II Golfclub werkt hard aan groen imago Tijdelijkheid neemt bezit van Dikke Toren Suppen van Damme naar Sluis 7 PI ETER ZEEMAN OUD-LEERLINGEN Je maakte er vrienden, had er liefdesverdriet, scoorde er onvoldoendes en leerde er veel. Tijd om bij te praten over de schooltijd op Pieter Zeeman. Oftewel: tijd voor een reünie. Tientallen klassenfoto's zijn al uit oude albums tevoorschijn getrok ken. Op Facebook komt een bonte parade van oud-leerlingen (veel gestreepte truien én getoupeerde haren) voorbij. De reünie van de middel bare school Pieter Zeeman in Zie- rikzee zaterdag 2 juni staat in de steigers. „Het leeft", merkt (mede)organisator Henning van den Akker. Over de 3.000 mensen zijn lid van de besloten Facebook- groep. Wat een klein feestje had moe ten worden, is uitgegroeid tot een reünie voor de hele school. Het leek de organisatoren, allemaal zo'n beetje van de lichting 1991- 1992, jaren geleden al leuk om eens een feestje voor oud-klasgenoten op poten te zetten. Inmiddels zijn alle oud-leerlingen, oud-docenten en andere oud-medewerkers van de school welkom. En niet alleen van de 'oorspronkelijke' Professor Pieter Zeeman, maar van alle scholen die tegenwoordig onder die naam vallen: de oude lhno, lts en de praktijkschool. Vijftig jaar geleden, in 1968, werd de Mammoetwet aangeno men die het voortgezet onderwijs zoals we dat nu kennen, regelde. Een mooi moment voor een feestje, vond de organisatie. Te meer omdat dat - in verband met de nieuwbouw - nog maar even in het oude schoolgebouw aan het Hatfieldpark kan. Een lesje volgen in dat lokaal waar je ooit echt hebt zitten zweten? Dat kan tijdens de reünie in juni. Op de schoolfoto met oud-klasgenoten? Zelfs daar is aan gedacht. Er zijn bands, dj's, er wordt een zeskamp gehouden en er is volop gelegenheid om bij te praten met een hapje en een drankje. Veel oud-leerlingen zijn en thousiast over het initiatief. Die Daar, op die school, ligt mijn basis verheugen zich er op elkaar weer op het oude schoolplein te ont moeten. Maar het is méér dan al leen dat - schetst Van den Akker de achterliggende gedachte. „Als je van school gaat, is er niets. Niet voor leerlingen en niet voor do centen. Niets waardoor je kunt denken: ik kom van deze school en ik ben er trots op. Daar ligt mijn basis. Dat zie ik bij andere scholen in het land wel. Daar wordt om de vijfjaar een reünie gehouden waar mensen massaal op afkomen. Maar wij hebben niet eens een na menarchief. Dat zijn allemaal ge miste kansen." Want wie na school een stage wil lopen in een bepaalde sector of wil solliciteren moet het doen zonder 'dat hele veld van verbinding' die zo'n school in de samenleving kan zijn. „Nu gaat in feite als je van school komt het licht uit. Eigenlijk heel jammer natuurlijk dat dat zo is." Om daar verandering in te bren gen, is de stichting BOLUS (Belan gen Oud-Leerlingen uit Schou- wen-Duiveland) opgericht. Die heeft tot doel oud-leerlingen en oud-medewerkers met elkaar te verbinden. Onder meer op het ge bied van werk en werkgelegen heid. Mensen die eenmaal van het eiland af zijn, zijn nu niet makke lijk te bereiken. „Maar heb je con tact met elkaar dan komt dat alle maal veel sneller in beweging." Leuk voor wie z'n vleugels uitslaat en wellicht ook een prikkel om te rug te keren. „Dit is een aantrekke lijke regio." Op en rond de baan van Golfclub Grevelingenhout in Bruinisse le ven zeker 38 vogelsoorten en staan 50 verschillende bomen en strui ken. Het groene imago en het mi lieubewust beleid is opgemerkt en heeft de club het internationaal fel begeerde certificaat van de Golf Environment Organisation (GEO) opgeleverd. Met die erkenning schaart de vereniging zich onder een wereld wijd snel groeiende groep golf clubs, die het milieu hoog in het vaandel hebben staan. Het GEO- certificaat wordt morgen officieel uitgereikt. Wie daarvoor in aan merking wil komen, moet duur zame maatregelen nemen op het gebied van baanbeheer, natuur, water, energie, afval, veiligheid en de omgeving. Zo is het gebruik van kunstmest en pesticide met respectievelijk 50 en 80 procent teruggebracht. „Een reuze stap in de richting van de toekomstige wetgeving", aldus de golfclub. Daarnaast wordt 20 procent min der energie verbruikt en gaat de 80.000 kilo groenafval per jaar naar de biomassacentrale. Het an dere afVal wordt strikt gescheiden afgevoerd. ZIERIKZEE De Omnia Temporia heerst vanaf 6 april op de tussen- verdiepingen van de Dikke Toren in Zierikzee. Het is de vierde sei zoenexpositie die onder de vlag van Centree in het monumentale bouwwerk wordt gehouden. Omnia Temporia (Alles is Tijde lijk) is een installatiekunstwerk van de in Zonnemaire woonach tige Duitse kunstenares Rosalinde van Ingen Schenau. Haar creatie maakt de bezoeker enerzijds tot stille getuige maar ook weer actief deelnemer aan het verdwijnen, verschijnen, vergaan en verstrij ken van de tijd. Het hart van de in stallatie wordt gevormd door bloemstillevens en bloemen in verschillende 'verschijnings- en verdwijningsvormen', waaronder een projectie van langzaam ver welkende bloemen. Met het dra gen en loslaten van een bloem markeren bezoekers zowel de tijd als de tijdelijkheid, heeft Van In- gen Schenau bedacht. De expositie wordt 6 april ge opend door gedeputeerde Ben de Reu. Vanaf 17.00 uur is het werk te bewonderen. De beklimming van de toren is dan gratis. Centree biedt kunstenaars sinds 2015 een podium in de Dikke To ren en draagt daarmee bij aan het behoud van het monument. DAMME Surfers Paradise houdt maandag, Tweede Paasdag, de eer ste 'idyllische suptoer' over de Damse Vaart van dit seizoen. Die sup-peddeltocht gaat van Damme naar Sluis of andersom - met mee wind, over een traject van 7 kilome ter. Een instructeur begeleidt de deelnemers van de suptocht op hun eigen niveau. Meedoen kost 20 euro. Dit is in clusief vervoer terug naar het start punt. vrijdag 30 maart 2018 Schoolreünie is meer dan feest alleen Esme Soesman Het clubje schoolvrienden dat samen de reünie organiseert: Martijn Kip, Martijn Schimmer, Hester Broer-Jansch en Henning van den Akker (vlnr). foto marieke mandemaker - Henning van den Akker Info: professorzeeman.nl Marcel Modde Bruinisse Aanmelden via xan@surferspara- dise.be.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69