5 Wonen in een dorp op betaalbaar Schouwen In de douche zit ik vaak in het zonnetje. Het geeft een saunagevoel Dennis: „De badkamer is goed gelukt en daar zijn we ook best trots op. Het blad van de wastafel is zo gemaakt dat Kris er met haar rolstoel onder kan, maar het ziet er toch heel mooi uit met die twee waskommen. Het is een inloopdouche met langs de wand een bank die helemaal betegeld is en waar je op kunt zitten." Kris: „Dan ziet het er niet zo ge handicapt uit. Ik kan nu lekker zit tend douchen. Doordat er veel licht naar binnen komt, zit ik dan vaak heerlijk in het zonnetje. Ik krijg er altijd een soort saunagevoel van. In de badkamer staan verder de was machine en de droger naast elkaar op een verhoging. Het is nu gemak kelijker voor mij om de was zelf te doen." Kris vervolgt: „Een televisie heb ben we niet. Van films houden we toch niet en als we iets willen zien, kijken we Uitzending Gemist. Als Dennis vroeg thuis is, gaan we na het eten aan tafel zitten voor een bordspel. Dat vinden we allebei leuk. Er staan er zo'n dertig in de kast. Gelukkig hebben we daar nu weer meer tijd voor, we hoeven tenslotte niet iedere avond meer over de ver bouwing te praten en dingen te beslissen." Werkplek Kris: De vloerverwarming en de keuken waren het duurste in onze begroting. Maar we zijn er heel blij mee. Op de muren hebben we de kleur Early Dew, die vind ik zo mooi. Zelfs het keukenblad hebben we erop afgestemd. We hebben geen boven- kastjes en veel lades, zodat ik er goed bij kan. Aan de andere kant van de keuken hielden we een hoek over waar ik mijn werkplek heb gemaakt. Het blad is afkomstig van Zeeuws-Hout in Koudekerke, daar kun je zelflosse planken uitkiezen afkomstig van Zeeuwse bomen. Ik hoefde geen aparte werkkamer. Aan het einde van de dag zet ik het kamerscherm ervoor. Dan kijk ik niet telkens tegen werk aan." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 30 maart 2018 PZ Kris van der Werve Kris van der Werve (36) en Dennis van der Hoeven (37) wonen voor het eerst samen in een huis dat ook echt van hen bei den is. Zij is kunste naar en grafisch vormgever en hij werkt in de ICT. Van wege heupdysplasie en hypermobiliteit zit Kris in een rolstoel. Noordgouwe Adres: Heereweg 16 Prijs: €625.000 Bouwjaar: 1950 Kenmerken: Vrij staande woning met 12 kamers, waarvan 7 slaapkamers. Vrij uitzicht, open ligging, in bosrijke omgeving en landelijk gelegen. Perceel van bijna 2000 m2. Serooskerke Adres: Prunjewekken 8 Prijs: €169.500 Bouwjaar: 1979 Kenmerken: Goed onderhouden tus senwoning aan rus tige weg. Voor- en achtertuin op het westen met vrije ach terom. Drie slaapka mers. Kerkwerve Adres: Vroonstraat 34 Prijs: €319.000 Bouwjaar: 1961 Kenmerken: Instap- klare bungalow met alle voorzieningen op begane grond. Grote garage, tuinhuis en mooi aangelegde tuin op 800 m2 eigen grond. Sirjansland Adres: Kerklaan 16 Prijs: €159.500 Bouwjaar: 1956 Kenmerken: Instap- klare hoekwoning met drie slaapka mers. Alle ruimtes zijn modern en strak afgewerkt. Onder houdsvrije voor- en achtertuin. Ouwerkerk Adres: Burgemees ter Romeijnstraat 4 Prijs: €269.500 Bouwjaar: 1996 Kenmerken: Twee- onder-een-kapwo- ning met garage met aparte ingang. Met opbouw op de garage, waardoor extra slaapkamer of kantoor aan huis is ontstaan. Nu de verbou wing achter de rug is, hebben Kris en Dennis na het eten weer tijd voor el kaar. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49