eetgoes.nl eigen bezorgsite goese horeca sikkEn 7 Eten thuis laten bezorgen in Goes kan sinds gisteren via een gloednieuwe website: Eetgoes.nl. Jong en oud maken social sofa voor wijk BH Al jaren was erbij on dernemers van Goese thuisbezorgrestau- rants ergernis over Thuisbezorgd.nl. „De tarieven werden hoger, hoger en nog eens hoger. Op een gegeven moment was ik bang dat ze mijn hele zaak gingen overnemen", zei Hassan El Wehl van Pyramide gis teren gekscherend. Samen met veertien collega's kwam hij sa men bij Antalya Kebab House om de website Eetgoes.nl officieel te lanceren. Met name voor de Goese onder nemers die hun omzet bijna hele maal halen met het aan huis be zorgen van maaltijden, waren de stijgende tarieven van Thuisbe- zorgd.nl een steeds grotere last. Dertien procent van de omzet moesten ze afstaan, plus een vast bedrag van negentien cent per be stelling. Jesse Wiskerke van Ame rican Spareribs maakte elke maand meer dan 2.000 euro over naar de machtige thuisbezorg-gigant. „Ik vond al langer dat het zo niet meer kon", vertelde hij gisteren. „De ta rieven rezen de pan uit en ze de den er nauwelijks iets voor terug. Als je een keer belde, omdat be stellingen niet doorkwamen, stond je een gerust een kwartier in de wacht. Voor mij was de grens bereikt." Afgelopen januari pol sten Jesse en Hassan andere on dernemers over het idee om een alternatief op te zetten. Tot hun verrassing was bijna iedereen en thousiast. Vijftien zaken doen nu mee, waaronder ook Aziatisch restau rant De Paradijsvogel in 's-Gra- venpolder. Meer ondernemers zijn welkom, ook uit de omliggende dorpen. „Niet te ver weg natuur lijk", zegt Jesse. „Want we heten tenslotte Eetgoes.nl." Klanten be stellen niet daadwerkelijk op deze website. Er staan links op naar de afzonderlijke sites van de onder nemers. Veel van hen boden al langer de mogelijkheid om daarop te bestellen, maar in de praktijk surften veel klanten toch nog naar Thuisbezorgd.nl. Dat is straks De tarieven van Thuisbezorgd.nl rezen de pan uit en ze deden er nauwelijks iets voor terug over. De Goese restaurants zeggen hun contract op. De kosten voor de nieuwe website zijn te verwaarlo zen. Wethouder Derk Alssema was gisteren aanwezig bij de lancering van Eetgoes.nl. Hij juicht de stap van de Goese ondernemers toe. „Het is vervelend als partijen met veel invloed en macht het je lastig maken. Zoiets kun je alleen door breken door samen een vuist te maken. Dat hebben jullie gedaan." GOES Leerlingen van het Hoornbeeck College in Goes gaan samen met inwoners van de wijk Goes-Oost een social sofa ontwerpen en maken. Het initia tief komt voort uit de wens van de school om meer voor de wijk te betekenen. Zo wordt op korte termijn ook een wijkleerbedrijf opgezet. Deze voorziening biedt leerlingen de mogelijkheid om, als stage, nuttige dingen te gaan doen voor de wijkbewo ners. Een social sofa is een met mozaïeksteentjes belegde bank die als ontmoetingspunt dient. De plek in de wijk waar hij komt te staan, wordt bepaald tijdens een bijeenkomst op 17 april. Be woners worden daar nog voor uitgenodigd. Tweede- en derdejaarsstuden ten gaan de bank straks samen met wijkbewoners maken tij dens de lessen kunstzinnige ex pressie. De stichting Wijkbelan gen Goes-Oost en de werkgroep ontmoeting Goes-Oost (zorgin stellingen, Hoornbeeck en SMWO) doen mee. (MDUSTRIETERRBN Zijdeglans donderdag 29 maart 2018 'Alleen samen kun je zoiets doen' Rob Paardekam - Jesse Wiskerke, ondernemer A De ondernemers achter de nieuwe website poseren goedgemutst voor Antalya Kebab House. Initiatiefnemers zijn Jesse Wiskerke (eer ste links onderste rij) en Hassan El Wehl (tweede van rechts onderste rij), fotomarcelledavidse RUBBOL BL REZISTO Hoogwaardige krasmta «tmt*» rijdoglansUk voor blnntn AQUA ZIJDEGLANS UaoNobel SIGMA COATING S r J aw M De Verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes WWW.VERFBRON.nlinfo@verfbron.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62