Titel zou PSV meer rust 26 Atypische Nicolas Tagliaf ico (25) is al bezig met Nicolas Tagliaf ico (25), die morgen met Ajax tegen FC Groningen speelt, is al oen rolmodel voor veel Nederlandse spelers. Giftig soms, maar vooral zeer uitgebalanceerd. Hij begon niet voor niets al aan zijn trainerscursus. „In Argentinië gaat het om duels winnen. Altijd." Column S JOERD MOSSOU Shane Kluivert, de jongste zoon van Pa- trick, heeft een kookboek uitgebracht dat 'Koken met Shane' heet. Het boek werd deze week feestelijk gelanceerd bij RTL Late Night. Ondanks het wat late tijdstip zat de 10-jarige Shane zelf aan tafel, met zijn trotse ouders op de eerste rij. Het jochie zei heel schattige dingen, en daarna keek hij - met zijn schattige bruine ogen - steeds heel schattig naar Humberto Tan. (Mijn vriendin vond dat erg schattig.) Eerst legde Shane uit hoe je een ui moet snijden en hoe je pasta moet koken. Daarna kwamen er ge lukwensen voorbij van Usain Bolt, Diego Mara- dona, Andrés Iniesta en Ronnie Flex, die allemaal dolblij waren dat Shane Kluivert een kookboek had gemaakt. Ik moest even nadenken hoe het ook alweer precies zat met die kleine Kluivertjes. In mijn beleving waren het er een stuk of twaalf, en alle maal konden ze heel goed voetballen, vloggen, in- stagrammen, koken, selfles maken en schat tige dingen zeggen. Dat klopt echter maar ten dele. Patrick Kluivert heeft vier zonen, van wie er twee bovenge middeld bekend zijn. De ene speelt bij Ajax, over wie later meer. Die andere beroemd heid is kleine Shane, die laatst nog een ex clusief contract bij Nike tekende, en die aan de lopende band vlogt, instagramt, kookboeken uitbrengt en in de jeugd van FC Barcelona speelt. Dat multimediale zit in de familie. Alle Kluiver tjes instagrammen zich zo suf, dat je ze een Neder landse variant op The Kardashians zou kunnen noemen. Vader Patrick en mama Rosanna doen ook mee. Deze week nog plaatste Patrick een foto van zichzelf in Barcelona, samen met Matthijs de Ligt en zijn zonen Justin en Shane, tot grote vreugde van alle Catalaanse sportkranten. Moeder Rosanna plaatste een foto van een hond, van een kookboek en van zichzelf. Wat het leven van de Kluiverts zo intrigerend maakt: de alomtegenwoordige vrolijkheid. Patrick mag soms dan tegen wat hobbels en probleempjes aanlopen, het heeft allemaal nauwelijks invloed op de voortdurende opgewektheid van de familie. Het straalt en het lacht maar. Het knuffelt, steekt duimen de lucht in en reist de wereld over, van hoogtepunt naar hoogtepunt, van glimlach naar schaterlach, van selfie naar YouTube-filmpje en weer terug. Alsof dat nog niet genoeg was, maakte Justin Kluivert deze week ook nog zijn debuut in het Nederlands elftal. Toen het gebeurde, zat de rest van de familie in Nederland op de bank te kijken en te juichen. (Uiteraard werd daar een filmpje van gemaakt.) Het kon niet op: Justin werd een dag later ook nog verkozen tot het 'beste tienertalent ter we reld'. Later wil hij verkocht worden voor 160 mil joen euro, zo zei Kluivert junior laatst in een inter view, en ik ben er stilaan steeds meer van over tuigd dat het gaat lukken. Zijn zaakwaarnemer heet Mino Raiola, die weet wel hoe het werkt. Als Real Madrid het niet betaalt, dan doet John de Mol het. Patrick mag soms tegen wat probleempjes aanlopen, het heeft amper invloed op de opgewektheid in de familie Feyenoord zonder Van Persie Martinez krijgt rust na klappen De vier vitaminepille tjes die Nicolas Tagli- afïco dagelijks neemt, liggen tijdens het in terview keurig op een rijtje voor hem op tafel. Elke vijf minuten verdwijnt er eentje met een slok Spa blauw in zijn mond. Alsof ook in zo'n alledaagse han deling al structuur zit. Een rondje lopen door Amsterdam is zo'n beetje de wildste activiteit die hij sinds zijn komst naar Nederland begin