II Reduan was de 'knuffelmarokkaan' van zijn voetbalteam EUWS 11 Reduan Bakkali op klaarlichte dag doodgeschoten 'Sarkozy voor de rechter' Deze liquidatie is verschrikkelijk en volstrekt onacceptabel 'Baby slaapt vaak niet veilig' Definitief nee tegen sleepwet Het gaat om Reduan Bakkali (41). Hij runde een marketingbedrijf in Amsterdam-Noord en werd gister ochtend in zijn eigen bedrijf dood geschoten. Hij had voor zover be kend geen banden met de onder wereld. Waarschijnlijk deed de schutter zich voor als een sollici tant. Vorige week vrijdag presenteerde het Openbaar Ministerie met veel bombarie de 30-jarige crimineel Nabil Bakkali uit Utrecht als kroon getuige. Voordat Nabil Bakkali naar de politie stapte omverklaringen af te leggen, werd hij door kopstukken uit de Mocro-maffia al met de dood bedreigd. Hij legde 26 verklaringen af over een reeks moorden in de on derwereld. Zes dagen na de be kendmaking van die deal is diens broer op klaarlichte dag vermoord. Volgens het OM wilde het slacht offer geen uitgebreide veiligheids maatregelen, die horen bij het be schermingsprogramma. „Wij za gen bepaalde risico's en hebben een breder palet aan bescherming aan geboden, maar daar wilde hij geen gebruik van maken", aldus het OM. Welke maatregelen er wél waren genomen, wil woordvoerder Ties Kortmann niet zeggen. Het OM gaat nu bekijken of andere familie leden meer bescherming nodig hebben. 'Uiterst brutaal' In politiek Den Haag is geschokt ge reageerd op de liquidatie van een kroongetuige. Minister Ferd Grap- perhaus van Justitie en Veiligheid (CDA) noemt het 'uiterst brutale situatie'. Hij vindt het 'heel schok kend' voor de nabestaanden, maar wil er verder weinig over kwijt om de rechtsgang niet in de weg te zit ten. Het kabinet zet volgens hem veel extra geld in om dit soort 'vre selijke acties' tegen te gaan. Premier Rutte noemde de moord 'vreselijk'. „Ik kan niet te veel zeg gen omdat het gaat om een indivi duele zaak, maar dit is verschrikke lijk en volstrekt onacceptabel." Het doden van een familielid van een kroongetuige is een nieuw en ongekend dieptepunt in de al jaren durende vete tussen criminele ben des in Utrecht en Amsterdam. Strafrechtadvocaten spreken op cri mesites van 'Italiaanse en Mexi caanse toestanden'. De afgelopen jaren heeft het aan tal dieptepunten zich in rap tempo opgevolgd. Zo deed het woord 'ver- gismoord' zijn intrede, nadat een aantal keer onschuldige mensen om het leven kwamen. De vriendin van een crimineel kopstuk uit Am sterdam werd onder de ogen van haar kinderen doodgeschoten. En twee jaar geleden werd het hoofd van een Amsterdammer bij een shishalounge aangetroffen, als sig naal naar een rivaliserende bende. Signaal De moord op de broer van een kroongetuige is bij politie en justi tie keihard aangekomen. Zij hadden juist gehoopt dat de verklaringen die Nabil Bakkali had afgelegd ertoe zouden bijdragen dat het rustiger zou worden in de onderwereld. Maar het signaal dat ermee werd af gegeven was nog veel belangrijker, vond het OM. „Als je in dit milieu bent terechtgekomen, is het moge lijk eruit te stappen." Dat zal vermoedelijk geen enkele spijtoptant voorlopig nog doen, nu zes dagen na de presentatie van de kroongetuige een familielid is ver moord. Wie durft nu nog belas tende verklaringen af te leggen? Reduan was eigenaar van een marketingbedrijf, dat onder an dere logo's ontwerpt voor bedrijven en beurs stands en strandvlaggen levert. Hij groeide op in de Utrechtse wijk Over- vecht en voetbalde bij de club Domstad Majella. „Een paar teamgenoten zijn jaren geleden naar zijn trouwerij gegaan in Marokko. Dat zegt wel iets over hoe geliefd hij was. Hij was onze knuffelmarokkaan." Zijn ploeg- genoten noemden hem gekscherend Willem. „Bijvoorbeeld als we een weekendje weggingen. 