'Centrales Tihangeen Doel dicht' TopParken is verkozen tot beste bungalowpark aanbieder van Nederland xu2018 Harnas belooft wekenlang protesten tot geboortedag Israël 15 Wij bedanken ai onze gasten voor hun positieve stem! BRUSSEL De twee Belgische kerncentrales in Doel en Ti- hange gaan dicht in 2025. Alleen als de komende jaren een tekort aan stroom dreigt, wordt mis schien de levensduur verlengd. De regeringspartijen bereik ten gisteren een akkoord over een energiestrategie, waarin deze afspraak is vastgelegd. Over de veiligheid van de reactoren bestaan veel zorgen in de buur landen, waaronder Nederland. De sluiting in 2025 was al voorzien, maar de laatste tijd op perde de grootste regeringspartij N-VA om de centrales langer open te houden. De partij kreeg de garantie dat de energieprijzen niet de pan uit rijzen en verge lijkbaar blijven met die in om ringende landen. Om de sluiting van de centra les op te vangen en aan de kli- maateisen van Parijs te voldoen, zet de regering volop in op her nieuwbare energie, onder an dere door meer windparken in de Noordzee aan te leggen. Het terugschroeven van de Nederlandse gasproductie baart de Belgen geen zorgen. „We werken goed samen", meldt een regeringswoordvoerder. Het bloedbad ontstond toen Isra ëlische soldaten begonnen te schie ten op de menigte. Het lijkt de start van een roerige en bloedige periode. Met een grote Mars van de terugkeer wilde de ra dicale Hamas-regering in Gaza een zes weken durende campagne vol massaprotesten tegen Israël inlui den. Op 14 mei is het 70 jaar geleden dat de staat Israël in 1948 het le venslicht zag. Voor de Israëli's een heuglijk feit, maar voor de Palestij nen geldt die datum als horror moment: 700.000 mensen moesten hun woonplaats ontvluchten of werden verdreven. Ze gedenken daarom 15 mei - de dag na de Isra ëlische onafhankelijkheidsdatum - als Dag van de catastrofe. De Palestijnen in Gaza en op de Westoever strijden sindsdien voor het recht op terugkeer van de bal lingen en hun nakomelingen, een recht dat Israël categorisch afwijst omdat de Joodse bevolking dan haar meerderheid zou verliezen. Ze willen ook een einde aan de Israëli sche en Egyptische blokkade van de 40 kilometer lange en 6 tot 12 kilo meter brede Gazastrook, waar zo'n twee miljoen Palestijnen wonen. Op 14 mei is het 70 jaar geleden dat de staat Israël in 1948 het levenslicht zag Met de Mars van de terugkeer trapte Harnas de protesten af: 20.000 Palestijnen trokken op rich ting de grens met Israël. Een deel van de demonstranten gooide met stenen naar Israëlische soldaten. Die openden daarop het vuur, iets waar het leger van tevoren ook voor had gewaarschuwd. De kogels doodden zeker twaalf mensen, al dus het ministerie van Volksge zondheid in Gaza. Zeker 1.100 men sen raakten gewond door geweer salvo's, rubberkogels en traangas. Hamas-woordvoerder Fawzi Bar- houm prees de demonstranten. „De grote menigte toont de vastbe radenheid van het Palestijnse volk om het recht van terugkeer op te ei sen en om de bezetting te doorbre ken. Niets kan dat tegenhouden." Israël heeft sluipschutters langs de grens geposteerd en prikkel draad aangebracht. Minister van Defensie Avigdor Lieberman waar schuwde de Palestijnen: „Iedereen die het grenshek nadert, riskeert zijn leven." %f Award V Winner Bungalowpark Aanbieder o Voor de aankoop van een vakantiewoning en TOPPARKEN de leukste vakantie bent u bij TopParken aan het juiste adres. Ervaar het zelf en surf snel naar TopParken.nl zaterdag 31 maart 2018 Bloedige mars in Gaza Bij een grote demonstratie in de Gazastrook zijn gisteren zeker twaalf Palestijnen om het leven gekomen en 1.100 mensen ge wond geraakt. David Bremmer Gaza-Stad/ Rotterdam Vastberaden zwaait een betoger met de Palestijnse vlag terwijl vuur en rook het grensge bied met Israël sinister kleu ren. FOTO EPA/ ALAA BADARNEH Hoera! K zooVer JÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15