verbruid bij Stoke City Dolberg traint weer met Ajax-selectie Bertrams: geen cadeaus voor PSV 23 maar speelt hij er volgend seizoen nog wel? kerheid ook wel een beetje bij een topvoetballeven. Maar: het liefst had ik natuurlijk dat alles nu, eind maart, duidelijk was geweest." Komende dinsdag gaat Bayern in de kwartfinale van de CL op bezoek bij Sevilla. Dat kan weer een graad mater worden. In de vorige Cham- pions League-ronde werd Robben gepasseerd tegen Besiktas. 'Pijnlijk', noemde hij dat toen. In die periode zag hij het hem toegestuurde staatje uit deze krant van 'dinovoet- ballers' in de vier grote competities van Europa. Van alle aanvallers ou der dan 33 in de top van de Premier League, Primera División, Bundes- liga en Serie A is hij nog steeds de gene met de meeste speeltijd. Zoiets sterkt hem in de gedachte dat hij Bayern nog veel te bieden heeft. Zoals hij op whatapp nu als profielfoto een quote van Roger Fe- derer heeft staan: 'Age isnotan issue, it'sjusta number'. Tegelijkertijd beseft Robben dat hij in de herfst van een rijke loop baan is aanbeland. Maar een over duidelijke bijrol, al halfin de coulis sen, de bestuurstop bij Bayern weet ook: dat zit niet in zijn karakter. En daarbij: waar speel je nog voor als je al zoveel hebt gewonnen? Ook nog een achtste keer kampioen worden met Bayern? Dat prikkelt de zinnen niet meer. Stilaan word ik wel wat ongeduldiger, maar er is helaas nog geen beslissing over mijn contract Kortom: dilemma's te over. Zoals Philipp Lahm die vorig seizoen ook kende. Lahm was jarenlang partner van Robben in een tandem op de rechterflank. Hij hield er zomaar ineens zélf mee op. 'Pas' 33 jaar oud. Hoe dan ook valt het op bij Bay ern dat er zoveel open eindjes zijn bij aanvang van de beslissende fase van het seizoen. Met stip op 1 staat het levensgrote vraagteken rond de trainerspositie. Interim-coach jupp Heynckes, 72 jaar, stopt in mei defi nitief, zo is al een tijdje duidelijk. Maar een opvolger laat op zich wachten. Er is veel ruis rond Robert Le- wandowski, de superspits van Bay ern, die zou azen op een zomerse transfer naar Real Madrid. En naast Robben wacht ook Franck Ribéry nog op een beslissing over zijn aflo pende contract. De Fransman hoort eveneens bij het meubilair in Mün chen, speelt al sinds 2007 bij de Duitse recordkampioen. Robben kwam twee jaar later. Behalve van de club Bayern houdt Robben ook van het leven in München, tussen de bossen in het dorpje Grünwald. In een kwartier tje rijdt hij elke ochtend naar de training. Zijn oudste zoontje voet balde er tot vorig jaar in een team met het zoontje van Xabi Alonso. Maar Alonso stopte in het kielzog van Lahm. dat als Afellay 'niet verandert, hij bij deze club en bij alle andere clubs waar hij nog gaat spelen problemen krijgt'. Noodklok Dat is dus gebeurd bij Stoke City, waar de speler afkomstig van Barce- lona in de zomer van 2015 transfer vrij belandde. Het laatste optreden van de speler in de hoofdmacht da teert alweer van 30 december vorig jaar. Lambert luidde onlangs intern de noodklok. Stoke City weet in de Premier League alleen West Brom- wich Albion nog onder zich op de ranglijst. Stoke staat drie punten achter op de plek die aan het einde van de rit handhaving betekent. „De positie is natuurlijk een flink punt van zorg", zegt Lambert. „Maar we zullen blijven vechten. Ik ben positief." Zondag gaat Stoke City op bezoek bij Arsenal, een duel in Londen dat de laatste negen seizoenen geen en kel punt opleverde. Wat er met Afellay gebeurt, is afwachten. De verwachting is uiteraard dat de spe ler deze zomer zal vertrekken uit Stoke-on-Trent, misschien wel met een transfervrije status. Zijn