O CD O Bouwens: 'Van ons wordt 12 ZEELANI VC Vlissingen strikt broers en JVOZ'ers Van de Guchte houdt stand in veldslag Hermans voorman Tacx Pro Classic Bij de vijfde editie van het internationale dressuurevenement in Nieuw- en Sint-Joosland geeft de olympisch kampioene acte de présence. En met haar komen nog meer wereldtoppers naar Zeeland. Organisator Martin de Kroo: „Qua deelnemersveld kan het nooit meer beter." zv De broers Milton en Renzo Roemeratoe spe len ook komend seizoen bij VC Vlissingen. Daarnaast wordt de eerste selectie aangevuld met Jiri van den Hemel en Samarony Goos- sens, die beiden overkomen van JVOZ. Daar trainen ze momenteel in de JO19 al onder Vlissingen-trainer John Karelse. Met het JVOZ-duo kan Vlissingen nu bogen op zes nieuwelingen. Eerder gaven Dennis Tukker (Zeelandia Middelburg), Raymond Wolff en Remon de Vlieger (beiden Goes) en Vjeko Krezo (Jong Ambon) aan dat ze volgend seizoen naar de hoofdklasser overstappen. Tegenover deze spelers staat wel het afscheid van acht andere spelers. Wielrenster Quinty van de Guchte uit Drie wegen heeft zich woensdag knap staande ge houden in Dwars door Vlaanderen. Ze reed de UCI 1.1-wedstrijd over 118 kilometer als één van de slechts vijf clubrenster uit. Van de Guchte finishte als 89ste. Ze kwam op een kleine vier minuten van winnares Ellen van Dijk binnen. Van de Guchte was de enige van haar ploeg Isorex Cycling Team die de finish haalde. Slechts 101 van de 175 starters haalden de eindstreep. Onder hen ook twee rensters van de Zeeuwse formatie Jos Feron Lady Force: Kaat Hannes (39ste) en Kirsten Peet oom (101ste). Besuyen De Tacx Pro Classic krijgt na één editie al een nieuwe koersdirecteur. Mathieu Hermans neemt de taken over van Patrick Tolhoek, die vanwege te drukke werkzaamheden stopt. De koers, de opvolger van de Ronde van Zee land Seaports, werd in oktober 2017 voor de eerste maal verreden. Op 13 oktober 2018 is de tweede editie, met de start in Middelburg en de finish op Neeltje Jans. Hermans is - net als Yersekenaar Tolhoek - oud-renner. Hij reed als prof voornamelijk in Spaanse dienst. De sprinter won in totaal tien etappes in de Vuelta (waarvan zes in 1988) en één rit in de Tour. Schaken Olympisch dressuurkampioene Charlotte Dujardin zal van 3 tot en met 8 april de grote trekpleister zijn bij het CDI3* Zeeland Outdoor In ternational in Nieuw- en Sint Joos land. En met deelname van ruiters uit 23 verschillende landen wordt bij de vijfde editie van het evene ment in Hippisch Sportcentrum De Kroo weer een record gebroken. „Met Charlotte Dujardin hebben we de absolute top in huis", vertelt Martin de Kroo, bestuurslid van de organisatie, over de Engelse ama zone. „Ze heeft met de door Joop Hanse uit Burgh-Haamstede ge fokte ruin Valegro veel prijzen ge wonnen." Daaronder vallen wereldtitels, een Europese titel en natuurlijk de olympische titel in Rio de Janeiro. Ook heeft ze het wereldrecord in de Grand Prix Special (93,857 procent) in handen. „Ze hebben eigenlijk al les gewonnen wat er te winnen was." Nieuwe toppaarden Valegro is inmiddels met pensioen. „Nu komt Dujardin met haar twee nieuwe toppaarden, Florentina en Mount St John Freestyle, hier aan de start. Daarmee geeft ze toch aan dat ze deze wedstrijd erg belangrijk vindt in de aanloop naar het nieuwe outdoorseizoen. En daar zijn we blij mee." „Maar er komen nog meer top pers aan de start", vervolgt De Kroo. „Bijvoorbeeld Dujardins landge note Fiona Bigwood. Zij won hier vorige editie alles wat er voor haar te winnen was. Verder Hans Peter Minderhoud met Glock's Dream Boy, de hengst die hier zijn interna tionale debuut maakt, en de Neder landse Grand Prix-kampioen Die- derik van Silfhout met zijn topper Expression. En de Deense en Zweedse internationals Charlotte Heering en Caroline Carlstedt zijn een