Niks bikken! 6 INDE ETALAGE Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: tegels verven Bij het paasontbijt hoort een glas verse jus. Nou is sinaasappels of grapefruits uitpersen even een klus, maar gelukkig zijn deze citruspersen een feest om naar te kijken. DE KLUSVROUW Plaats Ontvetten 3. Kristal 1. Oranje boven 2. Hout vrijdag 30 maart Je bent je tegelwerk in de keuken, de badkamer of het toilet zat. Wat doe je? Ant woord A: er overheen te- gelen. Antwoord B: pfff, al les afbikken en opnieuw betegelen. Antwoord C: de tegels verven in de kleur die je wilt. Toen ik jaren geleden het huis van mijn moeder renoveerde, kwam ik een heel lelijk stuk tegelwerk tegen. Om de afvoer van de kachel, die er ooit had gezeten, zaten rechthoe kige grijze tegels. Dat paste helemaal niet bij het nieuwe schilderwerk. Ik dacht: zou ik ze ook kunnen schilderen? En ja hoor, ik vond zowaar te- gelverf. Er waren wel drie lagen nodig voor een mooie dekking, maar toen zag het er strak uit. De buurvrouw vroeg: 'Wat mooi, heb je alles eraf gebikt en opnieuw betegeld?' Mijn moeder en ik keken elkaar glimla chend aan: 'Nee hoor, die hebben we gewoon ge schilderd'. Alleen aan de voegen kun je zien dat ik de tegels heb overgeschilderd. Die zijn exact dezelfde kleur als de tegels. Inmiddels heb ik al heel wat tegeltjes geverfd. Als de vorm van je tegel nog naar je zin is en het dus al leen de kleur is die je an ders wilt, dan zou ik zeg gen: aan de slag met de roller en kwast! Let op: het maakt wel uit waar de tegels zit ten die je wilt verven. Tegels in de douche, waar het water langs- stroomt, vragen om een andere aanpak dan te gels op de schouw zoals bij mijn moeder het geval was. Begin met de voorbe reiding: goed ontvet ten! Op tegels in de keuken zitten vaak vetresten. En in de douche zeepresten. Dat is geen goede hecht- laag. Je kunt tegels ook licht opschuren, dan zijn ze niet meer zo glad. En een ruwere onderlaag hecht beter. Pers heter maar uit €13,95, Lene Bjerre €199,90, Solis €29, Muuto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50