25 Bekking aan de leiding, maar geen feest Tijdwinst door zachte band Van Gerwen kraakt 'Barney' Los steentje velt Bennati Roosen is kopman in Vlaanderen RONDE VAN VLAANDEREN ZONDAG Voor Nederlanders is de Ronde van Vlaanderen een mooie, monumentale wielerklassieker. Voor de Belgen is de weielerkoers een nationale feestdag. Drie betrokkenen vertellen over de grootheid. GuidodePadt burgemeester van Geraardsbergen „Met de aankomst nog in Meerbeke was onze klim altijd een scherprechter. Toen in 2011 de beslissing werd genomen dat de Muur van Geraardsbergen uit het parkoers ver dween, was dat voor ons onwezenlijk. Wij Geraardsbergenaars waren in onze diepste gevoelens geraakt. Onze fierheid was geknakt. Het was geen verdriet wanneer een dierbare sterft, maar het zat er niet ver vanaf. Deze koers zit in onze genen. Toen onze ouders ons verwekt hebben, zal er toch zeker een scheutje Ronde van Vlaanderen hebben bijgezeten. De Muur is sinds vorig jaar gelukkig weer terug in het parkoers opgenomen. Zondag verwacht ik hier een volksinjectie." MichelWuyts commentator VRT „De Ronde van Vlaanderen gaat in essentie om de beroe ring van een volk. Een volk dat de drang vertoond om erbij te horen, op die ene hoofddag. Nu valt het toevallig op Paas-zon- dag, maar de mensen beleven het sowieso als een religie. Een sa craal gebruik. „De Belgen zijn uitstek een volk van onderdanigheid en onderdrukking door geschiede nis heen. Sport is een manier om er onderuit te komen, om van de onderste sporten van de ladder weg te komen. Al moet gezegd worden: het is meer een dag voor Vlaanderen dan voor België. „Ik heb het geluk gehad de laatste Elfstedentocht in 1997 te becommentarië ren. Toen verbaasde ik .j— me over de massali- B teit en de snelheid jtfV waarmee het opge trokken was. Het ge voel van op de Bonke- vaart te zitten en naar de overkant te turen met al die Ne derlanders met Unox mutsen, eigenlijk is de Elfstedentocht dé vergelijking met de Ronde." Bisschop Luc van Looy van het Bisdom Gent Noem het gerust de 'hoogmis' van de voor jaarsklassiekers. Daar heb ik als bisschop geen problemen mee. Het lijkt wel op een nationale feestdag." „Ik kijk graag naar sportwedstrijden te ontspan ning. Maar nog liever reed ik zelf met de koersfiets. Toen ik in Rome werkte voor het alge meen bestuur van de salesia- nen, legde ik met een paar me debroeders geregeld meer dan honderd kilometer afin de heu velachtige omgeving van Rome. Na een aanrijding in 2002 kreeg ik een nieuwe heup en heb ik de fiets aan de wilgen moeten han gen. Maar wie zelf gefietst heeft, weet wat die jongens meema ken. Zondag is Paasdag voor de christenen. Dat is voor ons natuurlijk de echte hoogmis, ons belang rijkste feest. Dat bete kent dat ik voorga in verschillende dien sten. Maar wees gerust: tussen de vieringen door zal ik via de autoradio het koersverloop volgen." VACATURE BOOM vrijdag 30 maart 2018 ZEILEN Team Brunei van de Nederlandse schipper Bouwe Bekking is in de Volvo Ocean Race als eer ste Kaap Hoorn gepas seerd. Dat gebeurde giste ren in de zevende etappe. De zeilers kenden in de Zuidelijke Oceaan zware omstandigheden met hoge golven en windsnelheden tot boven de 100 km/uur. „ledereen aan boord is moe", zei Bekking. „Hoewel we aan de leiding liggen, is er geen feeststemming. Het verlies van John Fisher (vermist en vrijwel zeker overleden, red.) zit diep." FORMULE 1 De allerzacht ste band die Pirelli ooit heeft gemaakt voor de For mule 1, doet in de Grand Prix van Monaco (27 mei) zijn intrede. Het circuitre cord gaat eraan, voorspelt de Italiaanse producent. Volgens Pirelli levert de nieuwe band op het stra- tencircuit in Monaco een tijdwinst op van '0,7 tot 0,8 seconde per ronde'. DARTS Michael van Ger wen heeft gisteren in de Premier League uitgehaald tegen Raymond van Barne- veld: 7-2. 'Mighty Mike' kwam in Belfast met 1-2 achter, maar won daarna zes legs op een rij. Hij ver stevigde zijn koppositie in de competitie met de beste darters ter wereld. 'Barney' zakte naar plek 5, maar ligt nog op schema voor een plek bij de laatste acht. WIELRENNEN Een steentje houdt Daniele Bennati uit de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Rou- baix. De 37-jarige Italiaan was de beoogde kopman van Movistar. Bennati kreeg zondag tijdens Gent- Wevelgem een opsprin gend steentje tegen zijn linkervoet aan. Dat leidde tot een breukje in een mid denvoetsbeentje. „Wie de Ronde van Vlaande ren op zijn palmares kan schrij ven, geniet eeuwige roem. Voor ons in Vlaanderen de belang rijkste koers van het jaar. Ronde van Vlaanderen op tv: zondag op Sporza (09.30 uur), Eurosport (10.15 uur) en NP01 (13.10 uur). ROTTERDAM Timo Roosen is door de ploegleiding van LottoNL-Jumbo aangewezen als kopman voor de Ronde van Vlaanderen, komende zondag. De 25-jarige Brabander werd woensdag nog dertiende in Dwars door Vlaanderen en vult het gat dat is ontstaan door de afwezigheid van Lars Boom. Ook de Noor Amund Grondahl Jansen geniet een beschermde status bij de Nederlandse ploeg. Boom onderging in januari een operatie waarbij hartritmestoor nissen werden verholpen. r mm 11 ll iiiiliii: f i'iisiiiiiimiH '-ii ii jMIljiiiü iiii jjliüjjji mi ii' BW® Bjpj JW Tekst Pim Bijl en Daan Hakkenberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25