Het bruidspaar vraagt van de gasten drie feestoutflts Ik wil die vrouw er niet steeds bij hebben Joost mag weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ergens rond de eeuwwisseling heeft een of ander damesblad, ik heb verdrongen welk, mij tot *de slechtst geklede man' van het jaar uitgeroepen. Dat ben ik waarschijnlijk nog steeds. En nu wordt mij kledingadvies gevraagd. Myfinest hour! Om te beginnen mijn sympathie voor het bruidspaar. Mensen die grootse feesten geven, ik heb er altijd een zwak voor gehad. Het doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg, is niet voor mij geschreven. En bij grootse feesten hoort nu een maal grootse kleding. Niet voor niets zegt men in de operawereld: 'Men kan La Traviata niet zingen in een minirokje'. Ik doe net of u een man bent, want kledingadvies aan dames kan niet van mij geëist worden. We on derscheiden tenue de ville (netjes maar niet te chic), white tie (rokkostuum) en black tie (smo king). Een net pak hebt u, want anders kon u geen abonnement op deze prachtkrant betalen. De white tie zou ik overslaan. Te zelden nodig en die gehuurde kostuums passen nooit. Tenslotte de smoking. Koop zo'n ding. Kost niks meer tegen woordig en je hebt hem vaak nodig. Op het mo ment dat op dat feest de white tie verplicht is, zou ik even een wit strikje aandoen. Afgespro ken? Wat is hierop uw antwoord? Ja, ik wil! Hoe oud bent u nu? Sorry, domme vraag, u bent 66. Dan weet u toch dat alle vrouwen een vriendin hebben. Getrouwde dames hebben er doorgaans meer, maar de onge trouwde vaak maar één. Zo een die zij al kent sinds hun gemeenschappelijke opleiding. Zo'n vriendin aan wier oordeel waarde wordt gehecht. Zo'n vriendin waar je maar beter een goede indruk op kunt maken. Charmant en toch beschaafd, zoiets. Niet stiekem mee flirten, want dat wordt doorgebriefd. Alles wordt trouwens doorgebriefd. Ook geen kwaad over die vriendin spreken tegen je geliefde. Wordt niet op prijs gesteld. Maar over zo'n dame hebben we het dus niet. Het gaat als ik het goed begrijp over iemand, laten we haar Karin noemen, die u beiden sinds kort kent. Maar waar uw vrouw, zeg ik nu maar voor het gemak om niet steeds het woord vriendin te hoe ven bezigen, waar uw vrouw meer in ziet dan u. Mijn aanpak: prijzen. Vooral haar uiterlijk. Zelfs een term als 'lekkere meid, die Karin' zou ik niet uit de weg gaan. En als u samen ergens naartoe gaat, iets zeggen als: 'Karin gaat toch ook mee, hoop ik?' Dan neemt uw vrouw waarschijnlijk snel afscheid van Karin. En zo niet, kunt u beter snel afscheid nemen van uw vrouw. <1 magazine 49 KLEDINGCODE. Vrienden van mij (vrouw van 32) gaan binnenkort trouwen. Zij zijn in zeer goeden doen. In hun bubbel van rijkdom realiseren ze zich niet dat anderen, zoals ik, het veel minder hebben. Het huwelijksfeest gaat twee dagen duren en van de gasten worden, behalve dure cadeaus, drie verschillende feestelijke outfits verwacht. Die zou ik moeten huren. Ik welke mate kan ik afwijken van de dresscode? VIJFDE WIEL. Ik (man van 66) heb anderhalfjaar geleden een vrouw leren kennen. We hebben het fijn, zorgen goed voor elkaar en ik wil haar niet kwijt. Sinds kort dringt zich een alleenstaande oudere dame aan ons op. Waar wij gaan, gaat zij ook. Mijn vriendin en zij hebben het naar hun zin, maar ik voel me het vijfde wiel aan de wagen. Uit angst mijn vriendin te verliezen, durf ik niks te zeggen, maar ik vind de situatie erg vervelend. Hoe pak ik dit aan? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 113