4 HEILIG HUISJE Een zo gewoon mogelijk huis, dat was de wens van Kris van der Werve en Dennis van der Hoeven uit Noordgouwe. Want al heeft Kris een rolstoel nodig, het hoeft er thuis niet 'gehandicapt' uit te zien. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis Anderhalfjaar lang ging elk vrij weekend op aan de verbou wing van het huis. Werkelijk alles is aange pakt. En ondanks dat nog niet alles af is, genieten Kris en Dennis er al erg van dat het huis nu bewoonbaar is. Is er ook weer eens tijd voor een bord spelletje en elkaar. Kris: „Echt elke zaterdag en zondag waren Dennis en mijn vader van negen tot zes aan het klussen. Ze hebben enorm gebuffeld. Ons sociale leven stond zo goed als stil en we gaven geen geld meer uit aan kleding, etentjes of andere luxe dingen. Het In Noordgouwe letten de mensen op elkaar, op een goede manier leuke vind ik dat mijn vader veel aan Dennis geleerd heeft. Ze hebben samen bijna alles zelf gedaan. Alleen specialistische klussen werden uit besteed. Het liefst wilde ik in Brouwers haven blijven wonen. Dat ging helaas niet, omdat ik een huis nodig heb met een slaapkamer en badkamer op de begane grond. Na veel zoeken, vonden we deze woning in Noordgouwe. Hier konden we alle aanpassingen maken die ik nodig had. Dat hebben we zo onop vallend mogelijk gedaan, zodat het er zo veel mogelijk als een gewoon huis uitziet." Noordgouwe Dennis: „In Noordgouwe letten de mensen wel op elkaar, maar dan op een goede manier. In de eerste weken dat we gingen klussen, hadden we al snel contact met de buren." Kris: „Een van de buren lette ook een beetje op dat er niet telkens men sen op ons terrein parkeerden. Om dat het huis langere tijd leeg had gestaan, gebeurde dat geregeld. On danks dat er maar vierhonderd men sen wonen, wordt er in het dorpshuis en het hotel van alles georganiseerd. Je voelt je geen buitenstaander en je wordt erbij betrokken." NOORDGOUWE vrijdag 30 maart 2018 MS Mariska den Hartog Dennis van der Hoeven Het precieze bouw jaar van de Heere- weg 9 is niet bekend. Gedacht werd eerst rond 1930, maar in een oud boekje von den Kris en Dennis een foto van eind 19de eeuw. Het is ooit een café geweest en een snoepwinkel. Het perceel is 275 vierkante meter groot. Wonen gebeurt op de begane grond. Boven is ruimte voor opslag en eventueel een extra werkkamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48