Trap es Deur wandelt ook Wegen in Borssele dicht voor Tennet Zetelwissel bij D66 Noord-Beveland Meer hulp voor kansarmen 6 IN DE REGIO Concert Zangavond Urker Kwartet Koren in De Levensbron De wandeltochten zijn 9,5 en 14,5 kilometer lang en vervangen de mountainbiketochten. Die hadden te kampen met teruglopende be langstelling. Deelnemers aan de wandelroutes kunnen een bezoek brengen aan de molen in Waarde en onderweg is er een stop in fiets- café 'het Spulletje'. Deelname kost 2 euro, kinderen gratis. Vertrektijd: tussen 09.00 en 10.00 uur. De toerfietstochten gaan over 100 en 65 kilometer en vertrekken tus sen 08.30 en 10.00 uur vanaf Den Inkel. Deelname kost 5 euro. De routes lopen door heel Reimers waal. De langste variant tikt Woensdrecht even aan. Het start punt is daar te komen vervallen. Daarnaast zijn er gezinsfietstoch ten over 20 en 35 kilometer. De starttijd ligt tussen 10.00 en 12.00 uur vanaf bakkerij Hirdes aan de Dorpsstraat. Deelname kost 2 euro, kinderen gratis. De routes verlopen via de knooppuntenbordjes van de ANWB en deelnemers kunnen on derweg een bezoek brengen aan de molen in Waarde. D66-lijsttrekker op Noord-Beve land Willem Wenniger ziet af van zijn raadszetel. Dat bleek donder dagavond tijdens de installatie van de nieuwe raadsleden. In plaats van Wenniger legde Jacqueline Dij- kinga de belofte af. Zij is de num mer twee op de lijst van D66. Zij n werk is de reden dat Wenni ger afziet van zijn raadszetel, zo verklaarde Dijkinga na afloop van de bijeenkomst. „Wenniger is als psychiater werkzaam in de geeste lijke gezondheidszorg. Toen hij zich een jaar geleden beschikbaar stelde als lijsttrekker, was het de bedoeling dat hij in de loop van het jaar minder zou gaan werken." Dat afbouwen bleek niet haalbaar door een landelijk tekort aan psy chiaters. Wenniger heeft daardoor niet voldoende tijd voor (de voor bereiding van) het raadswerk. In overleg met de Noord-Bevelandse fractie en D66 Oosterschelde is be sloten Dijkinga af te vaardigen. Wenniger blijft wel deel uitmaken van de steunfractie. D66 deed op 21 maart voor het eerst mee met de gemeenteraads verkiezingen op Noord-Beveland. De partij wist één zetel te bemach tigen. In Borssele worden de komende twee maanden werkzaamheden uitgevoerd ter voorbereiding van de aanleg van vier stroomkabels die de toekomstige windmolen parken Borssele Alpha en Beta ver binden met het landstation. On derdeel hiervan is een dijkverzwa ring op de plaats waar later de ka bels bij Borssele aan land komen. De Zeedijk in Borssele wordt tussen de Catalijneweg en de Weelhoekweg afgesloten. Verkeer vanaf de Zeedijk wordt omgeleid via de Catalijneweg, Westsingel en Weelweg, om via de Ossenweg op de Kaaiweg uit te komen. De Os senweg wordt hierbij ingesteld als eenrichtingsweg, zodat het verkeer van de Kaaiweg via de Monsterweg wordt geleid. Ook het fietspad tussen de Wil- helminahofweg en de Ossenweg wordt afgesloten. Fietsers vanuit het dorp worden omgeleid via de Ossenweg en Kaaiweg. De route van het knooppuntennetwerk loopt buitendijks en gaat via de dijkovergang naar de Catalijneweg Borssele in. Deze route wordt om geleid via de Wolphaartsweg. Het werk begint dinsdag en worden rond eind mei afgerond. SINT-MAARTENSDIJK De re-in tegratie van kansarme groepen op Tholen kan beter. Daarom openen de gemeente, woningcorporatie Stadlander en het Leger des Heils dinsdag 3 april alle drie een onder- steuningspunt in Loods 3 van het Leger des Heils in Sint-Maartens dijk. De organisaties willen bijdragen op het gebied van taaiondersteu ning, digitale ondersteuning, schuldpreventie en armoedebe strijding. Dit doen zij door het ope nen van een Taaihuis Loket (ge meente Tholen), een Digipunt (Stadlander) en