij." Heel anders Het is volgens Tagliafico óók een van de redenen waarom hij voor Ajax koos. Wat dat betreft kiest hij niet voor de makkelijkste weg. „Ik voelde dat het tijd was voor iets heel anders. Ik kon ook naar Real Betis in Spanje. Maar ben ik klaar voor de beste competitie van Eu ropa? Ik geloof meer in de geleide lijke weg. Bovendien wilde ik naar een land waar ik me écht moet aanpassen. Andere taal, andere cultuur. Dat brengt je verder." Zeker voor een Zuid-Amerikaan spreekt Tagliafico behoorlijk En gels, maar liever praat hij nu nog in het Spaans. Het woord dat hij het vaakst gebruikt: actitud. Ook als antwoord op de vraag hoe het komt dat hij als kleine mannetje nauwelijks kopduels verliest. Acti tud dus. Houding. „Ik ben opgeleid bij Banfield, speelde daarna voor Independiente. In een keiharde agressieve competitie met moor dende concurrentie. In Argentinië gaat het om duels winnen. Siempre. Altijd, overal." Je zult hem nooit horen zeggen dat het voetbal hier slechter is. Hij vindt het juist wel mooi dat de meeste ploegen verzorgd voetbal proberen te spelen. Maar natuur lijk krijgt Tagliafico de discussie ook mee: hoe kan het Nederlands voetbal weer aanhaken bij de Nu ben ik heel dicht bij het WK. In het shirt van mijn land spelen op dat toernooi zou geweldig zijn (sub)top na al die grauwe jaren? De Argentijn schiet in een soort verlegen modus zodra hij als voor beeld wordt gesteld. Missen 'we' de absolute killersmentaliteit? Na drie seconden stilte: „Het zou kunnen, maar Nederland is ook op een bepaalde manier groot gewor den. Dat moeten jullie niet direct loslaten." In het verlengde daarvan gaat het gesprek over Matthijs de Ligt. Achttien jaar en aanvoerder van Ajax. Tagliafico: „Dat vind ik dus ook het mooie aan Nederland. In Argentinië geloven ze dat niet, hoor. Gewoon uitgesloten. Punt. Ik was 24 toen ik capitan werd van Independiente. Dat vonden ze bij ons al heel jong, hoor." Dat hij afgelopen januari pas de tus al spreekwoordelijk in de fik, nadat PSV het in de Europa League voorronde tegen het Kroatische Osijek liet liggen. Een titel betekent nu vrijwel zeker dat het Europese seizoen pas op zijn vroegst op 21 au gustus begint en plaatsing voor de Europa League-groepsfase al zeker is. Kampioen worden zorgt dus niet alleen voor een feestje op het Stad huisplein, maar vrijwel zeker ook voor financiële rust, perspectief en minder gehaast op de transfer markt. De schaal kan de huidige ba sisspelers bovendien verleiden om er nog een jaartje aan vast te plak ken bij PSV. Bij een eerste plek is er in de zogeheten 'kampioenenroute' in Europa immers een realistische kans op een vermelding in de 32 Champions League-kokers. Spelers als Jeroen Zoet, Luuk de net over had, zegt voldoende. Bij een titel is PSV eerder in de gele genheid om 'nee' te zeggen en heeft het de spelers ook iets te bieden waarmee mogelijke frustraties niet aan de oppervlakte hoeven te ko men. Ondertussen moet de club ook kijken of bijvoorbeeld Jorrit Hendrix via een nieuw contract niet een nieuwe status zou kunnen krijgen. Cocu spreekt extern niet over dat soort scenario's. „Wij willen ook de wedstrijd tegen NAC afvinken en dan zijn we een stap dichter bij ons doel. De werkwijze blijft daarin hetzelfde als eerder." Na het thuisduel met NAC wacht PSV nog uitwedstrijden tegen AZ, Roda JC en ADO Den Haag. Tus sendoor komt concurrent Ajax nog op bezoek in Eindhoven. Jong, Nicolas Isimat-Mirin en San tiago Arias hebben dat allemaal al meegemaakt. Zij mogen in principe weg bij een fair bod en zullen van PSV dan ook als eerste vrijgeleide krijgen, maar hoeven uiteraard niet te vertrekken. Afhankelijk PSV is bij de toekomst van Marco van Ginkel mede afhankelijk van de wensen van Chelsea en wat betreft Hirving Lozano aan de gekte op de markt overgeleverd. Gekte kan ook zomaar ontstaan rondom spelers als Steven Bergwijn en Joshua Bre- net, die veel beter in de markt lig gen dan menigeen zich in Eindho ven kan voorstellen. Het feit dat Champions League deelnemer Sevilla in de winterstop gewoon miljoenen euro's voor Bre- zaterdag 31 maart 2018 GO Nicólas Tagliaflico glijdt er stevig in tijdens de wedstrijd tegen PEC Zwolle, fotoproshots - Nicolas Tagliafico PSV viert een doelpunt in het duel met FC Utrecht. De ploeg staat zeven punten voor op Ajax en ruikt de titel al. fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27