Éi 8 Dokter zijn is medicijnen voorschrijven, opereren, maar óók praten over de dood. Longarts SanderdeHossonisnietbangom j eerlijk te zijn ove( hoe rrjoeilijk £iat soms is. In zijn boek Slotcouplet beschrijft hij zijn eigen tranen, maar ook hoe 'ongekend mooi' het is om iemand naar een zo goed mogelijk einde te begeleiden. Francine Wildenborg 'Als we in zijn kamer zijn, valt haar wandelstok met een klap op de grond als ze hem ziet liggen. Ze wankelt naar hem toe en pakt zijn gezicht vast. Dan huilt ze. Ik zie die mooie oude handen om zijn ge zicht, haar mond dicht tegen zijn voorhoofd. Haar lippen tuiten zich en dan kust ze hem. Een van haar tranen loopt over zijn gezicht en valt op zijn kussen.' de eerste keer dat ik een euthanasie uitvoer, en ik sta te trillen op mijn benen. Buiten hoor ik de geluiden van een terras. Het is lekker weer. Ik heb met mijn vrienden afgesproken. In het komende uur moet ik schake len van de dood naar het leven.' een arm om haar heen. En daar, in die krachtige omhelzing, nemen we af scheid.' 'Twee elkaar omhelzende 1 mannen. Het is misschien wat gek, zo midden in een drukke ziekenhuishal, en het lijkt even stil te worden. De een in een witte jas, de ander in een rolstoel, met een alpinopet scheef op zijn hoofd. Ja, misschien is het allemaal wat gek. Maar dat kan me niets meer schelen.' 'Op deze ogenschijnlijk gewone avond danst deze vrouw waar schijnlijk voorde laatste keer, en het isfenomenaal. Ondanks de handi cap van de infuuspaal, is elke bewe ging zo vol verfijning getimed, zo breekbaar, zo gedecideerd. Misschien mag het helemaal niet volgens pro fessionele codes, maar het kan niet anders: we staan samen op en slaan 'Als longarts spuit ik aan het einde van een nazomerse middag een euthanaticum in de arm van een man die ondragelijk lijdt. Hij over lijdt binnen nog geen minuut, terwijl hij mij in de ogen blijft kijken. Het is vrijdag 30 maart 2018 m Slotcouplet - De Arbeiderspers, 18,95 euro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8