Eenjongen van twee4cilo sE' Bureaus helpen met opstellen valse inkomensverklaringen Üj Verander je wachtwoord Vrolijk Fasen Het kreeftens^izöen is o|i)en. Het eerste exemplaar is gisteren uit de Oos- terschelde gevist. Met trots getoond door Edwin Vinke, Luit Ezinga en Claudia en Jahhiè Brevet. Maar het seizoen start met schaarste. Door het koude water zijh de meeste kreeften nog in winterslaap.zeeland4 Minister Engelshoven is I boos om actie van Reformatorisch Dagblad Hoe overleef je een verbouwing? Want vanmiddag ligt het op straat «P"A Êla. ükfess WSJ Spsp Een 40-jarige vrouw en een 33-ja- rige man uit Den Haag worden verdacht van het grootschalig ver valsen van inkomensverklaringen. Die formulieren van de Belasting dienst zijn nodig bij het verkrijgen van een sociale huurwoning of een hypotheek. Volgens het Functioneel Parket van het Openbaar Ministerie vindt de fraude niet alleen plaats in Den Haag, maar ook in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. Uit een eer der strafrechtelijk onderzoek bleek dat honderden cliënten bedragen van een paar honderd tot zelfs 2.500 euro overhadden voor valse papieren. Onterecht Door te sjoemelen met hun inko mensverklaring, komen mensen onterecht aan een (grotere) huur woning of een hypotheek. Als ze een laag inkomen bijvoorbeeld iets opvijzelen, kunnen sociale huur ders doorstromen naar een grotere woning. En aanvragers van een hy potheek kunnen zo meer geld le nen van de bank. Volgens her Openbaar Ministe rie riskeren de Haagse onderne mers een celstraf. Maar ook huur ders die aantoonbaar hebben ge rommeld, kunnen een strafblad krijgen. In Den Haag en omgeving zijn de afgelopen twee jaar ruim 100 huurders uit hun woning gezet toen bleek dat hun inkomenspa pieren vals waren. Directeur Jolanda van Loon van Sociale Verhuurders Haaglanden noemt het 'een zeer kwalijke zaak' hoe dit soort bureaus opereert. „Ze Ze maken misbruik van mensen die ontweiend zijn en in hun beloftes trappen maken misbruik van mensen, die voor een deel onwetend zijn en in hun beloftes trappen. Het werkt bovendien scheefwonen in de hand en dat leidt ertoe dat mensen hun woning eigenlijk nier kunnen betalen." Toetsingsregister Zowel SVH als Aedes pleiten voor de komst van een 'centraal toet singsregister' bij de Belasting dienst, waar corporaties kunnen nagaan hoeveel iemand werkelijk verdient. „Zo'n register kan de ad ministratieve regeldruk verlagen, en kan ook dit type fraude tegen gaan", aldus Aedes- woordvoerder Tonny Dijkhuizen. Het OM nam gisterochtend op drie kantoorlocaties en twee wo ningen in Den Haag de admini stratie in beslag. Een speurhond zocht naar contant geld.P13 Nieuwsmedia P3 en ZEELAND 9 Binnen Buiten Massale huurf raude in vier grote steden P4 utM- WLLANDIA, MOUANOIA i -4-, Met vervalste papieren helpen malafide bureaus op grote schaal woningzoekenden aan sociale huurwoningen of ho gere hypotheken. De fraude komt voor in de vier grote ste den, constateert het Openbaar Ministerie, dat gisteren in Den Haag vijf invallen deed. Koen Voskuil Den Haag —Jolanda van Loon, verhuurder www.hollandiamatzes.nl Vandaag nog zacht pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1