II Ex-ziekenhuisdirecteur halfjaar de cel in 3 Zeeland heeft met de paasdagen een traditionele opening van het toeristenseizoen in het vooruitzicht. Drukte aan de kust, veel Duitsers en een kalme start landinwaarts. Nog even wat plantjes om het terrein nog wat aan te kleden en minicamping Zeelucht in Wissenkerke is klaar voor het nieuwe toeristenseizoen. „Maar het is nog niet echt vol", zegt Henriëtte van den Berg van Zeelucht in Wissenkerke. Op deze Noord-Bevelandse minicam ping waren gisteren vijf van de vijfen twintig plaatsen bezet. Voor het Paas weekend zijn nog eens vijf plekken ge reserveerd. Maart was een natte maand, maar daar zullen de gasten van Zeelucht wei nig last van hebben bij het plaatsen van de caravan of camper. De standplaatsen bij Zeelucht zijn dit jaar gedeeltelijk met kleischelpen verhard. „We hebben hier hoge verwachtingen van", zegt Van den Berg. De hondenshow in de Zeelandhallen in Goes zorgt dit weekeinde voor nog wat extra klandizie bij camping Zwar- tenburg in Kattendijke. Maar ook hier is het nog niet echt druk. Om de grasmat na een ongewoon natte maand te spa ren worden de caravans met de eigen Campings aan de kust met goede all-weather voorzieningen doen het goed kleine tractor op hun plaats gezet. Dan staat de caravan in één keer goed en wordt schade aan het veld door onno dig draaien en keren voorkomen. Voor de (mini-)campings in het bin nenland, die niet direct aan de Noord zeekust liggen, is deze periode nog te ACTIVITEITEN PASEN vroeg voor een topbezetting. Over een maandje, als in Nederland de meiva kantie begint, komt hier de stroom gas ten pas goed op gang. Hoe anders is het aan de kust. Op Strandcamping Valkenisse zijn alle 150 plekken bezet. „Begin deze week had den we nog een stuk of tien vrije plaat sen, maar die zijn inmiddels ook gere serveerd", zegt Lisette van Boven. Vroege Pasen of niet, de ervaring is dat toeristen voor lange weekeinden als Pa sen, Hemelvaart en Pinksteren lang van te voren boeken om zeker te zijn van een plekje. Volgens Martijn Kapel, strategisch projectmanager van de VW Zeeland, is 75 procent van de beschikbare accom modaties bezet. „Een mooie bezetting voor een vroege Pasen", oordeelt hij. Iets minder dan vorig jaar, maar toen viel Pasen twee weken later. Kapel schetst het klassieke beeld van Pasen in Zeeland. Hotels, pensions, ka mers bij particulieren en vakantiehuis jes aan de kust hebben een hoge bezet tingsgraad. „Maar ook de campings aan de kust met goede all-weather voorzie ningen doen het goed." In het achter land is het rustiger. Vooral Duitsers weten weer de weg naar de Noordzeekust te vinden. Duitse scholieren hebben twee weken paasva kantie. Kapel: „Bovendien zijn Duitsers vroegboekers. Hun komst hangt niet van het weer af." De rechtbank in Arnhem acht be wezen dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan valsheid in geschrifte. Hij stelde een valse verklaring op, om te kunnen blijven profiteren van zijn wachtgeldregeling bij het ziekenhuis. De 61-jarige Vlissinger moest in februari 2009 opstappen. Het ADRZ keerde hem nog jarenlang wachtgeld uit (in totaal zeven ton), ook toen de oud-topman elders als interimdirecteur aan de slag was gegaan. Hij verhulde een groot deel van die inkomsten via een keten van buitenlandse vennootschap pen. Zomer beweerde daar geen za kelijk belang in te hebben en slechts in dienst te zijn bij een van de bv's, waar hij een zeer beschei den salaris kreeg. Het ADRZ geloofde daar niets van. Het probeerde de regeling stop te