Afscheid TWEEDE PAASDAG Politie pakt vijf amok makende zorg-jongeren op Vrijspraak voor invoer van 44 kilo cocaïne 2 MAAN LEO VOETBAL INSlbE Column Lieve vrienden, ik neem af scheid van jullie.' Facebook staat de laatste tijd vol met dit soort dramatische berichten. Dat heeft gelukkig niets te maken met zelfmoordpoeders. Na het Cambridge Analytica-schandaal kiezen veel mensen ervoor hun Facebookprofiel voorgoed op te doeken. Er zal zich nog een flink aantal schandalen moeten aandie nen alvorens ik die drastische stap zet. een belangrijk onderdeel van mijn werk, en ik ben erg verzot op het gedachteloos scrollen door ander mans lief en leed. Ook al weet ik dat het niet slim is, ik geloof niet dat ik binnenkort afscheid zal ne men van deze onverzadigbare da- taslurper. wat voor sappige details Zucker- berg over mij verzameld heeft. En dus besloot ik alle data te downlo aden die Facebook van mij heeft. Flet was even zoeken, maar dan heb je ook wat: 160 MB aan infor matie kwam aan het licht. Ik zit al sinds begin 2007 op Fa cebook, dus het betrof een ware trip down memory lane om alle gênante berichten, foto's, likes, chats, pokes en video's terug te zien. En inderdaad: het is nogal confronterend om 11 jaar van mijn leven in een keurig zipbestandje gepresenteerd te krijgen en te be seffen dat al die informatie in han den is van een commercieel be drijf. hevige verontwaardiging van sommige gebruikers niet hele maal. De deal met Facebook lijkt me duidelijk: je maakt gratis ge bruik van het platform in ruil voor alle informatie die je daarop plaatst. Alle data waarover Facebook be schikt, heb ik hun zelf gegeven: daar is niets oneerlijks aan. Ik kan niemand anders dan mijzelf de schuld geven van het feit dat Face book zo veel van mij weet. die mensen zo pathetisch afscheid nemen: het is ook een beetje een afscheid van jezelf. Je maakt gratis gebruik van het platform in ruil voor informatie die je plaatst DESTELLING Vandaag: Fijn dat het toeristenseizoen weer begint Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Sirenes maandag niette horen Geen prijs voor De Korenschoof No Surrender- leider langer vast Bij nader inzien open van 10-17 uur Wat er met de jongeren gaat gebeu ren, is nog niet bekend. Het Open baar Ministerie beslist daar binnen kort over. In elk geval gaan ze niet allemaal terug naar de Vliethoeve, aldus jeugdzorginstelling Juvent. De jongeren werden aangehou den nadat ze donderdagnacht ver nielingen pleegden in de Vliet hoeve. Ze bedreigden de twee aan wezige medewerkers zodanig dat die zich moesten opsluiten in een kantoor om van daaruit de politie te kunnen bellen. De jongeren werden volgens de politie 'erg agressief toen meerdere agenten, onder wie een hondenge leider, rond 02.00 uur het pand aan de Galgendijk in gingen. De vijf scholden de agenten uit, bedreig den, schopten en sloegen hen. Om de jongeren te kunnen aanhouden gebruikten de agenten pepper- spray. Het vijftal is in een politiecel gestopt en gisteren gehoord. In de loop van de dag zijn ze weer vrijge laten, aldus de politie. Door Juvent is aangifte gedaan van bedreiging en vernieling. Ook de agenten hebben aangifte van ge weld gedaan. Volgens Juvent waren er negen bewoners en twee mede werkers in de Vliethoeve. De zorg instelling besteedde gisteren extra aandacht aan het personeel en de vier overgebleven bewoners. „Dit is heel ernstig", reageert Brigitte Cleutjens van Juvent. „Hoewel er vaker incidenten in de Vliethoeve zijn, maken we het zo heftig geluk kig niet veel mee." Alle aandacht gaat uit naar de medewerkers en de vier andere bewoners van de Vliet hoeve, zegt Cleutjens. „Zowel bij de medewerkers als de bewoners kij ken we individueel of en welke hulp ze nodig hebben." Juvent on derzoekt wat er is gebeurd, hoe het zover heeft kunnen komen en of er maatregelen moeten worden geno men. Burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland ziet dit als een 'op zichzelf staand incident'. Naar aan leiding van eerdere incidenten heb- Dit is heel ernstig. Hoewel er vaker incidenten zijn, maken we het zo heftig niet veel mee ben Juvent en Noord-Beveland twee jaar geleden afspraken ge maakt. „Eigenlijk gaat het best goed." Eén van de afspraken is dat de ge meente direct op de hoogte wordt gebracht na incidenten. „Dat is ge beurd", zegt Delhez. „Wat is ge beurd, is vervelend voor bewoners en medewerkers. De jongeren heb ben elkaar opgejut en dat is geësca leerd. Daarop is op een juiste ma nier gehandeld." Drie Rotterdammers die ervan werden verdacht betrokken te zijn geweest bij de invoer van 44 kilo cocaïne zijn gisteren door de recht bank in Middelburg daarvan vrijge sproken. Tegen de drie waren celstraffen achttien tot dertig maanden geëist: tegen de 47-jarige T. van D. dertig maanden waarvan zes voorwaarde lijk, F. F. (26) twee jaar en voor de 22-jarige S. C. een celstraf van acht tien maanden. Medio juni vorig jaar werden op het terrein van de haven van Vlis singen de drugs aangetroffen in een container met bananen uit Ecuador De politie was door een anonieme bron getipt en dus werd er op die bewuste dag, t2 juni, door de nodige instanties gecontroleerd. Bij die controle werd het busje van D. ge controleerd, rolden er twee man nen uit de laadruimte en kwamen diverse lieden in beeld die iets met de drugs te maken zouden kunnen hebben. Het zou inderdaad allemaal kun nen en het 'riekte naar betrokken heid' zo viel uit het vonnis op te maken, maar dat was niet vol doende om tot enig wettig en over tuigend bewijs te komen. Of het Openbaar Ministerie in beroep gaat is niet bekend. 'T SCHIJNT S>AT GIJP EN &ERKSEN NIET PER SE WEG WILbEN BIJ RTL. MAAR WILFREb KON GENEE ZEGGEN vrijdag 30 maart 2018 Voor mij is Facebook immers Toch was ik wel benieuwd naar Desondanks begrijp ik de Misschien is dat wel waarom al Reageer op pzc.nl Gisteren: Verbod op cv- ketel komt te vroeg 2223 reacties VLISSINGEN Vanwege Tweede Paas dag worden de sirenes maandag om 12.00 uur 'stil' getest. Ze zijn dan dus niet te horen, meldt de Veiligheidsregio Zee land. Op maandag 7 mei worden de sirenes wel weer zoals gebruikelijk getest. Elke eerste maandag van de maand wordt het alarm getest om de werking van de si renes te controleren. Deze maand ging het luchtalarm door een technische storing op meerdere plekken niet af. KAMPERLAND Akkerbouwbedrijf annex geitenhouderij (foto) De Korenschoof uit Kamper land is niet gekozen tot Agrarisch Ondernemer van het jaar 2018. De winnaar van de publieks prijs én juryprijs is Peter van der Avoird uit Bavel. HULST Het voorarrest van No Surrender-leider Rico R. uit Hulst is met 60 dagen verlengd tot 1 juni. Het onderzoek is nog niet af gerond, meldt het OM. Daarnaast zijn er vol doende bezwaren om hem langer vast te hou den. Het OM pakte de 41- jarige Rico R. op 14 fe bruari op in Hulst. Hij wordt ervan verdacht lei ding te geven aan een landelijk werkende crimi nele organisatie. MIDDELBURG Vocaal ensemble Grain- delavoix verzorgt van avond een passieconcert in de Burgerzaal van het oude stadhuis in Middel burg. In de bijlage Uit Thuis (PZC van 29 maart) stond ten on rechte de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen als lo catie vermeld. Vijf minderjarige bewoners van zorginstelling de Vliethoeve in Kortgene zijn wegens vernielin gen, bedreiging van medewer kers en het schoppen en slaan van politieagenten, korte tijd in hechtenis gezet. De politie, die de zaak hoog opneemt, pakte de vijf in de nacht van woensdag op donderdag op. Gistermiddag zijn ze weer vrijgelaten. Jeffrey Kutterink Kortgene - Brigitte Cleutjens, Juvent /j Vliethoeve Kortgene Ad Roos VERVAT MEGASTORE Stadionweg 33d 3077 AP Rotterdam T 010 482 2781 www.vervat.nl Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2