Tommy Wieringa Sharleynes knuffel van de flat gegooid, dus...zij ook? SS— 15 ctêM EN G*VOf JEVO ^^;ii m de buurt oP BALLEN'- Ik voelde het leven uit hem wegtrekken, de laatste zware slagen van het hart Het is geprobeerd en het is niet gelukt, er kwam niemand voor de haan. Via Markt plaats niet en via de buurtapp niet. En de haan had bijna zijn vader doodgemaakt. Als we hem zijn gang hadden la ten gaan had hij zijn vadermoord met gemak volbracht. Hij moest weg, er zat niks anders op. Ja, één iemand had zich voor de haan ge meld, maar die bleek bij nadere google-inspectie een Surinaams eethuisje te runnen in Purme- rend, dus die viel af. Drie hanen uit een eerdere worp waren nog opgehaald door een boeddhistische priester uit Dalen, een reus van een vent met baard en oranje gewaad, die op luchthavens en in Vinex-wijken ganzen ophaalde die overlast ga ven. Ganzen, en soms een haan. Bij uitzondering nam hij onze haantjes nog aan, liet hij destijds weten - op zijn erf in Dalen lie pen al duizenden ganzen en een paar honderd hanen rond. Er kon geen haan meer bij. mes. Maar hoe maak je een haan vakkundig dood, zonder overbo dig lijden? Ik had zoiets nog nooit bij de hand gehad. Uit een nabij gelegen dorp kwam toen een res taurantkok die wist hoe het moest. Ik prevelde een schietge bedje en hield de haan stevig achter zijn vleugels vast. Nadat de kok met een vlugge beweging zijn kop afsneed, hield ik hem ondersteboven in een emmer en voelde het leven uit hem weg trekken, de spasmen, de laatste zware slagen van het hart. De weg van het leven naar de dood was onomkeerbaar, het kon niet ongedaan worden gemaakt. Nochtans was het me meege vallen, ik had me schrap gezet, het afgrijzen was binnen de om heining gebleven. We overgoten het dier met heet water in de emmer en pluk ten hem kaal, met vijf, zes veren tegelijk. Toen de kok de haan van achteren opensneed om de inge wanden te verwijderen, perste zich een laatste kukelt je langs de syrinx, de stembanden van de haan onder in de luchtpijp. Dat de poten en de ingewan den in de groenbak verdwenen, was niet zo fraai, maar ze begra ven of aan de eksters voeren was ook zo wat. haantje in een plastic zak met ci troen en rozemarijn, en stopte hem daarna in de oven. Het was een machtig lekker haantje, met stevig donker vlees, dat ik zonder gewetenswroeging at. De vol gende dag kookte ik de vellen en botten met ui, peen, bleekselderij en tijm tot een mooie bouillon, die ik gebruikte voor een risotto met tomaat en eekhoorntjes brood. Er was al met al niets van het dier verloren gegaan. Eerst had de haan met zijn vader, moeder, zusters en tantes alle etensafval opgegeten dat mijn huishouden produceerde (afval bestaat niet voor wie kippen houdt), daarna had hij ons tot en met het merg van zijn botten tot voedsel ge diend - ik was tevreden over deze demonstratie van ouderwetse zuinigheid. De kleine Sharleyne Remou- champs werd in juni 2015 dood op staat gevonden. Na een val van de tiende verdieping, waar ze woonde met haar moeder. Haar knuffel lag niet ver bij haar uit de buurt. Haar moeder Hélène zit sinds een half jaar vast, omdat ze haar kind zou hebben gegooid. Gisteren tijdens een nog niet in- die erop wijzen dat het meisje zelf is gesprongen of slaapwandelend over de reling is gevallen. Sharleyne was te klein om op eigen kracht over te reling te komen zonder die aan te raken. En op de reling is geen spoor van haar gevonden. Moeder Hélène J. had een alco holprobleem en was dronken in de nacht van het drama. De moeder werd pas vervolgd nadat de vader, met wie ze grote ruzie had en van wie ze gescheiden leefde, een arti kel 12-procedure was gestart. De va der had de knuffel aan Sharleyne gegeven. „Nu blijkt dat de knuffel is gegooid, maakt dat de zaak nog triester", zegt Sébas Diekstra, advo caat van de vader van Sharleyne. Hélène J. heeft altijd gezwegen over het voorval. Half juni wordt de zaak inhoudelijk behandeld. houdelijke zitting in de rechtbank Assen kwam justitie met een nieuwe aanwijzing hiervoor. Uit een valreconstructie blijkt dat de knuffel van Sharleyne alleen maar naar beneden kan zijn gegooid. Het meisje heeft de knuffel zelf niet in- haar val meegenomen, blijkt uit de vindplaatsen van Sharleyne en de knuffel en de hoogte van de val. Het Openbaar Ministerie voerde het nieuwe bewijs gisteren op om moeder Hélène J. (38) langer vast te houden. Haar voorlopige hechtenis werd inderdaad verlengd. Reling Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat als de knuffel is gegooid, ook Sharleyne is gegooid. Justitie telt de valreconstructie op bij ander be wijs: er zijn geen sporen gevonden ,ubbiUouW vrijdag 30 maart 2018 GO Slacht Restten nu het hakblok en het Zes dagen later pekelde ik het Het Openbaar Ministerie heeft nieuw bewijs dat de moeder van de 8-jarige Sharleyne haar dochter van de tiende verdie ping van een flat in Hoogeveen heeft gegooid. De knuffel waar mee ze werd gevonden, moet zijn gegooid. Victor Schildkamp Hoogeveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15