Davifl en Arjan David en Arjan van 365dagensuccesvol.nl hebben één doel: Nederland het gelukkigste land van de wereld maken. van de wereld weer zin heeft in het leven. Instagram stroomt vol met hyste rische terrasfoto's en gouden zonlicht in het park. Op Facebook word je elke dag voor nieuwe dingen uitgenodigd: een picknick hier, een festival daar, een bar becue zus, een hardloopwedstrijd zo, als een stiekem complot om je uit je don kere hol te trekken. Maar wat als je dat nog niet wilt? Als je voelt dat iedereen om je heen nieuwe plannen begint te maken, terwijl je daar zelf nog niet aan toe bent, is je eerste ge dachte vaak: wat is er mis met mij? Zelfafwijzing is bijna altijd de belang rijkste reden voor somberheid. Het sim pele idee dat je anders zou moeten zijn dan je bent, is vernietigend. Dat je beter moet zijn of meer moet passen bij wat de wereld wil. Hoe meer mensen aan je hoofd zeuren dat je naar buiten moet terwijl jij dat niet wilt, hoe stommer je jezelf vindt en hoe dieper je dip. Misschien zit de oplossing dit voorjaar in een simpel woordje: nee. Je moet niks. Je mist niks. Het wordt volgend jaar heus nog een keer lente. 41 magazine 39 De deadline van deze column lag een week geleden en dus zou het zomaar kunnen dat je naar buiten kijkt en denkt: waar heb ben die mannen het over? Maar in onze fantasie over hoe deze dag eruitziet, schijnt de zon. De terrassen en de speel tuinen lopen vol, de eerste bloemen komen uit hun knop, de lucht ruikt naar voorjaar en iedereen is gelukkig. Of nou ja, iedereen - in elk geval de meeste mensen. Of nou ja, de meeste mensen - vrij veel toch zeker. Of nou ja - Misschien toch niet. Want hoewel de lente in de romantische fantasie waar we zelf nog weieens aan lijden synoniem is voor hoop, groei en nieuw begin, is dat voor veel Nederlanders anders. Afge zien van de maand januari is er geen moment in het jaar met zoveel zelf dodingen als de lente. De lentedip doet met meer dan een half miljoen Nederlanders die er last van hebben niet onder voor z'n winterse evenknie. Maar waar de win- terdip langzamerhand een gewoon ge spreksonderwerp begint te worden, is somberheid in het voorjaar al snel aan stellerij. Ga lekker naar buiten, hoor je dan. De zon schijnt. En zo 'hep' elk voorjaar z'n nadeel. Omdat veel oorzaken van voorjaars moeheid biologisch zijn, zijn veel oplos singen dat ook. Veel bewegen helpt, net als daglicht opzoeken, groente en fruit eten en lekker veel slapen. En misschien zit de snelweg naar geluk wel ergens anders. Uit onderzoek blijkt dat het voor mensen die gevoelig zijn voor een lente- dip vooral lastig is om te zien hoe de rest Rik vooijaar 'liep' zijn nadeel H Reageren? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103