MIJN HOBBY 11 Lidy Geelhoedt-Saey (63) uit Terneuzen verzamelt oude kerstversiering. Ze heeft dozen vol ornamenten in alle kleuren van de regenboog. „Ik was twaalf toen ik met mijn vader naar een rommelverkoop ging en een kerst engeltje vond. Sindsdien verzamel ik oude kerstversiering." „Ik word er ontzettend blij van. Ik heb sowieso iets met de winter: ik word vrolijk van sneeuw en hou van een intieme en warme sfeer." „In het voorjaar starten de rommel markten weer, dus dan ben ik hele dagen weg in het weekend. Samen met mijn man, die singles verzamelt." „Ik ga niet boven de vijf euro. Soms koop ik een hele doos voor slechts een dingetje dat er in zit." „Nee. Ik heb soms wel mailcontact met andere verzamelaars die ik heb leren kennen." „Ik heb verschillende boeken over oude kerstversiering, want ik wil er alles over weten. Ik vind de geschiedenis er om heen ontzettend leuk." „Mijn man is ook een verzamelaar. We lopen apart van elkaar op een rommel markt en als hij iets ziet wat ik leuk vind, belt hij. We hebben wel de afspraak dat we de woonkamer vrij houden." „Met andere verzamelaars die ik ont moet heb op markten. We ruilen vaak onderling of verkopen dingen door aan el kaar." „Een boompje uit de jaren 50 dat pre cies op mijn schouw past. Er zitten onder andere heksenballetjes in die ik ooit van een vriend kreeg en kralenslingers met belletjes die ik in Lapland vond. Dat boompje zet ik ieder jaar in huis en blijft al tijd hetzelfde versierd." I V yvoor9ek? „Nee, mensen weten het onder tussen wel. Sommige vriendinnen brengen weieens iets mee voor me. Spulletjes die ik nu vind, gaan niet meer naar zolder, ze krij gen meteen een plekje in huis. Dus af en toe krijg ik weieens de opmerking: 'Oh, de kerst begint hier al hoor!'" „Zo lang als het kan zeker. Maar als ik dingen dubbel heb, verkoop ik ze. Het moet niet blijven staan om te hebben, ik moet er iets mee kunnen. Maar het houdt nooit op, je bent er nooit klaar mee. Het is een tik." donderdag 29 maart 2018 WA Heel het jaar kerst in huis Gertie De Boey 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens "1 "1 Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? A Lidy Geelhoedt verzamelt kerstversiering. „Ik word er ontzettend blij van." foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39