Heerlijk uitkijken over de Schelde Gemeente en scholen zijn verrast door vervroegd afscheid Turnschool Zeeland: Straö is morgen echt erfgoed Klassiek begin toeristenseizoen Elf asielzoekerscentra in Nederland gaan dicht. Ook het azc in Goes. De gemeente en scholen zijn verrast. „Daar gaat het COA zeker nog iets over horen." kleine vereniging met een groot evenement En Margot Grevel zorgde ervoor dat het zover kwam Wel erg nat en ook te Goes Het asielzoekerscentrum (azc) in Goes sluit al op 1 oktober van dit jaar de deuren. Dat heeft het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) gisteren bekendgemaakt. De mededeling kwam voor de gemeente en de scholen waarop de asielzoekerskinderen zitten als een volslagen verrassing. „In feite be gint nu een soort rouwproces", zegt bestuursvoorzitter Ad Vis van scholengroep Albero. Het azc aan de Albert Plesmanweg zou eigen lijk pas volgend jaar dichtgaan. Het COA wil echter vaart zetten achter het sluiten van een aantal locaties. De organisatie die is belast met de opvang van asielzoekers wil het aantal plaatsen in het land terug brengen tot 27.000. Tien andere centra gaan ook dicht. Ad Vis van scholenkoepel Albero zegt dat het nieuws een onaange name verrassing was. Dat zonder enig overleg met de scholen is be sloten het azc (een gezinslocatie) zo snel al te sluiten, stuit hem tegen de borst. „Daar gaat het COA zeker nog iets over horen." Enkele tientallen kinderen uit het azc zitten op scholen van Al bero, de meeste op de Tweemaster en het Noorderlicht in de Goese Polder. „Veel van deze kinderen hebben vaak net weer nieuwe vriendjes gemaakt, waar ze nu al af scheid van moeten nemen", zegt Vis. „En dat met de wetenschap dat ze elkaar nooit meer zien. Dat heeft een grote impact. Dat geldt natuur lijk ook voor de leerkrachten, die zich met hart en ziel inzetten voor deze kinderen." Vis zegt dat leerlingen en perso neel de komende maanden alle on dersteuning krijgen die ze nodig hebben om het afscheid voor te be reiden. „Desnoods huren we daar externe expertise voor in." De kin deren uit het azc komen waar schijnlijk na de zomervakantie niet meer terug. Veel van deze kinderen hebben vaak net weer nieuwe vriendjes gemaakt Het nieuws van het COA overviel gisteren ook de gemeente. Burge meester Herman Klitsie zag de ver vroegde sluiting niet aankomen. Ook hij denkt met name aan de kinderen en de andere gezinsleden. „Zij hebben, voor zover dat moge lijk is, hier in Goes een leven opge bouwd. De impact zal groot zijn." Schoolbestuurder Vis stelt dat sommige kinderen die les krijgen op de scholen al voor de veertiende keer naar een andere locatie verhui zen. „Ik zal maar niet zeggen wat ik daar van vind. Dat zijn geen woor den om in de krant af te drukken." Een woordvoerder van het COA laat weten dat nog niet bekend is waar de kinderen naartoe gaan. Sa men met onder meer de gemeente wil de organisatie een sluitingsplan opstellen. Begeleiding op het emotionele vlak voor de bewoners van het azc is daar volgens hem vanzelfspre kend een onderdeel van. De gevol gen voor het personeel worden later pas duidelijk. It pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl vrijdag 30 maart 2018 ZEELAND 12 ZEELAND 5 kOUd» ZEELAND2 Azc Goes sluit op 1 oktober Rob Paardekam - Ad Vis, scholengroep Albero Terwijl een sleepboot waterstralen spoot, doopte wethouder Frank van Hulle gisteren de scheepsspottersplek op de pier naast de jachthaven in Terneuzen. Heel wat mensen namen de gelegenheid te baat ook een blik over de zonovergoten Schelde te werpen. Terneuzen wil met het plan Veerhaven de kust aantrekkelijker maken.ZEELAND 7 FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 73