paar van de velen die op eigen initiatief komen bivakkeren. We kunnen weer spreken van een sterke bezetting. Want ook bij de Junioren en Young Riders en de overige ru brieken is de wereldtop van de partij. Qua deelnemersveld kan het naar mijn mening nooit meer beter." Wat is de sleutel van dit succes? De Kroo: „We zitten vroeg in het seizoen. Begin april is een goede da tum. Jeffrey Heijstek, Sandra Zou tendijk, Jeroen Okkema, Vincent Bol en ik vormen samen het be stuur. We beschikken over een grote groep enthousiaste vrijwilli gers. We doen met zijn allen wat we moeten doen." De stem van de ruiters speelt hierin volgens De Kroo een belang rijke rol. „Alles wordt hier voor hen goed geregeld. Zo is er vorig jaar een compleet nieuwe losrijring aange legd. De proeven worden beoor deeld door juryleden uit twintig verschillende landen. En de gast vrijheid staat hoog in het vaandel. De deelnemers en aanhang voelen zich hier thuis." Ook de Zeeuwse toppers Vincent Bol, Stephanie de Frel, Lucie Louws, Chantal Nijpjes en Thamar Zwei stra ontbreken niet op de startlij st. „De dressuursport promoten is onze doelstelling", stelt De Kroo. „Wat is er dan mooier om je krach ten voor eigen publiek met een deel van de wereldtop te meten. Die kans willen we de Zeeuwse talenten niet ontnemen." De Arnemuidse zit pas sinds begin januari bij de nationale ploeg. Daarvoor maakte ze al wel deel uit van de selectie van het district Zuidwest. De trainer daarvan is Kees-Jan Oppe - degene die toe vallig na de zomer ook aan de slag gaat bij TOP - en hij gaf haar op voor twee testwedstrijden voor Oranje onder 19. De juniore viel meteen in de smaak bij bonds coach Leon Simons, die haar in de maanden daarna bleef volgen. Bij de Korfbal Challenge, vlak voor de jaarwisseling, hoorde ze uiteinde- donderdag 29 maart 2018 VOETBAL WIELRENNEN Mathieu Hermans is de opvolger van Pa- trick Tolhoek. fotoricardosmit WIELRENNEN Bowler Brent de Ruiter (17) uit Middelburg staat met het Nederlands team na één dag op de vierde plaats van het teamevent. Het Ne derlands team moest even op gang komen, maar na drie rondes staat het team op 2621 punten. Vandaag vindt in Aalborg deel twee van het teamevent plaats. In de vierde divisie driebanden wonnen Zan- dee Kloetinge en Jacobs Mannenmode van respectievelijk De Distel 7 en Reseda. Bij Zan- dee Kloetinge gaven de kopmannen de door slag: Martin Capelle (serie van acht) en Koen Pöpsel (gemiddeld 0.735). Ook bij Jacobs zorgden de kopmannen Piet Koek (0.806) en Martin Sturm (0.609) voor het verschil. I Voetballer Ruben Besuyen is de vierde nieuweling bij hoofdklasser Goes. De buiten speler (20) komt over van Hoek, waar hij voorna melijk bij tweede speelde. In het verleden kwam hij onder meer uit voor de jeugd van FC Dordrecht, JVOZ en Kloe tinge. Mart de Kroo, Steven Schalkwijk en Jar- reau Manuhuwa (Vlissingen) maak ten eerder hun overstap bekend. *41 w Voor de 35ste keer wordt zater dag het Open Zeeuws kampi oenschap snel schaken gehou den. De spelers spelen in Oost- Souburg achttien rondes waarin ze ieder vijf minuten bedenktijd per partij hebben. De afgelopen jaren wonnen Koen Leenhouts en Joey Grochal de hoofdprijs meerdere malen. Vorig jaar greep Quinten Ducar- mon de eerste prijs voor de eer ste keer. o. Dujardin grote trekpleister bij Zeeland Outdoor Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Charlotte Dujardin en Valegro op weg naar olympisch goud. fotoepa TOP-korfbalster Willemijn Bou wens (18) doet komend week einde met Oranje onder 19 jaar mee aan het Europees kampi oenschap in Leeuwarden. „Na tuurlijk wordt van ons verwacht dat we de titel pakken", zegt ze. „Maar we moeten er heus nog wel voor spelen." Roeland van Vliet Arnemuiden MN DE VELDE Willemijn Bouwens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40