Van Wilhelmus tot medley van Blof wm 5 Beste van Britse bodem Middeleeuwse muziek vestigen in het zuidwesten van Enge land. Zijn vriendin is filmmaakster Eline Helena Schellekens. „Ik maak ook muziek voor haar films. En zij heeft de video-animatie bij mijn eer ste single, Paper Plane Pilot (2017, red), geregisseerd. Het betekende zestien uur per dag, drie weken achter elkaar samenwerken, dus onze relatie is er behoorlijk mee op de proef gesteld. Maar we werken samen waar we kunnen." Schrijven van liedjes doet hij al leen. Daarbij laat hij zich inspireren door dagelijkse gebeurtenissen. „Ik ben voor dit album dicht bij mezelf gebleven. Het zijn persoonlijke tek sten over alledaagse dingen die mij bezighouden. Mijn nieuwe single, Cherokee, die op 6 april verschijnt, heb ik geschreven aan de hand van een film over de Cherokee-indianen. Paper Plane Pilot gaat over mijn jeugd en het leven met de dag, wat je als kind doet." Alternatieve popmuziek Zijn muziek is melodieus. „Ik houd heel erg van melodieën. Mijn stem geluid werkt goed op die manier." Sean Christopher is opgegroeid met Engelstalige muziek en zingt dan ook in die taal. Over zijn muziekstijl: „Het album geeft goed weer waar ik nu zit. Je kunt het omschrijven als melodieuze liedjes, onder het kopje alternatieve popmuziek. Maar ik kan niet zeggen dat ik dat over tien jaar nog doe. Ik houd bijvoorbeeld ook heel erg van gas geven." Sean Christopher is niet vaak in Zeeland geweest. „Heel lang geleden kwam ik als kind in Cadzand. O ja, en als drummer heb ik een keer in Mid delburg gespeeld." Hij is heel be nieuwd wat het Zeeuwse publiek van zijn muziek vindt. Omdat hij in een café speelt, heeft hij het expres klein gehouden. Alleen de zanger en de gi taar. Zijn nummers zijn normaal ge sproken flink aangekleed, zegt hij. Nu geeft hij ze bloot aan het publiek. „Dan krijg je een oprechte reactie." Hij hoopt dat die positiefis. En wie wil napraten kan gewoon een ge sprek aanknopen. „Ik ben heel bena derbaar." De Meisjes met de Wijsjes ZWEEDS LABEL Interessante kijk op muziekwereld Pop Klassiek Hoe fietst een Nederlander?' En, 'Hoe gaat de Nederlan der op vakantie?' Die vra gen komen onder meer aan de orde in Tegeltjeswijsheid. „Via sket ches testen we elkaar op een grap pige manier", vertelt Arianne Ab- bestee. „Maar de zang staat op nummer één." Samen met Simone Breukink, Tessa Jimmink en Fardoe Swaans- wijk begon Arianne in 2015 met optredens op bedrijfsfeestjes, eve nementen en verjaardagen. Toen een impresariaat vroeg of de vier ook de theaterwereld in wilden, hoefden ze niet lang na te denken. Tessa, Simone en Fardoe volgden namelijk alle drie theateropleidin gen. „We hadden al veel arrange menten van Nederlandstalige nummers liggen en we treden al tijd op in onze tegeltjesjurken. We zijn gaan brainstormen en daar is al snel het thema 'de Nederlander' uitgekomen." Toen de zangeressen in 2015 een vocalpopgroep wilden beginnen, zijn ze op zoek gegaan naar een ni che. „Er zijn al veel vocalpopgroep- jes, maar een groep die enkel Ne derlandstalig zingt, bestond nog niet. We wilden opvallen, dat mensen meteen aan ons zouden denken bij Nederlandse vocal. Dat is gelukt." De Meisjes met de Wijs jes zien een stijgende lijn in het aantal optredens en steeds meer mensen vragen na afloop (tever geefs) om een cd. „We willen heel Er zijn al veel vocalpopgroepjes, maar een groep die enkel Nederlandstalig zingt, bestond nog niet graag een cd opnemen, maar om dat we covers zingen, hebben we te maken met auteursrechten. Maar het is zeker motiverend dat er zo veel mensen naar een cd vragen, dus hopelijk kunnen we er een uit brengen in de toekomst." De meisjes hebben in elk geval dromen genoeg. Ook eigen werk uitbrengen en samenwerken met grote artiesten zijn twee dingen die op hun verlanglijstje staan. „En we willen nog meer theatervoor stellingen maken natuurlijk. We