Üöe/ Open Atelier Veere staat dit jaar in Abdij Bij MMA zijn juist wél regels ZlZ/je/^eMy 7 MIXED MARTIAL ARTS SWEN HILBERDINK Swen Hilberdink (24) uit Vlissingen staat zaterdag in Eindhoven in de ring voor zijn eerste MMA- gevecht. Hij moest er tien kilo voor afvallen en maandenlang elke dag vele uren trainen. „Ik ben er klaar voor." Cabaretier Martijn Broekaart annuleert shows flink werk aan de winkel. „Om te beginnen moest ik binnen drie maanden tien kilo afvallen om in Als ik kans zie om hem te vloeren, dan komt het wel goed de klasse -88 kilo te kunnen strij den en om de juiste lichaamsbouw te krijgen, meer vechtsporter dan bodybuilder. Dat is gelukt door structureel mijn voeding aan te passen. Genoeg koolhydraten, weinig vet, veel eiwit, veel groente en héél véél kwark. Het komt me nog niet mijn neus uit, maar hoe het gevecht ook uitpakt, ik sta za terdagavond bij de McDonald's voor kipnuggets, en een milk shake. Want dat heb ik dan best verdiend, vind ik zelf." De Vlissinger is er klaar voor. Momenteel traint hij zes dagen per week, twee keer per dag. Cardio, veel sparren, technieken verfijnen en zijn game plan doornemen. Van zijn tegenstander weet hij alleen dat het voor hem ook de eerste wedstrijd is. „Als ik kans zie om hem te vloeren, dan komt het wel goed." Hilberdink is dan wel heel zelfverzekerd, zijn ouders en vriendin Kelsey zijn ontzettend zenuwachtig. „Kelsey kan er zelfs niet van slapen. Dat ze zaterdag al lemaal mee gaan, doet me goed. En natuurlijk wil ik winnen. Ik ga voor de eer." GEMENGDE VECHTKUNSTEN Swen Hilberdink stond als jochie van 3,5 jaar al op de judomat tot een blessure hem op zijn 14de vloerde. Het her stel duurde lang, maar eenmaal te rug op de mat was het plezier in puur judo er een beetje af. „Ik zocht wat anders en kwam uit bij Mixed Martial Arts. Dat vond ik een veel leuker spelletje, veel af wisselender en minder regels." De breedgeschouderde Vlissin ger maakt door zijn achtergrond korte metten met alle vooroorde len, dat MMA'ers agressieve, op bloed en geweld beluste vechtjas sen zijn. „Ik ben van nature juist erg rustig en studeer bijna af als verpleegkunde aan de HZ. Ik pas heus wel op wat ik doe. Ik wil im mers niet steeds met een blauw oog lopen." De laatste vier jaar traint Hilber dink nu bij de MAN Academy in Vlissingen onder leiding van zijn coach André Terweijden. De be slissing zaterdag mee te doen aan het gala Atlas MMA in het Eindho- vense Sportvision was een geza menlijke, maar dan was er nog Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl L Sint Janstraat 22 4331KC Middelburg +31 (0)6 12 716 667 Ruim 30 kunstenaars uit bin nen- en buitenland geven vanaf vandaag demonstraties in de Kloostergangen, Crypte, Kloos tertuin en loggia van de Abdij in Middelburg. De jaarlijkse expo sitie Open Atelier vond altijd plaats in de Grote Kerk van Veere, maar die is door een reno vatie nu niet beschikbaar. De kunstenaars maken onder meer glasobjecten, installaties, schilderijen, fotografie, sieraden, beelden, textiel en assemblages. In de loggia op het Abdijplein is tijdens Open Atelier werk te zien van de 90-jarige in Middel burg geboren, wonende en wer kende kunstenaar Antoine Mes. Op zondag 8 en zaterdag 14 april worden tussen 12.30 en 13.00 uur lunchconcerten aange boden met vroeg-Romantische werken voor blokfluit en folk en blues op harmonica en gitaar. Open Atelier Veere (nu dus in Middelburg) is geopend tot en met 15 april, van donderdag t/m zondag en Tweede Paasdag tus sen 11.00 en 17.00 uur. Entree is gratis. Het hele programma met digitale gids is te bekijken op openatelierveere.nl. MIDDELBURG De voorstellingen van de Zeeuws-Vlaamse cabaretier Martijn Broekaart op 31 maart (Stu dio A58, Middelburg) en 7 april (Scheldetheater, Terneuzen) gaan niet door. Broekaart kampt met ge zondheidsproblemen. De shows zijn verzet naar zater dag 10 november (schouwburg Middelburg) en vrijdag 16 novem ber (Scheldetheater Terneuzen). Zeelandtheaters heeft de kopers van een kaartje inmiddels geïnfor meerd over de afgelasting van de shows. De kaartjes blijven geldig, maar kunnen ook terug ingeleverd worden. Dan krijgen kopers hun geld terug. donderdag 29 maart 2018 Swen vecht zijn eerste gala Swen Hilberdink: „Natuurlijk wil ik winnen." FOTO RUBEN OREL - Swen Hilberdink Bij Mixed Martial Arts, MMA, oftewel gemengde vecht kunsten, worden in de ring verschillende vechtsporten ge combineerd zoals Jiu Jitsu, worstelen, karate, (kick)boksen en judo. In de begin jaren richtten de sporters zich op één vechtstijl en dat le verde bijzondere ge vechten op. Tegen woordig bekwamen MMA'ers zich veelal in meerdere vecht sporten. MMA, ook wel free fight of kooigevecht ge noemd, is een groei ende vechtsport, maar wordt nog vaak geassocieerd met agressie. De misvatting heerst vaak nog dat er bij MMA geen regels gelden. Dit is aller minst het geval. Kop- en elleboog stoten, aanvallen op het kruis, stoten en trappen naar keel, achterhoofd en rug gengraat zijn bij voorbeeld niet toe gestaan. In de toer nooien wordt ge streden in verschil lende gewichtscate gorieën. De wedstrij den duren meestal drie of vijf ronden (van drie tot vijf mi nuten) en worden meestal beslist door een knock-out-, er geeft iemand op of de jury beslist. Sheila van Doorsselaer li Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35