Van Britse bodem en uit de VS 4 Singer-songwriter Sean Christopher neemt alleen zijn gitaar mee naar Middelburg. Kijkt wat zijn melodieuze liedjes doen met het Zeeuwse publiek. Hij zingt ze klein: ze zijn volledig uitgekleed. „Alleen dan krijg je een pure reactie." Van kroeg naar kroeg op zoek naar de blues Martijn Koning is koning te rijk isschienkenje hem al zonder dat je het weet. Gewoon, door tv te kijken. Sean Christopher (35) heeft namelijk al een dozijn reclames voorzien van zijn muziek. Zoals het nummer Everything, waarmee hij enkele jaren geleden internationale bekendheid verwierf via een reclamespotje voor Audi. Dat was voor de singer-song writer ook gelijk de start voor het schrijven van nieuw materiaal. Nu heeft de Haagse zanger net zijn eerste album af, Vonder. Alleen al de titel van dat album zegt wat over de sfeer die zijn muziek oproept. Het betekent 'daarginds' en de liedjes en zijn zachte hese stem nemen je dan ook mee op reis. Om weg te dromen. „Die dromerigheid is niet per se mijn missie, maar het is mooi als mensen kunnen wegdromen op mijn mu ziek", zegt hij zelf daarover. Aan een vergelijking met andere muzikanten wil Sean Christopher niet. „Daar heb ik altijd wat moeite mee. Natuurlijk heb je invloeden en overeenkomsten, maar ik probeer mijn eigen muziek te maken. Ja, je kunt niet om The Beat les heen, die band is onderdeel van mijn opvoeding. En als je mijn stem Natuurlijk heb je invloeden en overeenkom sten, maar ik probeer mijn eigen muziek te maken vergelijkt met die van Sting vat ik dat zeker op als een compliment. Nou ja, en als we dan toch bezig zijn: veel mensen vergelijken mij met de Canadese zanger Patrick Watson. Die is aardig bekend." Conservatorium De opvoeding van Sean Christop her de Vries was behoorlijk muzi kaal. Zijn moeder overlaadde hem met muziek van de jaren zestig tot tachtig, zijn vader is beroepsgitarist. Sean Christopher begon op zijn vijftiende met gitaarspelen en hij speelt drums, waarvoor hij stu deerde aan het conservatorium. Met zijn muziek kan hij alle kanten op. Dat heeft hij al bewezen door te drummen in een americanaband en door zijn verleden bij Moonpilot, een Britpopband, waarbij hij zanger en gitarist was. Moonpilot werd uit geroepen tot Serious Talent bij 3FM, maar ging door veranderende inte resses uit elkaar. Aanleiding voor Sean Christopher om zich meer op het schrijven van liedjes te storten. En in dat proces neemt hij vrijwel alles voor eigen rekening. „Ik heb het hele album zelf opgenomen en alle instrumenten zelf bespeeld." Sean Christopher woont en werkt tegenwoordig in Bristol. „Ik ben mijn vriendin achterna gereisd", verklaart hij de keuze om zich te 4REDENEN OM UIT TE GAAN Bluesroute 1 cabaret donderdag 29 maart 2018 Om bij weg te dromen GO Valeska Nastaly 44 - Sean Christopher De grootste hits die Groot Britta- nië heeft voortgebracht worden gezongen tijdens de show 'Best of Britain'. De muziek die in de Mid delburgse binnenstad uit een keur aan kroegen klinkt, heeft zijn oor sprong in de Verenigde Staten. Martijn Koning is onvervalst Ne derlands. En het Belgische gezel schap Graindelavoix brengt Itali aanse composities. Het centrum van Middelburg staat morgen voor een groot deel in het teken van blues. Tien deelnemende cafés aan de Bluesroute bieden een keur aan optredens van bands uit binnen-en buitenland. De route wordt geopend met een optre den van de Kings of the Rhythm Crew in de Spot. Zij geven het startschot voor een avond, waarin liefhebbers van blues zich zes uur kunnen laven aan hun geliefde muziek stroming. Een breed spectrum aan optredens wordt aan het publiek aangeboden. Denk bij voorbeeld aan twee Britse bands, the Paddy Maguire Band en Northsyde. Zij spelen vijf uur in Bar American. Ook de 'Zeeuwse blues' is verte genwoordigd. Zo treedt de Vlissingse vijfmansformatie 5- O-Matics op in café Bardot, terwijl Stuff een show geeft in De Geere. Voor de liefhebbers van blues uit de jaren 50 is het optreden van Harp Mitch and the Bluescasters in café Bom mel aan te raden. Als een van de weinige bands richten zij zich specifiek op zogenoemde old school blues. Morgen, tien cafés in Mid delburg, 20.00 uur Al een aantal jaar is Martijn Koning een gevestigde naam in de Neder landse comedy-wereld. In 2004 be gint hij met stand-upcomedy en al snel is zijn ster rijzende. Momenteel tourt Koning met zijn vierde theater show, Koning te Rijk, langs de thea ters. De show belooft een uitput tingsslag te wor den voor zowel hoofdrolspeler als publiek. Morgen, Schel- detheater Ter- neuzen, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48