zetten en het betaalde geld terug te krijgen, maar werd in 2012 gro tendeels in het ongelijk gesteld door het Scheidsgerecht Gezond heidszorg. Dat baseerde zich mede op een schriftelijke verklaring, waarin staat dat Zomer geen zake lijk belang had in de bv. Die verklaring is volgens de rechtbank vals. De oud-directeur profiteerde uiteindelijk wel dege lijk. De rechters noemen zijn han- Het ging om tonnen, bestemd voor de gezondheidszorg delen 'zeer kwalijk'. De valse ver klaring heeft 'grote invloed gehad op de procedure bij het Scheidsge recht, waarbij het ging om tonnen aan wachtgeldvergoeding, betaald uit middelen bestemd voor de ge zondheidszorg'. Tegen Zomer was een anderhalfjaar cel geëist, waar van een halfjaar voorwaardelijk. De rechters zijn milder, omdat zij hem vrijspreken van belastingfraude. Ook houden ze rekening met zijn blanco strafblad, de negatieve pu bliciteit en het feit dat de zaak al ruim vier jaar sleept. Een 43-jarige man uit Arnhem met wie Zomer samenspande werd veroordeeld tot een celstraf van twee jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Tegen hem was 3,5 jaar cel geëist. Lisa van der Wal, advocaat van Zomer, wil slechts kort reageren. „Voor de heer Zomer komt het von nis totaal onverwacht. We zullen dan ook hoger beroep instellen." Het ADRZ had als benadeelde partij aanvankelijk 7 ton geëist. Tij dens de zitting is dat teruggebracht tot 3,5 ton. Dat is het wachtgeld dat is betaald vanaf het moment dat de Voor de heer Zomer komt het vonnis totaal onverwacht nepverklaring op tafel kwam. De rechtbank verwijst door naar de ci viele rechter. Het ADRZ heeft bij het Scheidsgerecht om herziening van de zaak uit 2012 gevraagd. Die procedure loopt nog. vrijdag 30 maart 2018 Klassieke start toeristenseizoen Theo Giele Wissenkerke - Martijn Kapel, VVV Zeeland Op de Markt in Middelburg wordt zaterdag, zondag en maandag een paasfair gehouden met tenten en buitenkramen. Op de markt zijn an tiek, curiosa, brocante en andere hebbedingetjes te vinden. De toe gang is gratis: zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zondag en maandag van 11.00 tot 17.00 uur. Ook in andere steden is er paas- markt dit weekend. Zoals in Goes in het Ambachtscentrum op paas zaterdag en tweede paasdag. Op de Boulevard in Vlissingen op paaszondag vanaf 10.00 uur en op de Hogezoom in Renesse op paas zondag vanaf 13.00 uur. Zaterdag 31 maart worden paasrit- ten gereden bij de Stoomgroep Kerkwerve op Schouwen-Duive- land. Vanaf 13.00 tot 16.00 kunnen kinderen tegen een kleine vergoe ding meerijden. Ook in Goes wordt er met de stoomtrein gereden (met een paas haas aan boord). Die paasritten zijn op 1 en 2 april. De trein vertrekt uit Goes om 11.00 en 14.00 uur. Om 12.00 en 15.00 uur vertrekt ook de diesel-motorwagen. Tussen 12.00 en 16.00 uur is er een paashazenparade in het centrum van Ouddorp. Het torpedowerkschip de Mercuur is komend paasweekeinde voor het eerst te bezoeken in het Vlissingse Dok. Bezoekers kunnen van Goede Vrijdag tot en met tweede paas dag, telkens tussen 13.00 en 17.00 uur aan boord stappen via de loop plank aan de Houtkade. Bm Volgens de VVV Zeeland is de be zettingsgraad van toeristische ac commodaties ko mende paasweek einde gemiddeld 75 procent. Rob Zomer, oud-directeur van Ziekenhuis Walcheren (nu ADRZ), is gisteren veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk. Hij gaat in hoger be roep. Rolf Bosboom Vlissingen - Rechtbank - Lisa van der Wal, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31