hopen een keer in de twee jaar een nieuwe show te kunnen brengen." Variatie Tijdens hun theatervoorstelling Tegeltjeswijsheid gaan de zangeres sen door de tijd heen. Het Wilhel mus is het oudste nummer dat ze brengen. „Verder zingen we onder andere Het Dorp van Wim Sonne- veld, Oceaan van Racoon en Beauty and the brains van Nielson. Omdat er zo veel variatie in zit, vinden ook jongeren onze optredens leuk. We hebben een breed publiek." De vier hebben ieder een favoriet nummer. Zo vindt Arianne de Amsterdammedley het leukste, is Simone vooral fan van Oceaan en Beauty and the brains en is Fardoe helemaal gek van Ik kan het niet al leen van Marco Borsato. „Dat is echt een powernummer", vindt ze. Tes- sa's voorkeur gaat uit naar de Blof- medley. „Die bestaat uit drie num mers van Blof. Zeker leuk voor het Zeeuwse publiek." De dames vinden de provincie Zeeland overigens prachtig. „De mensen zijn lekker nuchter en de sfeer is altijd goed", vindt Arianne. „We stonden vorig jaar op het Zee land Nazomerfestival en dat was ontzettend leuk. Echt een hoogte puntje voor ons." De zangeressen dachten dat het als Nederlandstalige vocalpopgroep niet mogelijk was om in het bui tenland op te treden, maar schijn bedriegt. „Binnenkort hebben we een boeking in Parijs en we willen ook gaan kijken of we iets voor de ambassades kunnen betekenen. Je kunt zeker manieren verzinnen om toch in het buitenland terecht te komen." donderdag 29 maart 2018 GO Vanavond (donderdag 29 maart) Robuust, Markt 35 Middelburg, aan vang 20.00 uur. Sean Christopher: „Ik ben voor dit album dicht bij mezelf geble ven." FOTO KOEN MEERSHOEK Sean Christopher mag dan wel van Nederlandse komaf zijn, met zijn filmische liedjes heeft hij een internationale uitstraling. Hij heeft dan ook een contract bij het Zweedse platenlabel Dumont Dumont. „Ik deed wat research toen ik op zoek was naar een platen label en zo kwam ik met Du mont Dumont in contact. Vorig jaar zocht ik ze op in Zweden. Ik vind hun artiesten interessant, maar bovenal ook hun kijk op de muziekwe reld. Het is een independent label en de mensen die er werken zijn behoorlijk pro gressief en creatief. Ze snap pen heel goed hoe ze arties ten kunnen marketen." Het is ook een van de rede nen dat Christopher nu vooral aan de weg timmert in Enge land en Duitsland (waar hij een kleine tour heeft gedaan) en zachtjes aan ook Neder land probeert te veroveren. Wie Syb van der Ploeg zegt, zal waarschijnlijk vrij snel erna De Kast zeggen. De front man van deze Friese band, treedt echter ook regelmatig in een andere hoeda nigheid op. Samen met drie andere zangers staat hij in Studio A58 met de voor stelling The Best of Bri- tain. De naam verraadt het al, op deze avond komt een keur aan be kende Britse hits langs. Van The Beat les tot Coldplay en alles wat er tussen zit. Morgen, Studio A58 Middelburg, 20.00 uur Acht vocalisten ver tolken onder leiding van Björn Schmelzer de Responsoria et alia ad Officium Heb- domadae Sanctae spectantia (1611) van Gesualdo. Renais sancemuziek waar je niet over moet na denken, maar ge woon naar moet luis teren. Het ensemble Graindelavoix zingt deze cyclus van ma drigalen, samen met een psalm en een hymne van Gesualdo. Graindelavoix durft te musiceren in de stijl van de middel eeuwen, zingt onge polijst en zorgt voor een doordringende vertolking. »Morgen, St. Jacobs- kerk Vlissingen, 20.00 uur De Nederlandse vocalpopgroep De Meisjes met de Wijsjes onder zoekt in haar eerste theatervoor stelling Tegeltjeswijsheid of 'de typische Nederlander' wel be staat. Morgen staan de meisjes in theater De Mythe in Goes. Gertie De Boey - Arianne Abbestee De Meisjes met de Wijsjes, Te geltjeswijsheid, morgen (vrijdag 30 maart) in theater De Mythe in Goes. Aanvang 20.00 uur. -4*.. De Meisjes met de Wijsjes komen naar Goes. foto lesley pols

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49