Kampioen puzzelen licht tipje van sluier op 4 ft 'Leer van fouten VN-missies' Wat de naam wordt van het nieuwe programma? Dat is nog on bekend. Maar dat ze hun talkshow voortaan bij de concurrent presen teren, staat vast. Gisteravond werd de redactie ingelicht. Voetbal Inside, goed voor gemiddeld zo'n 700.000 (maandag) en 500.000 (vrijdag) kijkers, is het belangrijkste pro gramma van RTL 7. Momenteel is het drietal bezig aan het laatste seizoen op RTL 7, maar er bestaat een kans dat Ge- nee, Van der Gijp en Derksen ko mende zomer terugkeren bij RTL. De drie staan dan nog onder con tract bij de zender met wie zij in onderhandeling zijn over deze voetbaltalkshow tijdens het WK voetbal. Dit programma zou op RTL 4 moeten worden uitgezon den. John de Mol klopte eerder al aan bij Genee, 'Gijp' en Derksen. Het was in de tijd dat de voetbalpraat show, toen nog Voetbal Internatio nal geheten, zijn absolute hoogte punt beleefde met het winnen van de Televizier-Ring (2011). Twee jaar geleden vierde het drietal het 15-jarig jubileum van het programma dat dit seizoen va ker dan ooit voor ophef zorgde. Het begon in september vorig jaar toen Johan Derksen had uitge haald naar de top van RTL en col lega's Humberto Tan RTL Late Nighten Ronald Molendijk (RTL Boulevard). De analyticus noemde zenderbaas Erland Galjaard 'kin derachtig', aan collega Humberto Tan was 'alles gemaakt' en de pro grammering van de zender was 'gewoon slecht'. Intern barstte de bom. i Lange tijd leek het erop dat ze de zender trouw zouden blijven, ook omdat De Mol enkele maanden geleden bot had gevangen „Ach, als RTL wil stoppen, dan heb ik er vrede mee. Dan heb ik het zoveel jaren gedaan en veel plezier gehad", reageerde Derksen toen. „Maar op het moment dat ik op welke manier dan ook een spreek verbod krijg bij RTL, dan is het even goeie vrienden, maar schuif ik niet meer aan. Ik rijd niet naar Hilversum om met de handrem erop te praten." Eind vorig jaar was er nieuw ru moer. Sponsors Heineken en Gil lette maakten zich boos over sek sistische, racistische en homofobe uitspraken die in het programma werden gedaan en begin vorige maand ontstond wederom beroe ring na de veelbesproken trans- gendergrap van René van der Gijp. De oud-prof verscheen in dames kleding en met een pruik ter tafel om de draak te steken met een Vlaamse journalist die besloten had om verder te gaan als vrouw. Meermaals werd vervolgens de vraag gesteld of het programma volgend jaar bij RTL nog op de buis zou zijn, ook omdat de drie makers een aflopend contract hadden. Verlengen Hoeveel kritiek er ook was, het trio kreeg van RTL het aanbod om drie jaar te verlengen. Lange tijd leek het erop dat ze de zender trouw zouden blijven, ook omdat De Mol enkele maanden geleden bot had gevangen. Interessant is de vraag of de da dendrang van De Mol hiermee klaar is. Moet RTL vrezen dat hij na zijn zoon Johnny, die hij begin deze maand van RTL naar SBS 6 haalde, ook zus Linda nog gaat in lijven? De tijd zal het leren. „Dank je! Ik heb de titel meteen op mijn CV gezet. In de kroeg is het een goede binnenkomer. 'Zeg, wist je dat ik Nederlands Kampi oen Legpuzzelen ben?' In het be gin geloven ze je niet, daarna wil len ze er alles over horen." „Daar heb je behoorlijk wat ruim telijk inzicht voor nodig. Mijn schoonzusje Thera is de Lionel Messi van ons team. Ze gaat kéi- hard en zou bij wijze van spreken een witte puzzel kunnen leggen." „Met geluk kom je ook een heel eind. Verder is puzzelen een com binatie van goed naar het plaatje kijken en een tactiek hebben. Wij hebben met zijn vieren een strakke taakverdeling: de één sor teert de stukjes, de ander legt de randjes, enzovoort. En we zitten altijd op dezelfde plek. Als één van ons er niet uitkomt, roept ze 'Ik zie het even niet!'. Dan staan we di rect op en wisselen we van plaats." „Zeker niet: het is helemaal hip! De gin-tonic van 2018, voorspel ik. Op het NK Puzzelen was niemand ouder dan 40 jaar. En de deelne mers waren bijna allemaal vrou wen." Lachend: „Logisch: je moet er goed voor kunnen nadenken." „Nee, dat is een misverstand. Als je wilt winnen, moet je echt een uur keihard knallen." NEW YORK VN vredesmis sies zijn soms een puinhoop. Nederland probeert orde op zaken te stellen. Veiligheids raadvoorzitter Mark Rutte vraagt aandacht voor gebrek kige uitrusting en vredes troepen die zich vreselijk misdragen. Modernisering en verbete ring van vredesmissies is voor Nederland een speer punt tijdens het lidmaat schap van de Veiligheidsraad. De regering vindt het zo be langrijk, dat Rutte zelf naar het VN-hoofdkantoor is ge komen om aandacht te vra gen voor de treurige staat van de vredestroepen. „Waarom we ons hierop richten? Om dat wij echt ervaring heb ben", legt de premier uit. „We hebben in Mali en elders dingen gezien waar we van kunnen leren." Ie mooiste volgende keer weer! www.dejongintra.nl/busreizen donderdag 29 maart 2018 GO John de Mol brengt RTL gevoelige slag toe Mediamagnaat John de Mol kaapt het zeer populaire Voet bal Inside weg bij RTL 7. Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen zijn vanaf ko mend seizoen te zien bij Vero- nica. Het trio verbond zich voor vier jaar aan De Mols Talpa. Dennis Jansen Hilversum René van der Gijp, Wilfred Genee en Johan Derksen aan tafel bij Voetbal Inside. FOTO ANP Hoe krijg je in godsnaam een strakblauwe hemel gelegd in duizend puzzelstukjes? Een kwestie van tactiek, geluk en ruimtelijk inzicht. Sanne van der Ham (30) kan het weten, want met haar schoonzusjes werd ze afgelopen weekeinde Neder lands Kampioen Legpuzzelen. Malou Seijdel Den Haag Jullie legden in 1 uur, 8 minuten en 35 seconden Het Bloemen corso van Jan van Haasteren, be staande uit duizend stukjes. Bijna dertig teams lieten jullie achter je. Gefeliciteerd! Wij ook! De hamvraag: hoe leg je nou zo'n blauwe lucht met alle maal dezelfde stukjes? En als je dat nou niet bent? Jullie zijn jonge meiden, maar puzzelen is toch voor oma's? Met een lekker drankje en klets praatje tussendoor! Premier Mark Rutte aan het woord als voorzitter van de VN-Veiligheidsraad in New York. fotoafp Sanne van der Ham. privéfoto Toscaanse hoogtepunten 10-daagse busreis reiscode: ebmtm02 vanaf 659* p.p. Rome en de Golf van Napels 8/12-daagse vlieg-busrondreis reiscode: evit412 vanaf 699* p.p Klassiek Italië 12-daagse busrondreis reiscode: eeit302 vanaf 869* p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Re'ssom exc'- 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en €2,50 Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4