Annie M.G. Schmidt .V De beste musical van het jaar eindelijk in Amsterdam! 7 VEERHAVEN KUSTPROJECTTERNEUZEN De derde fase van de herinrichting van de Veerhaven in Terneuzen is klaar. Met de scheeps- spottersplek. Rust en ruimte aan de kust. zv et de officiële inge bruikname van I een zitje en een uitkijkplek zit de derde fase van pro ject Veerhaven er op. Het meer jarenplan dat de Terneuzense kust aantrekkelijker moet ma ken. Kapitein Willem, boegbeeld van het Zoute Neuzenfestival had zijn plekje al gevonden op de pier ten westen van de jachtha ven. Languit lummelend op de van windmolenwieken gemaakte zitjes. „Mensen vroegen me of ik in slaap gevallen was, en dat is nou net de bedoeling. Dat dit een plekje wordt waar mensen ont haasten en de rust opzoeken." Kapitein Willem verwoordde in een notendop waar het hele plan Veerhaven heen wil: dat mensen weer graag rondhangen aan de Terneuzense kust. Een meerjarenplan waar donderdag de derde fase werd afgerond. Nieuwste aanwinsten zijn het zitje, gemaakt van oude wind- molenwieken en de scheepsspot- tersplek, aan de overkant, op de pier ten westen van de jachtha ven. In de ringvormige uitkijkplek wordt op borden uitleg gegeven over de scheepvaart op de Wes- terschelde. Door patrijspoorten in de wand en via verrekijkers kan het passerende scheepvaart verkeer bekeken worden. De scheepsspottersplek kon op geen betere plek liggen als het aan Scheldekadebewoner Cees Hier ruik, hoor en voel je het water van den Broek ligt. „Hier, op en kele meters van de schepen van daan kunnen we het navigeren op deze moeilijke rivier begrij pen. Hier ruik, hoor en voel je het water." De scheepsspottersplek werd door wethouder Frank van Hulle gepast gedoopt met een fles. Niet met drank maar met een brief met een korte boodschap: 'daar moet op gedronken worden'. In de scheepsspottersplek wordt uitleg gegeven over de schepen op de Westerschelde en hoe zij navigeren. Van oude, uitgedraaide wind- molenwieken zijn stoelen ge maakt die doen denken aan de strandstoelen in het begin van de vorige eeuw. Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Was Getekend, m Ga naar pzc.nl/anniemg vrijdag 30 maart 2018 Lekker rondhangen aan het water Guido van der Heijden - Cees van den Broek, bewoner Scheldekade De vernieuwde zeedijken trek ken veel bekijks, foto's peter nicolai De nieuwe Nederlandse musical gebaseerd op het boek Anna van Annejet van der Zijl De met vier Musical Awards bekroonde musical Was Getekend, Annie M.G. Schmidt is eindelijk te zien in het DeLaMar Theater in Amsterdam. In deze biografische musical blikt Annie (Simone Kleinsma) samen met haar zoon Flip, gespeeld door William Spaaij, terug op haar boeiende leven. Een prachtige en ontroerende voorstelling, vol scherpe humor en uiteraard met haar mooiste liedjes. a vCrV* GRATIS RANG-UPGRADE* Nu te zien in het DeLaMarTheater in Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 76