con tract loopt nog door tot de zomer van 2019. Lambert, 40-voudig internatio nal van Schotland en in 1997 als speler van Borussia Dortmund nog winnaar van de Champions League (ten koste van Juventus), nam Pieters wel op in de selectie voor zondag tegen Arsenal. Kasper Dolberg traint deze week weer mee met de A-selectie van Ajax. De Deense spits is op de weg terug van een voetblessure en coach Erik ten Hag hoopt snel weer een beroep op hem te kun nen doen. De uitwedstrijd zondag tegen FC Groningen lijkt voor hem te vroeg te komen. Het is ge bruikelijk dat spelers na blessures eerst minuten maken bij Jong Ajax. Dolberg, vorig jaar onder toenmalig trainer Peter Bosz een revelatie, raakte in de laatste wed strijd voor de winterstop tegen Willem II geblesseerd en kwam sindsdien niet meer in actie. De selectie van Ajax was giste ren vrij en is vandaag na de inter landperiode voor het eerst weer compleet. Dan kan de voorberei ding op de belangrijke uitwed strijd bij FC Groningen dus pas echt beginnen. De Amsterdam mers kunnen zich in een ultieme poging om koploper PSV (zeven punten verschil) in te halen geen misstappen meer veroorloven. Ook Lasse Schone en Hakim Ziyech zijn na de interlandperi ode weer van de partij. Dat duo zorgt ervoor dat Ajax bovenaan een opvallend lijstje staat in Eu ropa. Geen club in Nederland en de sterkste vijf competities van Europa (Spanje, Duitsland, Italië, Engeland en Frankrijk) maakt meer directe vrije trappen dan Ajax. Schone en Ziyech schoten samen zes keer raak. FC Barcelona staat tweede op die ranglijst met vijf doelpunten uit directe vrije trappen. Voor het eerst staat NAC- keeper Nigel Bertrams mor gen in de eredivisie tegen over zijn oude liefde PSV. Het zal de Eindhovenaren niet baten, geeft hij aan. „De eerste biedingen zijn al binnengekomen", grapt Ber trams (25). Iets meer dan de helft van zijn leven stond de club uit Eindhoven op zijn spelerspas. De goalie begon bij PSV als talentvol ventje van acht, was ballenjongen, door liep alle elftallen, werd jeugd- international en maakte zijn officiële debuut. Veel vrienden en familiele den snakken naar een nieuw kampioenschap en hopen dat hij het de naar goals zoekende Eindhovenaren niet al te moeilijk maakt. „Zo werkt het natuurlijk niet en dat snapt ie dereen ook wel. Ik heb lang ge vochten om deze plek te krij gen en ga het nu niet meer af geven. Elke topsporter gaat voor het beste resultaat. PSV zit in mijn hart, maar ook voor NAC heb ik in de korte tijd dat ik hier ben gevoel gekregen. Ik wist vooraf al dat het een club is met fantastische supporters, die voor een heerlijke voetbal sfeer zorgen." Het is wat dat betreft nog mooier dan hij zich had voorgesteld. „Ik heb ambi ties voor de toekomst en wil graag het hoogste bereiken en alles uit mezelf halen, maar als ik hier bij wijze van spreken tien jaar zou mogen keepen, ben ik een gelukkig mens." Dit seizoen kreeg Bertrams na een paar wisselingen het vertrouwen, maar ging hij thuis in het duel met FC Twente over de schreef met een onbeholpen ogende over treding. „Daarna hebben we besloten de straf (zes duels schorsing, red.) te accepteren. Ik zat mis en heb bovendien een tegenstander geblesseerd. Dan moet je even je plek ken nen." vrijdag 30 maart 2018 GO Niets is meer zeker voor Robben Arjen Robben weet niet of hij volgend seizoen nog bij Bayern München speelt, foto pim ras -Arjen Robben (34) ;-~S *4 Afellay: persona non grata bij Stoke City. foto pro shots Daniël Dwarswaard Amsterdam Kasper Dolberg speelde dit jaar nog niet. foto pro shots Nigel Bertrams van NAC. „PSV zit in mijn hart." fotoproshots Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23