23 Het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft stelde een spreekuur in om afgewezen sollicitanten te helpen hun sollicitatie en cv beter aan te pakken. Dertien van hen kregen er zo toch nog een baan. Het idee achter het sollicitanten spreekuur is dat afgewezen kandi daten nog eens kunnen napraten over hun 'mislukte avontuur', vertelt recruiter Chantal van Steekelenburg. „Sollicitanten stoppen er veel moeite in en veel worden niet eens uitgenodigd. Dat voelde niet goed." Het ziekenhuis in Delft begon met het sollicitantenspreekuur in een tijd dat de arbeidsmarkt - ook in de zorg - even anders was dan nu. Er waren meer werkzoeken den dan vacatures. „Toen we een recruiter zochten, wilden we voorkomen dat we zouden wor den overspoeld met reacties", zegt Van Steekelenburg. „We vroegen kandidaten daarom hun ideale vacaturetekst te schrijven. Dat vergde veel werk." De afdeling realiseerde zich al snel dat ze behoorlijk wat vroegen van een kandidaat. De eerste af gewezen sollicitanten kregen daarom een mailt je met het aan bod om eens te komen 'napraten'. Dat liep storm. „We schrokken een beetje van het aantal kandi daten dat in de gang zat te wach ten. Niet normaal. We moesten overal extra stoelen vandaan halen, mensen namen kinderen mee en we dachten meteen: dit moet anders. Maar we zagen wél dat er behoefte aan was." Moderner cv Het inloopspreekuur werd een maandelijks sollicitantenspreek uur. Een van de bezoekers was Anne van Aarle (33). Ze kwam op gesprek voor de functie van recruiter, maar werd niet aange nomen. „Tijdens het spreekuur hebben we samen naar mijn brief, cv en Linkedln-profïel gekeken. We namen samen een paar voor beelden door van een moderner cv en mijn brief kon wel wat korter en bondiger." Er ging wat tijd overheen voor dat Van Aarle onverwacht door het ziekenhuis werd gebeld: er was een tijdelijke functie voor haar. Of ze misschien geïnteresseerd was. „Je hoort wel vaker na een afwij zing dat je 'in portefeuille wordt gehouden' maar ik denk echt dat door dit gesprek het contact warm is gehouden", zegt Van Aarle, die nu werkt op de communicatie afdeling van het ziekenhuis. Met haar zijn inmiddels twaalf andere 'afgewezen' sollicitanten aan de slag in het Reinier de Graaf. Van Steekelenburg: „Iemand had een slecht cv ingestuurd. Toen ik met haar aan tafel zat, bleken haar competenties heel goed te passen bij de functie. We deden samen wat aanpassingen en een jaar later kwam ze er wél doorheen." Blij Van Aarle was ook blij met de tips: „Als ik niet was gebeld en geen aanbod had gekregen, was ik ook blij geweest met het spreekuur. Ik kreeg nuttige tips die ook bij andere sollicitatieprocedures handig zijn." Sommige bezoekers van het spreekuur vinden dankzij de tips een baan elders. Geen probleem, vindt het ziekenhuis. „Het draagt bij aan ons imago", zegt Van Steekelenburg. „Misschien vertel len ze wel op een feestje dat ze in het Reinier de Graaf zo goed voor hun kandidaten zorgen en zit daar toevallig ook een verpleegkundige IC - die zijn schaars - die dat wel wat vindt." NU TIJDELIJK MET 2.720,- MEER WAARDE Door ANWB benoemd tot meest waardevaste auto Met 1.500,- extra inruilwaarde Gratis trekhaak t.w.v. 1.220,- En automaat voor slechts 1.000,- meerprijs zaterdag 31 maart 2018 Afgewezen en toch een baan door spreekuur Marloe van der Schrier Delft -4 Anne van Aarle (r) kreeg een baan dankzij het sollicitanten spreekuur. Recruiter Chantal van Steekelenburg voerde het gesprek, fotoguusschoonewille KOM NAAR DE MAZDA-DEALER Kijk voor een vestiging in de buurt op www.mazda.nl Mazda CX-5 vanaf 31.990,-. Gemiddeld verbruik Mazda CX-5 van 5,0 tot 7,1 liter per 100 km van 20,0 tot 14,1 km per liter C02-uitstoot van 132 tot 162 g/km. Prijzen incl. BPM, BTW en kosten rijklaar maken. Prijzen excl. metallic/mica lak en eventuele opties. Acties geldig bij aanschaf van een Mazda CX-5 uit voorraad met registratie voor 30 juni 2018. Inruilaanbod enkel geldig bij particuliere aanschaf. Het automaat aanbod is alleen geldig i.c.m. SKYACTIV-G 165 motorisering, vanaf TS-uitvoering. Mazda CX-5 GT Luxury is niet mogelijk in combinatie met het automaataanbod. Afgebeeld model kan afwijken van de daadwerkelijke specificaties. Prijswijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden: www.mazda.nl. WAARDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23