Wiebes doet het goed Alleen personenauto's op nieuw parkeerdek V Keukenhof Hoog bezoek €41," 2 BEZETTING CAMPINGS Commentaar Het is al een paar jaar duidelijk dat de Groningse gas kraan dichtgaat. Alles moet worden gedaan om de aard- bevingsschade zo veel mogelijk te beperken. Daarom is het geen verrassing dat het kabinet er nu de rem op zet. In 2030 moet het gebruik helemaal zijn afgebouwd. Toch is er op luchting. Minister Eric Wiebes komt eindelijk met het verlos sende woord. Daar moest lang op worden gewacht. Groningers hebben eerst hardnekkig aandacht moeten vragen voor hun hachelijke situatie. Pas met het aantreden van het huidige kabi net is een serieuze aanpak in zicht gekomen. Nu zijn we zover. Er moet nog heel wat water door de Eems voor de afsluiters echt dicht worden gedraaid. Wiebes begint vanzelfsprekend met het terugdringen van het gebruik. Zowel particulieren als bedrijven moeten meehelpen. Verder wil de minister een fa briek bouwen om buitenlands gas geschikt te maken voor Ne derland. We worden dus mede afhankelijk van Russisch of Noors gas. Wiebes wil ook af van de levering van Gronings gas aan het buitenland. Dit zijn goede maatregelen. Het zou mooi zijn als Nederland ze weet te combineren met verduurzaming. Die zal dan vooral van groene stroom moeten komen. Er zijn aardbevingen voor nodig om Nederland van het eigen gas te krijgen. Het besef dat we de klimaatverandering even ingrijpend moeten tegengaan, ont staat hopelijk zonder dergelijke schokkende ervaringen. Groningen moest lang wachten op verlossende woord van de regering Het parkeerdek van het nieuwe winkelcentrum aan de Kennedy- laan-West in Terneuzen mag voor alle zekerheid alleen door perso nenauto's worden gebruikt. Enkele weken geleden trok de ge meente Terneuzen aan de bel over de veiligheid van het dek. In het plafond van winkels was op enkele verkeerde plekken geboord, hadden controles uitgewezen. Sinds het in storten van een deel van een par keergarage in aanbouw bij Eindho ven Airport vorig jaar zijn gemeen ten hier alerter op. Vergunning Op verzoek van Terneuzen is de toestand van het parkeerdek verder onderzocht. De uitkomst was ge ruststellend: de boringen hebben het dek niet aangetast. Het was eerder nog niet bekend of ook vrachtauto's op de verdie ping zouden parkeren. In de ver gunning is daarom uitgegaan van de zwaarste belasting. Inmiddels is duidelijk alle winkels beneden be voorraad kunnen worden en het Boringen hebben het parkeerdek van winkelcentrum Kennedylaan-West niet aangetast dek alleen voor personenauto's no dig is. Dat wordt nu in de vergun ning vastgelegd om alle twijfel uit te sluiten. De entree van het parkeerdek wordt ook alleen voor personenau to's toegankelijk gemaakt. ALMANAK In het kader van het project 'Méér muziek in de klas' zou er woensdag een belangrijk ie mand op bezoek komen in groep 6 van de Vlissingse Schoolvereniging. De twee tienjarige klasgenoot jes wisten het zeker: rapper Ronnie Flex zou komen! Die woensdagochtend waren de meiden vol spanning. De bak visjes hadden hun mooiste outfits aangetrokken en hun haren moesten perfect zitten. Het 'hoog bezoek' viel uitein delijk nogal tegen. Het was gedeputeerde Ben de Reu. Drie keer tocht door Saefthinge Twee koren in De Levensbron Suppen over Damse Vaart AXEL Legobeurs in 'tSportuus Groepsreizen Libelle Zomerweek Weekendje Londen! Zomertocht met buffetcruise do 12 juli 79,— vrijdag 30 maart 2018 n Harmen van der Werf Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl EMMADORP Tijdens het paasweekend worden drie excursies gehouden in het Land van Saeftinghe. Zaterdag om 09.00 uur begint een wandeling van drie uur door schorren en geulen. Zondag start om 08.30 uur een vijf uur durende tocht naar de Wester- schelde. En maandag gaan deelnemers om 10.00 uur op pad voor een excursie van ruim drie uur. Aanmelden via bcsaeftinghe@zeeuwse- landschap.nl. TERNEUZEN Christelijk Mannenkoor Zeeuws-Vlaanderen en gemengd koor Sursum Corda uit Dirksland verle nen morgen hun mede werking aan een zang avond. Die vindt plaats in combinatie met een dienst in kerk De Levens bron aan de Sloelaan in Terneuzen. De koren zin gen apart en samen, en er is samenzang met be zoekers. Aanvang is om 19.30 uur. Toegang is gratis, er is een collecte. DAMME (B) Surfers Paradise houdt maandag, tweede paas dag, de eerste 'idyllische suptoer' over de Damse Vaart van dit seizoen. Die gaat van Damme naar Sluis of andersom - met meewind, over een tra ject van 7 kilometer. Een instructeur begeleidt de deelnemers op hun eigen niveau. Meedoen kost 20 euro, inclusief vervoer terug naar het startpunt. Aanmelden via xan@sur- fersparadise.be. In 't Sportuus aan Oud- oosteinde in Axel is morgen een Lego- beurs. Onder de noemer 'Bricks for fun' is er een tentoonstelling en er staan vijftig kramen. De beurs is van 09.00 uur tot 17.00 uur. Toegang kost 5 euro, daarvoor krijgen bezoekers ook een consumptie. Kinde ren tot 5 jaar mogen gratis naar binnen. HOLLAND di 3, za 21 april, do 3 mei Hollands glorie, inclusief entreeticket ma 21, do 24 za26mei za16junit/m zo 17 juni Al 22 jaar het leukste feestje! Twee dagen in deze bruisende stad. Vier-sterren hotel in Canary Wharf Aspergedagtocht Brabant do 3 mei €59,- Inclusief excursie en aspergelunch Dagtocht Parijs za5mei,zo29juli,za24aug €59,— Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Excursie wijnboerderij en prachtige cruise over de Linge inclusief diner Dagtocht Maastricht i za 28/4, vr 29/6, do 30/8 €35,- Maastricht is magisch! «SSS^NL Annie M.G. Schmidt za 30juni €85,- Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam Musical On your Feet! ma 21 mei 99,- Beleef het swingende levensverhaal van Gloria Estefan WWW.amZ.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden 1 ki P 0113-351551 vindt u op onze site. Henriëtte van den Berg bij de verharde standplaatsen op mini camping Zeelucht in Wissenkerke. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 74