Beleef het avontuur van zeezeilen op de Eendracht 10 ZE CLUB We kennen allemaal het spreekwoord driemaal is scheepsrecht'. En daarom kunnen de lezers van PZC opnieuw het ruime sop kiezen met de Zilvermeeuw. Na twee succesvolle jaren maken we opnieuw een compleet verzorgde vaartocht over de Mark. Uiteraard met de luxe én duurzame Z8. De boottocht over de Mark met le zers van PZC is al twee jaar een groot succes, ziet Adriaan Schuller van rondvaartbedrijf De Zilver meeuw. „Het eerste jaar gingen er maar liefst 1300 lezers mee en vorig jaar waren het er zelfs ruim 1500. Dit is dan ook echt een bijzondere vaartocht. We varen zeven uur langs prachtige, afwisselende landschappen door heel West-Brabant. En de hele dag is com pleet verzorgd." Daar komt bij dat de Z8 een zeer bijzonder vaartuig is. „Dit is de meest duurzame party boot van Nederland en vaart honderd procent elektrisch. We hebben de boot zelf ontwikkeld en ervoor gezorgd dat het ontwerp niet alleen functioneel is, maar ook fraai om te zien." Bovendien biedt de Z8 veel comfort. „Je hoort geen lawaai van de motoren", zegt Schul ler. „Al hebben we nog wel een motor nodig voor het opwekken van elektriciteit. Maar we vangen 97 procent van het fijnstof op. We zijn er dan ook zeer trots op dat we voor de Z8 de Nederlandse Green Award Gold Kenmerk heb ben gekregen." Comfortabel Het belooft dus een heerlijke comfortabele trip te worden. „Dit is echt een mooie vaartocht langs heel diverse landschappen", vertelt de re der. „We varen om 10.00 uur weg. Dan is er eerst koffie met appelgebak. En tussen de mid dag is er een heerlijke, uitgebreide scheeps- lunch. Dat wordt ook iets heel bijzonders, want het hele buffet komt met een lift uit de bodem. En 's middags is er een warme snack." De route voert vanuit Drimmelen naar Oos terhout en dan via de Marksluis. „We gaan door de schutsluis de Mark op naar Breda, Ter- heijden, Zevenbergen, Standdaarbuiten, Stam persgat en Dinteloord. Bij Dintelsas gaan we via de sluis het Haringvliet op. Dan varen we stroomopwaarts langs de Volkeraksluizen, de drukste sluizen van heel Europa. We zijn dan bijna in Zeeland", vertelt Schuller. „We zien Willemstad, industrieterrein en de zeehaven van Moerdijk en de Moerdijkbrug. Daarna zet ten we weer koers richting Drimmelen. We zien schitterende landschappen; van prachtige groene natuur tot en met zeeschepen en indu strie. Deze tocht is echt een bijzondere beleve nis; een heerlijk dagje op het water." Pak uw tas, want het is tijd om te zeilen! Leef u uit met het hijsen van de zeilen of sta aan het roer. Minder fanatiek? Zoek een relaxte plaats uit aan dek en geniet van het zeilen op zee. De crew van de Eendracht bestaat vrijwel helemaal uit vrijwilligers. Tijdens deze dag vertellen zij met veel passie en enthousiasme alles over het schip en de bijzondere reizen die we varen. Zeilervaring? Dat is niet nodig! Onze professio nele bemanning leert u graag alles over het reilen en zeilen op Neder lands grootste driemastschoener. Neem een sprong in het diepe, zeil mee! Programma Na het welkomstwoord van de schipper worden de trossen losge gooid en zetten we koers naar zee. Eerst een kopje koffie met een lek kere koek en dan is het tijd om een kijkje te nemen aan dek. Steek de handen uit de mouwen en help met het hijsen van de zeilen. Ook op de brug valt er veel te zien, de stuurman vertelt u graag meer over de navigatie van het schip. Onder tussen maakt de scheepskok heer lijke lekkernijen klaar in de kom buis. De lunch bestaat uit een soep van de dag met een buffet van ver schillende broodjes, belegsoorten en salades. Eenmaal onderweg of terug in de haven kan iedereen ge nieten van een heerlijk verrassings diner. Exclusief PZC Club arran gement Reis Engeland Zeeuws Vocaal Ensemble Lezing Wim Hazeu donderdag 29 maart 2018 m Driemaal is scheepsrecht De Z8 is de meest duurzame partyboot van Nederland, foto de zilvermeeuw Vertrek: 10.00 uur bij De Zilvermeeuw, Bies- boschweg 2 in Drimmelen. Gratis parkeren. Data: donderdag 5 april, vrijdag 6 april, dins dag 10 april, dinsdag 17 april en woensdag 19 april. Kosten: 43,95 p.p. Reserveren: www.pzc.nl/club Zeilen op de Eendracht is een prachtige ervaring. Ontvangst met koffie/thee en iets lekkers Heerlijke lunch Onbeperkt koffie en thee Snack Dagvullend programma inclusief frisse neus Verrassingsdiner Data: Verschillende data van 7 juni t/m 16 september Waar: Verschillende opstapplek- ken Prijs: Tickets slechts 99 (in plaats van de adviesprijs van 117,50) Ga nu naar pzc.nl/club voor meer informatie en tickets. Wat: driedaagse reis naar Engeland. Waar: Zuidoost Engeland. Wanneer: 17 t/m 19-7-2018 en 14 t/m 16-8-2018. In drie dagen krijgt u een compleet beeld van het zuid oosten van Engeland. Het is een perfecte afwisseling in dramatische landschappen, ruige of lieflijke kusten, leven dige marktplaatsjes en dorp jes waar het lijkt of de tijd heeft stilgestaan. Dit alles met de krijtrotsen bij Dover vormt het decor van de 3-daagse reis. Vanuit ons hotel Crowne Plazain Felbridge/East Grinstead maken we schitterende uit stapjes in de regio. Ga mee met deze goed verzorgde AMZ excursiereis en ontdek dit speciale stukje Engeland! Wat: Jubileum concert van het Zeeuws Vocaal Ensem ble. Waar: Dordrecht en Goes. Wanneer: 13 en 14 april, aan vang 20.00 uur. In de Hohe Messe van Bach is alles opgenomen wat voor heen is gecomponeerd en is alles besloten dat wijst naar de toekomst. Bach slaagt erin een perfecte synthese te maken van verleden en toe komst. Om haar 30-jarig jubi leum te vieren, voert het Zeeuws Vocaal Ensemble dit meesterwerk van J.S. Bach uit. In de afgelopen 30 jaar heeft het Zeeuws Vocaal En semble zich ontwikkeld tot een op hoog niveau preste rend kamerkoor. Dirigent Pa- trick van der Linden weet or kest en koor tot grote hoogte te brengen, waardoor dit prachtige muziekstuk van Bach tot een ultieme ervaring leidt voor de concertbezoe ker. Via PZC Club krijgt u een korting van 5 euro. Ga naar pzc.nl/club voor tickets en maak hierbij gebruik van de 'PZC' kortingscode. Wat: Wim Hazeu over zijn bi ografie Lucebert. Waar: De Drvkkery Middel burg. Wanneer: donderdag 3 mei, aanvang 19.00 uur. PZC-verslaggever Ernst Jan Rozendaal interviewt donder dag 3 mei in De Drvkkery in Middelburg Lucebert-biograaf Wim Hazeu. PZC-abonnees betalen online 3,50 (i.p.v. €7,50) bij invoer van de kor tingscode pzchazeu. Ga naar pzc.nl/club voor tickets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38