'Anders komen we geen kroeg binnen', was het verhaal dan. Zelf kon hij daar hard om lachen." Bij zijn team is de moord hard aangekomen. „Het trieste is dat hij zelf altijd heel hard was over Marokkaanse straatjochies en de cultuur die daar bij hoort." Over zijn broer Nabil, die de afgelopen jaren steeds verder weggleed in het cri minele moeras, sprak hij nooit. Drie jaar geleden verliet hij Overvecht, nadat zijn huwelijk was misgelopen. „De vriend schapsband bleef. Het is ver schrikkelijk dat hij het slachtoffer is geworden van deze laffe daad. En het is vreselijk dat zijn twee jonge dochtertjes nu geen vader meer hebben," zegt een vriend. vrijdag 30 maart 2018 0232862 GO De liquidatie gebeurde in Amsterdam-Noord, in het bedrijf van Bakkali, vlak bij een jachthaven, foto michelvan bergen/anp Dieptepunt Mocro-oorlog: broer getuige vermoord De oorlog binnen de Mocro-maf- fia heeft weer een onschuldig slachtoffer gemaakt: de broer van een kroongetuige in een grote moordzaak is gisteren doodgeschoten. De moord komt keihard aan bij politie en justitie: wie durft nu nog? Yelle Tieleman Amsterdam/Utrecht - Premier Mark Rutte De gisteren doodgeschoten broer van kroongetuige Nabil Bakkali stond ver af van de cri minele wereld van zijn broer, zeggen zijn vrienden. „Hij was onze knuffelmarokkaan." Volgens zijn Utrechtse vrienden, met wie deze krant sprak, ging het ontzettend goed met zijn be drijf en was hij daar trots op", zegt een van hen. Reduan Bakkali. PARIJS De Franse oud president Nicolas Sarkozy moet voor de rechter ver schijnen op verdenking van machtsmisbruik. Dat be richt de krant Le Monde. De politicus zou zijn invloed hebben aangewend om in formatie te krijgen over een onderzoek naar ver meende onregelmatighe den rond zijn verkiezings campagne in 2007. Tegen Sarkozy loopt een tweede zaak, die draait om de vraag of die campagne deels is gefinancierd met geld van de toenmalige Li bische leider Khaddafi. AMSTERDAM Nieuwe ou ders laten hun baby's niet altijd even veilig slapen, blijkt uit onderzoek van de VeiligheidNL onder kraam- verzorgenden. Zo bleek dat 70 procent van die verzor genden het afgelopen jaar weieens heeft meege maakt dat een zuigeling de nacht doorbracht in het ou derlijk bed. Dat is gevaarlijk doordat de ouder in de slaap op het kind kan rollen en het kind het benauwd kan krijgen onder dekbed of kussens. Baby's worden om te slapen ook in de kin derwagenbak (19 procent) en in een 'babynestje', een soort mandje (10 procent) gelegd. Ook zo'n nestje le vert gevaar op, bijvoor beeld voor de ademhaling. DEN HAAG De Kiesraad heeft gistermorgen het 'nee-kamp' definitief tot winnaar verklaard van het referendum over de nieuwe inlichtingenwet van de AIVD en MIVD. 49,44 pro cent van de stemmers is tegen de sleepwet, 46,53 procent is vóór. In totaal zijn 6.734.225 stemmen uit gebracht, een opkomst van 51,5 procent. Het verschil tussen voor en tegen be draagt 194.868 stemmen. De uitslag betekent dat het kabinet met een 'herover weging' zal moeten komen. De uitkomst is niet op korte termijn te verwachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11