Wel of geen wraak nemen? tf> 6 Met zijn nieuwe film Ready Player One stort Steven Spielberg zich, na zijn journalistieke uitstapje The Post, weer in de sciencefictionwereld. Toch heeft het verhaal, gesitueerd in 2045, veel met het heden te maken. Virtualrealitykan mensen weer bij elkaar brengen." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Pacific Rim Uprising Tomb Raider Bankier van het Verzet FILMNIEUWS Eddie Murphy in Tripiets Vervolg Black Panther in de maak e echtgenote van Steven Spielberg, actrice Kate Cap- shaw, gaf de regis seur het beslis sende duwtje om het boek Ready Player One van Ernest Cline te verfil men. „Kate had tijdens het joggen een audioversie van het boek op haar hoofdtelefoon beluisterd", vertelt Spielberg (71) in Londen, een dag na de Europese première van de film. „Toen ze na drie ochtenden klaar was met het boek vroeg zij wat mijn plan nen waren. Ik flirtte toen nog met de gedachte om het te verfilmen. Maar zij zei resoluut: je moet het doen. Het klonk bijna als een bevel." De reactie van zijn vrouw, die hij leerde kennen bij de opnamen van Indiana Jones and The Temple of Doom (1984) en met wie hij 26 jaar ge trouwd is, verbaasde Spielberg enigs zins. „Kate speelt geen videogames, ik wel. Haar reactie kwam goed uit. Ik wilde geen film maken over uitslui- Aus dem nichts Soms zie je zes mensen in een kamer die alleen maar op hun telefoon kijken tend gaming. Het belangrijkste ver haalelement is de race naar drie schatten van de hoofdpersoon in een virtuele wereld." Ready Player One wordt neergezet als 'een avontuur dat te groot is voor de echte wereld'. Hoofdpersoon is de jongen Wade Watts, die zich hele maal thuis voelt in een virtuele we reld genaamd Oasis, waar in 2045 vrijwel de gehele mensheid in allerlei rollenspellen aan de werkelijkheid ontsnapt. Totdat een halsbrekende race begint om drie schatten op te sporen. Spielberg staat niet afwijzend te genover virtuele spelletjes online. „Waar ik wel moeite mee heb, zijn sociale media. Soms zie je zes men sen in een kamer die alleen maar op een telefoon kijken en elkaar tekstbe richten sturen. Zij kijken elkaar niet meer aan. Het is een zeer egocentri sche bezigheid. „Met de virtuele spelletjes komen mensen wel met elkaar in contact. Door middel van hun avatars. Ze pro beren gezamenlijk problemen op te lossen. Er is veel meer interactie en Hoe gek het ook klinkt: eigenlijk is de arthousefilm Aus dem Nichts in be paald opzicht de Duitse versie van het omstreden Death Wish die on langs dankzij Bruce Willis aan een tweede leven begon. In beide geval len draait het om een hoofdpersoon die zijn dierbaren heeft verloren na een criminele actie. In Aus dem nichts draait het om de Duitse Katja, een voortreffelijke rol van Diane Kruger. Katja is getrouwd met een Turkse man. Samen hebben zij een kind. Op een dag wordt in hun restaurant een aanslag gepleegd, waarbij de echtgenoot en het zoontje van Katja om het leven komen. Haar hartverscheurende verlies gaat de kijker door merg en been. Al gauw zijn er verdachten: een neo- nazistisch stel dat echter door juri disch gesteggel niet wordt veroor deeld en weer op vrij voeten komt. De radeloze Katja probeert vervol gens de zaak zelf op te lossen. Geluk kig verzandt Aus dem nichts vervol gens niet in een plat wraakdrama zoals Death Wish. Regisseur Fatih Akin stelt andere, betere vragen. Zoals: mag je geweld met geweld vergelden? Het is een vraag die Katja voortdurend kwelt. Diane Kruger weet die emoties fy\h l tfin prachtig te kanaliseren. Terecht werd zij in Cannes uitgeroepen tot beste actrice. -A.Z. donderdag 29 maart 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Tomb Raider 203.000 2 (2) Bankier van het Verzet 142.000 3 (-) Pacific Rim Uprising 131.000 4 (3) Black Panther96.000 5 (4) Red Sparrow 86.000 SCIENCEFICTION John Boyega (Star Wars) speelt een van de nieuwe personages in de ver volgfilm over een futuristische wereld waarin robots worden ingezet om de wereld zowel te redden als te vernieti gen. De film zit vol verwijzingen naar rampenfilms als Godzilla. De persona ges komen niet echt tot hun recht. ACTIE Alicia Vikander volgt Angelina Jolie op als Lara Croft, de avonturierster die haar sporen nog moet verdienen. De nieuwe Croft is minder sexy, maar realistischer dan haar voorgangster. DRAMA Twee broers slagen er tijdens de be zetting in om onder de neus van de nazi's het verzet te financieren met een ingewikkelde constructie die velen het leven redt. Met Barry Atsma en Jacob Derwig als de gebroeders Van Hall. Pierre Bokma speelt Rost van Tonningen. NL KOMEDIE Eddie Murphy duikt zeker op in de komedie Tripiets, het langverwachte vervolg op Twins. In die film speelden Arnold Schwarzeneg- ger en Danny DeVito twee broers. De film was 30 jaar ge leden een groot commercieel succes. Eddie Murphy speelt in de nieuwe film de derde broer. Ook hij is voortgekomen uit een gene tisch experi ment. KRIJGSTERS Het zit er dik in dat de bios coophit van 2018, Black Panther, een vervolg krijgt. Ook wordt er in middels geke ken naar een spinoff. Een van de opties is een aparte film over een van de zwarte vrouwe lijke krijgers die in Black Panther zo'n belangrijke rol vervullen. Spielberg verliest nooit het kind in zichzelf AbZagt FOTOPHOTONEWS 44 Steven Spielberg DRAMA Regie: Fatih Akin. Hoofdrollen: Diane Kruger en Numan Acar. Diana Kruger en Numan Acar. FOTOCINÉART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50