'Die paar deukjes vind ik geen probleem' 'Mijn bicolore is in Peking geweest' 28 pk. Ik ben altijd autogek geweest. Ik weet nog hoe wij vroeger met het gezin op vakantie in Zuid-Frankrijk de natuur opzochten. Als we op de terugweg moesten tanken, zei ik tot afgrijzen van mijn moeder: 'Lekker luchtje hè, die benzine?' Na mijn studie rechten heb ik een tijdje in de advocatuur gewerkt. Tot ik in 1996 een vacature bij Daf zag. Ik werd aangenomen en kreeg de portefeuille 'merkrecht' onder mijn hoede. Ik werkte in het oude hoofd kantoor. Ik keek uit op de fabrieks hal met die grote vrachtwagens. Bijna zeven jaar heb ik voor Daf gewerkt. Nu ben ik advocaat in de mobiliteitssector. Ik ben altijd onder de indruk geweest van de Variomatic: een topuitvinding. De automaat stelde veel Nederlanders in staat hun rij bewijs te halen, en speelt straks een rol bij de aandrijving van elektri sche auto's. Toen ik deze Daf kocht, kreeg ik er een imperiaal bij. Omdat ik in de lokale politiek zit, kwam dat goed van pas. Op de dag van zijn 50ste verjaardag reed ik ermee naar het stembureau." „Ik was al langere tijd op zoek, maar vond nooit wat ik zocht. Tot ik stuitte op deze beige 33. Hij is geregistreerd op 21 maart 1968. Er zitten een paar deukjes in, maar dat geeft niet. Het is zo'n Oma Duck-wagentje. Een soort speel goedautootje, met een picknick mand erin. Als je erin zit, valt pas op hoe klein en licht hij is. Laatst reden we er met z'n vieren in - mijn vrouw Astrid, een van mijn dochters, haar vriend en ik - en toen voelden we 'm trekken met z'n „Mijn autootje staat nu tijdelijk in het DAF Museum in Eindhoven. Hij is al 60 jaar oud, maar rijdt nog prima en we gebruiken hem daarom vaak. 't Is echt een schat je met dat ronde dak, en niet te vergeten de twee 'oortjes' die als richtingaanwijzers in de B-stijlen van de deuren zitten. Ik ben aangestoken door mijn man Robert, die al jaren stad en land af struint naar oude Dafjes. Ik weet nog goed dat we een keer samen in Bre- tagne bij een Franse autoverzamelaar waren. Het was er een ontzettende takkezooi met allerlei losse onder delen. Ik verveelde me een beetje. Totdat ik opeens ergens te midden van de chaos een 600 'bicolore' zag staan. Helaas was die niet te koop, maar ik was wel verkocht. Ik zei tegen Robert: 'Als je zo'n Daf voor mij weet te vinden, dan ga ik ervoor.' Een tijdje later vond Robert er een in Heerhugowaard. Dit is ook een bicolore; okergeel met een roomwit dak. We waren helemaal enthousiast, want het was een uniek exemplaar met een bijzondere geschiedenis. Zo zat de auto vol stickers als bewijs van de vele rally's waaraan de vorige eigenaar had meegedaan: Route 66 in Amerika, Amsterdam - Moskou en Parijs - Peking. Nou wilde ik niet rijden met al die stickers erop, dus hebben we de originele stickers na de restauratie vervangen door nieuwe, digitaal aangemaakte versies. Zo zou de rijke historie van mijn Daf 600 niet verloren gaan. Als wij ermee rijden, doen we dat in stijl. Ik draag geen kleding uit de jaren 50, maar bijvoorbeeld wel een okergele broek en een roomwitte blouse." Caspar Rutten (51) Woonplaats: Breda Beroep:advocaat Daflief hebber sinds: 1986 Heeft: een Daf 33 (1968) Will Maes (64) Woonplaats: Breda Beroep: gepensioneerd Dafliefhebber sinds: 2013 Heeft: een Daf 600 (1958) WG magazine 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 101