januari heeft ondernomen. Dat hij hier überhaupt ongestoord over straat kan, vindt Tagliafïco za lig. Als aanvoerder van topclub In- dependiente ging dat in Argenti nië nét ietsje anders. Argentijnse passie? Ja, op het veld soms met een stevige tackle. Maar daarbuiten? Tranquilo, zegt hij. Rustig ja, zo schuifelt hij ook met zijn kleine gestalte (1.71) door de kantine van trainingscomplex De Toekomst. Hij valt niet eens op. Hier hoeft de borst niet vooruit. Ik wilde naar een land waar ik me écht moet aanpassen. Andere taal, andere cultuur. Dat brengt je verder Zijn energie bewaart Tagliafico voor op het veld, zagen we de afge lopen drie maanden. Soms zien we het Argentijnse venijn dus in een tackle, maar vaker acties van een speler die weet wat hij doet. De juiste timing, risico's afwegen, soms vol in de aanval, maar een minuut later juist de 'balans' in het elftal bewaren. Soms een klein slopertje, maar vaker dus een denker. Die combi natie maakt hem in recordtempo populair bij de fans van Ajax. Tij dens zijn debuut tegen Feyenoord was hij direct de beste man op het veld. Dat zegt iets over de eredivi sie ja, maar ook over Tagliafico. Noem hem atypisch. Een voor beeld? Dat hij een jaar geleden in Argentinië alvast begon met zijn Wie momenteel honderd euro in zet op een titel voor PSV, hoeft bij succes niet op veel meer rendement te rekenen dan de rente op een spaarrekening. Dat zegt niet zo zeer iets over de huidige rentepercenta ges, maar vooral alles over de uit gangspositie van PSV. Bijna nie mand houdt er nog serieus reke ning mee dat het in de laatste zes eredivisieduels misgaat, gezien de voorsprong van zeven punten, maar op die verwachtingen kan PSV natuurlijk nog geen nieuw huis bouwen. Dat laatste zou de clubleiding, trainer Phillip Cocu incluis, maar wat graag willen. Er zijn komende zomer nogal wat mutaties in de spelersgroep te verwachten en daar moet PSV op anticiperen, maar de club moet nu nog alle energie op de titelstrijd richten. „Wij werken niet anders dan in het begin van dit sei zoen, toen een titel uiteraard min der tastbaar was", zei Cocu er giste ren over. „Maar het is voor de club zeker iets waar veel van afhangt, bijvoorbeeld als je kijkt naar de plaatsing voor Europese toer nooien. Alleen kunnen wij als groep slechts naar de volgende wedstrijd kijken en dat is in dit ge val thuis tegen NAC." Een kampioenschap zou voor PSV een buitengewoon comforta bele springplank naar het volgende seizoen bieden. Het zorgt voor rust in de zomermaanden, waarbij niet alles en iedereen rond de club direct op 220 Volt komt te staan. Vo rig jaar stond de tent begin augus- We werken niet anders dan in het begin van het seizoen, toen een titel minder tastbaar was zaterdag 31 maart 2018 GO @sjoerd mossou Af en toe Feyenoord I Kiuivertjes m een sloper, vaker een denker Feyenoord mist morgen in de Kuip tegen Excel sior Robin van Persie De 34-jarige aanvaller heeft last van zijn kuit en traint nog in dividueel. Nicolai Jor- gensen is een twijfelgeval. De spits heeft last van zijn heup. Mocht de Deen ont breken, dan is Dylan Vente zijn vervan ger. WIELRENNEN De Colombi aan Daniël Felipe Marti nez krijgt rust voorgeschre ven, nadat hij van een auto mobilist klap pen had ge kregen. De renner van EF Drapac lijdt aan geheu genverlies. Hij belandde dinsdag in het ziekenhuis van Pistoia na een heftige verkeersruzie tijdens een trainingsrit in Toscane. O fi. (0 Daniël Dwarswaard Amsterdam - Nicolas Tagliafico De komende duels in de eredivi sie ontbrandt de titelstrijd. Kan PSV, dat vanavond NAC ont vangt, de riante uitgangspositie verzilveren? Het zou voor de club veel meer dan een dagje feesten op het Eindhovense Stadhuisplein betekenen. Rik Elfrink Eindhoven - Phillip Cocu (47)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26