Spielberg leeft zich helemaal uit Oogverblindende western Slag om de moestuin en Bea's hart 7 samenwerking. De behoefte om uit de werkelijkheid te ontsnappen zal altijd blijven bestaan, maar het mag ons niet belemmeren om de echte problemen op te lossen. Dat is wel een gevaar dat op de loer ligt. Dat is een van de thema's in deze film." Voor zijn film gebruikte Spielberg tal van jonge acteurs met wie hij nooit eerder werkte. Een van hen is de 22-jarige iye Sheridan (bekend uit de X-Men-films), die de hoofdper soon Wade speelt met de avatar Par- zival. Over zijn samenwerking met Spielberg zegt Tye: „Hij is heel re laxed op de set. Hij straalt enorme rust uit, waardoor iedereen op zijn gemak is. Zelfs de jonge acteurs die nog nooit aan zo'n grote productie meewerkten. Tegelijkertijd merk je dat hij het kind in zichzelf nooit heeft verloren. Opmerkelijk voor ie mand die al zo lang films maakt." De 26-jarige Japanse popster Win Morisaki (bekend van de jongens band PrizmaX) had nog nooit een Engelstalige film gemaakt. „Na mijn auditie duurde het acht maanden voordat ik te horen kreeg dat ik de rol van Daito, een van de gamespelers, had gekregen. Daarna mocht ik er niets over zeggen. Alleen mijn moe der wist dat ik de rol had gekregen en mijn agent. Op de set gedraagt Spiel berg zich als een warme persoonlijk heid. Hij is een echte hugger, hij omarmt iedereen." Spielberg stopte zijn film vol met referenties naar films en muziek uit de jaren 80. De kijker komt ogen te kort om alles in zich op te nemen. De regisseur stipt allerlei films aan, zoals King Kong en The Shining. Zijn eigen werk uit die periode lijkt te ontbre ken. Dat was ten minste zijn bedoe ling. „Iemand van de special effects- afdeling schijnt er een Gremlin uit een van mijn films in gestopt te heb ben, maar die heb ik pas laat ont dekt", aldus Spielberg. Het is volgens de regisseur niet noodzakelijk om alle verwijzingen te herkennen. „Je moet vooral door de voorruit kijken om de race te volgen. Als je af en toe in de achteruitkijk spiegel kijkt, ontdek je de referenties. Maar die zijn echt niet noodzakelijk om het verhaal te volgen." READYPLAYERONE Hostiles Pieter Konijn Pieter Konijn, zijn familie en vrienden knabbelen graag aan de moestuin van de oude McGregor, die het daar vanzelfsprekend niet mee eens is. Als deze oude buur man door een mysterieus busje wordt weggevoerd en niet terug keert, zijn de dieren verrukt. Voortaan kunnen ze rustig alle groenten opeten. De komst van Thomas McGregor, de stadse neef van de oude baas, maakt aan die droom rap een einde. Thomas jaagt namelijk nog feller op 'het ongedierte' dan zijn voorganger. Waarom laat buurvrouw en ko nijnenvriendin Bea zich door die gladjakker inpalmen? Pieter Ko nijn snapt er niets van. Wie wint de slag om de moestuin en het hart van Bea? Deze vrolijke fami liefilm - ook in Nederlandstalige versie uitgebracht - biedt een soe pele mix van computeranimatie en liveaction. Vooral de vachtjes van de cartoonachtige diertjes vallen mooi op. Het verhaal zelf, weliswaar geïnspireerd op de be kende figuurtjes van Beatrix Pot ter, is ongecompliceerd en ra zendsnel. Waarschijnlijk iets te werelds voor Potter-puristen. Anno 1892 zijn de meeste oor spronkelijke bewoners van Ame rika uitgemoord, gevangen geno men of weggestopt in reservaten. Legerkapitein Joseph Blocker (Bale) droeg daar eigenhandig aan bij. Wanneer hij opdracht krijgt een doodziek Cheyenne opper hoofd (Wes Studi) met zijn gezin van New Mexico te escorteren naar Montana, doet Blocker dat met tegenzin. Onderweg stuiten ze op een weduwe (Pike) wier ge zin uitgemoord werd door Co- manches, die nog altijd nabij zijn. Nadat de vrouw in hun groep is opgenomen, moeten beide heren samenwerken om de gevaarlijke reis überhaupt te kunnen overle ven. In deze western van Cooper (Crazy Heart, Out of the Furnace komen oogverblindend mooie plaatjes van de natuur voorbij: van rode rotsen en groene bossen tot gele steppes. Daarnaast biedt deze 'road movie' een interes sante blik op het kantelpunt van vijandigheid naar medemense lijkheid en dat van wraaklustige dader naar rouwend slachtoffer en andersom. - M.N. donderdag 29 maart 2018 NL BNCejOJJ i nonen*» jomvai WHCAOSCTS SOU) Hoofd persoon Wade brengt veel tijd door in virtual rea- lity. FOTO WAR NER BROS. SCIENCEFICTION Regie: Steven Spiel berg. Hoofdrollen: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Simon Pegg en Mark Rylance. Vergeet de barre wer kelijkheid, stap in de virtuele wereld waarin iedereen iemand an ders kan zijn. Zo ziet de realiteit eruit in de nieuwe film van Steven Spielberg, Ready Player One. In 2045 is Amerika door rellen en natuur rampen verworden tot een triest oord, waar uit de mensheid alleen maar kan ontsnappen door in een virtueel universum te stappen om halsbrekende avonturen te beleven. Een van de helden in deze fantasiewereld is Wade (Tye Sherdian) die met zijn avatar Parzival - voorzien van een David Bowie-kap- sel - een gamer van wereldklasse is. Hij is dan ook de grote favo riet in een race om drie magische sleutels te vinden die zijn ver borgen in het speluni- versum van de Oasis, een giga-netwerk, ont worpen door een geni ale zonderling (ge speeld door Mark Ry lance) met Steve Jobs-achtige trekjes. Aan alles is te merken dat Spielberg zich met aanstekelijk plezier helemaal kon uitleven in deze futuristische filmfantasie die een razend tempo heeft, volzit met verwijzingen naar de popcultuur van de jaren 80 (met films als Chucky, The Shining, Back to the Future, King Kong en muziek van Van Halen en Tear for Fears). Wie alles wil ontdek ken, zal de film een paar keer moeten zien. - AZ. De dieren doen zich tegoed aan de groenten. FOTO SONY PICTU- FAMILIEFILM Regie: Will Gluck Hoofdrollen: James Corden, Domhnall Gleeson - Marieke Nieuwdorp WESTERN Regie: Scott Cooper Hoofdrollen: Christian Bale, Ro- samund Pike

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51