het Infopunt Raad en Daad (Leger des Heils). MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Maandag zaterdag 31 maart 2018 BE THOLEN Het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen geeft vandaag een concert, waarbij het oratorium 'Van liefde ongekend' van Johan Brede- wout wordt uitge voerd. De muzikale begeleiding komt van L'Orchestra Particolare. Belang stellenden zijn om 20.00 uur welkom in de Grote Kerk van Tholen. Kaarten kosten in de voor verkoop 10,00 euro, voor kinderen 5,00 euro, gezinskaart 25,00 euro en zijn verkrijgbaar bij Hage Babymode- Textiel, Dalems- estraat 17. Aan de kerk kosten de kaarten 12,50 euro, kinderen beta len 7 euro en een gezinskaart kost 35 euro. GOES In de Westerkerk in Goes wordt van daag een zang avond gehouden door het Urker Mannenkwartet. Zij staan onder leiding van dirigent en pia nist Gerwin van der Plaats. Tijdens de zang avond is er samen zang met bekende paasliederen. Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom in de Wes terkerk aan de Westwal in Goes. De toegang is gra tis. GOES In De Levensbron in Goes wordt maan dag om 10.00 uur een paaszang- dienst gehouden. De dienst krijgt me dewerking van het kinder- en tiener koor, jongerenkoor Elsafan, gemengd koor De Levens bron en mannen koor Sjaloom. Jopie (I) en Piet Rijn gaan op pad met de fiets tijdens de vijfde editie van Trap es Deur Reimerswaal vorig jaar. archieffoto johan van der heijden Trap es deur Reimerswaal krijgt dit jaar 'gezinsuitbreiding' in de vorm van twee wandeltochten. Die worden op zaterdag 7 april gelijktijdig met de toerfietstoch- ten en gezinsfietstochten ge houden vanaf Den Inkel in Krui- ningen. Michiel Bouwman Kruiningen Meer op trapesdeurreimerswaal.nl Ellen Jobse Wissenkerke Luc Oggel Borssele DAG JUF! KRUININGEN Honderden, zo niet duizenden Reimerswaalse kinderen heeft ze leren zwemmen. Gisteren nam juf Plonie Passieux na 24 jaar afscheid van Zwembad Den Inkel in Kruiningen. De bijna 66-jarige badjuf hield zich in de kwart eeuw dat ze werkzaam was bij het zwembad niet alleen be zig met lessen om kinderen aan een diploma te helpen. Ze verzorgde ook met veel plezier het programma 'Meer bewe gen voor ouderen' en nam het 'babyzwemmen' voor kinde ren van nul tot vier jaar voor haar rekening. Op haar laatste werkdag werd ze verrast met heel veel bloemen, tekeningen en kaartjes, foto johan van der heijden COLIJNSPLAAT Ringweg 17 en di verse locaties, 10.00-16.00 uur: Schuurverkoop; GalleryMaritime, 10.00-17.00 uur: Opening expositie 'Vaartgever' GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Zeelandhal len, 09.30-18.00 uur: Hondenten toonstelling; Gast huis, 10.00-16.00 uur: Voorjaars- markt; Westhaven- dijk 1,10.00-12.00 uur: Open dag Goese roeivereni ging Scaldis; Ter Weel, 16.00-17.00 uur: Paas- en pas sieviering; Podium 't Beest, Beesten markt 3, 20.30 uur: Optreden '4oup' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.00-10.00 uur: Buitentraining SINT ANNALAND Havenzicht, over dag: Glazen Ei met o.a. knipcafé en op tredens van Anita en Ed en Frisky Whisky THOLEN Vrijzinnige Geloofs gemeenschap, Ou- delandsestraat 1, 19.00 uur: Dienst in het kader van Stille Week; WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt GOES Zeelandhallen, 09.30-18.00 uur: In ternationale hon dententoonstelling; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schat zoekers voor kinde ren van 4-13 jaar SINT ANNALAND Havenzicht, over dag: Glazen Ei met o.a. Darttoernooi en diverse liveoptre dens. HEINKENSZAND De Stenge, vanaf 13.30 uur: Autopuz- zelrit door Motor en Autoclub De Zeeuwen KAPELLE Cederhof, 08.00- 21.00 uur: Expositie Dita van Poelje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 136