i 9 O, jee waar moet ik nu naar toe voor mijn #speelgoed ;-) KM Nellie Bliek Nieuw Goes (3 zetels) Stond op 5e plaats Gekozen met 191 stemmen Henk Hoogerland Partij voor Goes (2 zetels) Stond op 7e plaats Gekozen met 201 stemmen Robbert-Jan Hanemaaijer Leon Riekwell Lokale Partij Vlissingen (5 zetels) POV Vlissingen (2 zetels) Stond op 8e plaats Gekozen met 183 stemmen Stond op 6e plaats Gekozen met 185 stemmen PZC ONLINE donderdag 29 maart 2018 PC och niet in de raad In de gemeenteraad van Goes nemen drie met voorkeur gekozen kandidaten hun zetel niet in. Nieuw Goes was de grote verras sing bij de verkiezingen in Goes. De nieuwe partij veroverde drie ze tels. Nellie Bliek werd met voor keurstemmen gekozen. Hoewel ze daar 'best trots' op is, heeft ze na lang nadenken besloten van haar zetel af te zien vanwege haar hui dige gezondheid. „Ik ben tot de conclusie gekomen dat het nog te vroeg in mijn herstelperiode is om nu meteen als raadslid deel te nemen in de raad." Onno van de Velde neemt haar plaats in. De Goese politiek lijkt Henk Hoog erland niet los te laten. Na meer dan 30 jaar in de gemeenteraad nam hij eind 2016 definitief af scheid, maar zijn naamsbekend heid leverde hem als lijstduwer nog altijd voldoende voorkeurstemmen op. Henk Hoogerland heeft met een laten weten geen Heintje Da- vids te willen zijn. Bovendien heeft hij een goede persoonlijke reden om zijn zetel af te staan. Die gaat namelijk naar zijn dochter, Gon- neke de Boe. Robbert-Jan Hanemaaijer stond op de 8e plaats van de LPV-kies- lijst, die 13 kandidaten telde. Toch is hij in de campagne steevast lijst duwer genoemd, om aan te geven dat hij niet de raad in wil. „Gezien mijn werkzaamheden heb ik daar geen tijd voor. Over het gebruik van de term lijstduwer hebben we in november als LPV nadrukkelijk advies ingewonnen bij de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten." In zijn plaats blijft Geoffrey Sips in de raad. Leon Riekwell, jarenlang coördi nator beeldende kunst in Vlissin gen, trok de afgelopen tijd de aandacht met zijn acties tegen het bouwen in het Nollebos. Hij kreeg bij de verkiezingen zoveel stemmen, dat hij naast voorman Pim Kraan zitting kan nemen in de raad. Toch geeft hij 'volledig uit vrije wil' zijn zetel door aan Ruud Kleefman, die al wat meer ervaring heeft. Riekwell verwacht op de achtergrond de partij voor lopig beter van dienst te zijn. HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER diane @diane19853 Niet alleen bij het perso neel komt het faillissement van de Pabo in Walsoorden hard aan. Ook klanten zijn teleurgesteld. Eind vorig jaar ging ook de Duitse tak van Beate Uhse al failliet. Het ging al langere tijd niet goed met het moederbe drijf van Pabo ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Zeeuws-Vlaanderen slaat handen ineen voor post bode die wel heel karig af scheidscadeau kreeg 2. Pabo in Walsoorden fail liet, tientallen personeelsle den op straat 3. Deze Emté-supermark- ten in Zeeland worden bin nenkort Jumbo of Coop 4. Utrechter (41) die zwaar gewond op straat is gevon den werd neergeslagen 5. Mannen op motor be schieten bestuurder in Sint Anna ter Muiden :.nl of Kijk op www.pzc.i @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37