Tien vingers zorgen voor een dozijn verhalen 9 CHECK DIT! De Middelburgse indierockband PEER toert door het land met nieuw materiaal. Zaterdag staat de band in De Spot. Renzo Rijn (19) vertelt over zijn passie voor drummen en toekomstdromen. Nieuwe bassist „We toeren met een hoop nieuwe songs en met onze nieuwe bassist Brian van Es. We hebben onze show geüpgraded en tot nu toe zijn de re acties van het publiek goed. Geluk kig, want het was voor iedereen wennen om met een nieuwe bassist te spelen. Brian is een goede vriend die ook nog eens blijkt te kunnen bassen. Onze vorige bassist had ook een passie voor geluidstechniek en heeft ervoor gekozen om daarmee verder te gaan. We staan volledig achter zijn keuze en zijn nog steeds goed bevriend. Het optreden in De Spot moet een van de tofste shows worden. Het is een heel fijn zaaltje: niet te groot en niet te klein. En je kunt er lekker eten als artiest! We hebben veel fans in Zeeland, dus we pakken extra groot uit." Nieuwe songs „Vorig jaar hebben we flink getoerd, maar vanaf januari ligt de focus op nieuw werk. Al zijn we altijd wel be zig met het schrijven van nummers. De nieuwe songs liggen in de lijn van ons vorige werk, maar we zijn wel gegroeid. Zowel instrumentaal als tekstueel. Hiervoor schreven we teksten die leuk klonken, nu gaan we er wat dieper op in. Het is tof om daar ook als drummer meer mee be zig te zijn. Onze nummers gaan vooral over break-ups en de liefde. We schrijven het liefst nummers waarin mensen zich kunnen her kennen. Tijdens het optreden in De Spot brengen we een nieuwe single uit en later dit jaar nog een." Drummen „Toen ik drie jaar werd, kreeg ik een klein drumstel cadeau. Daarvoor sloeg ik al op potten en pannen. Mijn vader is drummer en dat vond ik al tijd heel gaaf, maar ik had nooit de ambitie om professioneel muzikant te worden. Ik was meer bezig met theater en film. Pas toen we in het derde jaar van de middelbare school met PEER begonnen, dacht ik: 'dit wil ik als werk doen'. We zijn met PEER begonnen als schoolband. Wij doen dat ook: gekke toefjes in de nummers verwerken, die voor onszelf ook grappig zijn Toen we in 2014 de Buma Music Aca- demy Award wonnen, beseften we dat we groter konden worden. Gita rist Jesper de Jonge en ik zagen dat helemaal zitten, maar onze toenma lige zanger en bassist niet. We zijn daarom verdergegaan met nieuwe mensen. Op dit moment volg ik sa men met Jesper de mbo-opleiding muzikant/producer in Rotterdam. Ik zit in mijn afstudeerjaar en wil hierna naar het conservatorium." Toekomstdromen „Onze grootste droom? Onze zanger Gijs Teuwsen zegt altijd: 'Als eerste Nederlandse band Wembley uitver kopen'. Maar de Arena zou ook tof zijn hoor. Het beste is om eerst Ne derland te veroveren, maar we wil len heel graag naar het buitenland. We willen weer naar India (PEER speelde daar eind 2017 op het Mood Indigo festival, red.) en ook heel graag naar Japan." Arctic Monkeys „Mijn grootste voorbeeld is mijn pa. Maar ik ben begonnen met drum men, omdat ik opkeek tegen Dave Grohl (ex-drummer Nirvana, red.). Nu zijn mijn helden drummers uit de jazz, funk en fusionscene. Ik heb een brede muzieksmaak. Mijn favo riete band is Arctic Monkeys, waar PEER ook op geïnspireerd is. Hun nummers zijn catchy en toegankelijk, terwijl ze dingen in hun muziek stoppen die niet voor de hand liggen. Wij doen dat ook: gekke toefjes erin verwerken die voor onszelf ook grap pig zijn." Echte Zeeuw „Zeeland is de thuisbasis van onze band. Ik zit op kamers in Rotterdam, maar kom ieder weekend terug om te repeteren. Zeeland is heel relaxed. Als ik de trein neem vanuit Bergen op Zoom en hier kom binnengere den, krijg ik meteen een rustgevoel. De hectiek van de stad kan ook lek ker zijn, maar ik hou meer van rust. Toen ik nog niet op kamers zat, ver zette ik me tegen het 'Zeeuw zijn'. Je beseft pas hoe fijn deze provincie is als je haar mist. We gaan met de band vaak chillen op de Brouwers- dam of bij Fort Rammekens in Ritt- hem. Dat ligt vlakbij onze repetitie ruimte, dus daar gaan we vaak onze hoofden leegmaken en inspiratie op doen." donderdag 29 maart 2018 GO 'We gaan vaak chillen op de Brouwersdam' Gertie De Boey Renzo Rijn: „Toen ik nog niet op kamers zat, verzette ik me tegen het 'Zeeuw zijn'.foto johan van der HEIJDEN PEER treedt zaterdag samen met de Utrechtse band Electric Com- pany op in De Spot in Middelburg. Het concert begint om 20.30 uur. Naam voorstelling: Vingerpoppetje! Wie: Lejo en Mike Boddé Genre: poppentheater Leeftijd: vanaf 4 jaar Waar: Theater Rotterdam Schouwburg Wanneer: maandag 2 april, 15.00 uur Heb je weieens drie kwartier ademloos naar iemands handen zitten kijken? Zeker weten dat je dat doet als je naar de voorstelling Vingerpop petje! van Lejo en Mike Boddé gaat. O ja, en dan weet je het ineens weer: toen je vroeger naar Se samstraat keek, was je vast ook in de ban van de handbewegingen van Leo Petersen, alias Lejo. De poppenspeler is na melijk vooral bekend ge worden van de filmpjes die hij maakte voor het kinderprogramma. Lejo reist sinds 1995 de hele wereld over om voorstellingen met zijn handen te maken, of beter gezegd, vingers. Een spin, een hond, een sporter of een stel muzi kanten, hij kan het alle maal. Zijn vingers wor den personages die je aandacht trekken, heel simpel, heel bloot. Een paar nepogen is al ge noeg om er een ziel aan te geven. Ook Mike Boddé raakte betoverd door Lejo's vingerpop petjes bij Sesamstraat. speelde filmpjes op de piano. Beiden zijn kun stenaars met hun han den. Acteur Nasrdin Dchar zette Vingerpoppetje! als tweede op zijn voor keurslijstje van voorstel lingen in Theater Rotter dam Schouwburg: 'Mike Boddé en Lejo verma ken jong en oud met hun geniale combinatie van poppenspel en klassieke en kitscherige composi ties. Mijn dochter zal dit ontzettend grappig vin den'. - Valeska Nastaly Mike Boddé bege leidt Lejo in de voor stelling Vingerpoppetje! Er volgden samenwer kingen en nu staan ze voor het eerst samen in het theater. Boddé was cabaretier en maakte samen met Thomas van Luyn de Mike Thomas show. Hij is stemmenimi- tator en bovenal pianist. Tegenwoordig is hij te zien als muzikaal assis tent van Paul Witteman in Podium Witteman. In Vingerpoppetje! bege leidt hij Lejo's live ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53