Premie voor goede ideeën bereikbaarheid 4 ALLERGIE INJECTEREN TEGEN HOOIKOORTS Opvliegerig, energieloos, continu moe en jeukende ogen en neus. Se bastian Nijssen somt in sneltrein vaart de klachten op die al jarenlang zijn leven beïnvloeden zodra het hooikoortsseizoen van start gaat. De Middelburger heeft er al meer dan vijftien jaar last van. Omdat de klachten steeds erger worden, laat hij zich sinds kort injecteren met allergenen die in steeds hogere con centraties worden toegediend. Het is waarschijnlijk zijn laatste red middel om van de ziekte af te ko men. Hij heeft het al in zijn agenda ge zet. „In mei begint de ellende voor mij weer", vertelt Nijssen. Voor vele anderen is het hooikoortsseizoen al begonnen, terwijl je dat op basis van het weer nog niet zou zeggen. De Middelburger kreeg voor het eerst last van hooikoorts toen hij een jaar of 25 was. „Maar de laatste jaren wordt het steeds erger, ik word er gek van. Je voelt dat je li chaam aan het vechten is met een indringer. In het begin kocht ik een neusspray of pilletjes bij de drogist, later kreeg ik op doktersrecept een sterker middel. De medicijnen on derdrukken de hooikoorts, maar ik voelde me nog steeds energieloos." De Middelburger besloot daarop te laten onderzoeken of hij in aan merking komt voor immunothera- Om de twee weken moet ik om een nieuwe injectie en ze injecteren dan steeds iets meer van de stof pie. „Niet iedereen heeft daar baat bij. Om te kijken of het wellicht bij mij kan helpen, is eerst mijn bloed onderzocht en is er gekeken of ik al lergisch ben voor bomen of gras pollen. Ik dacht altijd voor het eer ste, maar het waren de pollen." Om van zijn klachten af te ko men, heeft hij zijn hoop gevestigd op de immunotherapie. „In fe bruari heb ik de eerste injectie ge had. Je krijgt dan een hooikoorts- stof ingespoten. Om de twee weken moet ik om een nieuwe injectie en ze injecteren dan steeds iets meer van de stof. Dit duurt in totaal twaalf weken en moet drie tot vijf jaar lang gebeuren. Na zo'n prik moet je een half uur in de wachtka mer blijven zitten om te kijken hoe je lichaam er op reageert en of je geen allergische reactie krijgt. Je voelt na zo'n injectie een milde vorm van hooikoorts opkomen." Nijssen hoopt dat de therapie aanslaat. „Niet alleen voor mezelf, maar ook voor mijn omgeving. Ik krijg er een kort lontje van en ben snel geïrriteerd. Ik zit voor mijn werk ook veel in het buitenland en dan is het soms net daar de hooi koortsperiode. Als er pluisjes in de lucht zitten, weet ik dat het weer raak is. De immunotherapie is de laatste optie om er vanaf te komen, het is zeker de moeite waard om te proberen." In Nederland hebben meer dan een miljoen mensen last van hooikoortsverschijnselen. Tips 1. Laat onderzoeken waar je aller gisch voor bent. 2. Ga bij jeuk niet wrijven of krab ben. 3. Let bij het kiezen van je vakantie bestemming op of het een gebied is waar veel stuifmeel in de lucht zit 4. Vermijd contact met sterke geu ren 5. Check het hooikoortsweerbe richt 6. Draag een zonnebril Iedereen is welkom, maar er is plaats voor tweehonderd deelnemers. Zij bespreken voor hun gemeente een vraagstuk. Dit zijn ze: Borsele: Diversiteit en drukte op fietspaden, het drukste fietspad van Zeeland is in de gemeente Borsele, tussen 's-Gravenpolder en Goes. Goes: Hoe komt een mbo'er uit Wolphaartsdijk buiten kantoortijd van en naar haar stage-adres in Goes. Hulst: Hoe kom je zonder auto van Hulst naar je baan in de haven van Antwerpen? Kapelle: Hoe krijgen we een in woner uit Schore uit de tweede auto? Middelburg: Het streven om een fietsvriendelijke stad te worden: wat is nodig en hoe bereiken we dat? Noord-Beveland: Vervoer naar vakantiepark De Schotsman anders dan met auto of camper. Reimerswaal: Hoe komt een mbo-scholier uit Yerseke buiten kantoortijden van en naar haar stage-adres op het Calvijn College Krabbendijke. Schouwen-Duiveland: Onveilig heid bij halen en brengen leerlingen basisschool in Zierikzee. Sluis: Hoe krijg je de toerist uit de auto; de toerist die overnacht in Cadzand en een dagje naar Sluis wil. Terneuzen: Als onveilig en on prettig ervaren busstation bij de De provincie heeft subsidies voor de ideeën met de meeste stemmen Westerscheldetunnel. Tholen: Een oudere inwoner van Stavenisse zonder auto wil naar een winkel voor speciale schoenen in Tholen-stad. Veere: Verkeersproblemen door bevoorrading van winkels en horeca in Domburg. Vlissingen: Hoe houd je de stad bereikbaar voor bezoekers én bewo ners tijdens grote festivals. Per gemeente worden na de brainstormsessie de ideeën gepre senteerd. Daarna mogen alle aan wezigen stemmen over de vraag welk idee een financiële impuls ver dient. De provincie heeft daar inno vatiesubsidies van 2.500, 1.500 en 1.000 euro. Wie de bijeenkomst wil bijwonen moet zich aanmelden via www.formdesk.com/provinciezee- land/bereikbaarheid_20i8. De bij eenkomst begint om 17.30 uur met een inloop en eenvoudig buffet. Na de opening houdt Wim van Tilburg, programmadirecteur van het Ken nisplatform Verkeer en Vervoer, een inleiding. 112 NIEUWS Scooterrijder botst op vrouw Schip vast op zandplaat Brand in flat op derde verdieping donderdag 29 maart 2018 Je voelt dat je lichaam vecht tegen een indringer Niet voor alle Nederlanders is het begin van de lente een aan gename aangelegenheid. Het betekent dat ook het hooi koortsseizoen weer van start gaat. Voor Sebastian Nijssen is dat geen pretje. Maurice Steketee Vlissingen - Sebastian Nijssen Hoe houden of maken we onze eigen gemeente bereikbaar. Dat is het onderwerp van de brain stormsessie die de provincie Zeeland op 17 april belegt in het Hoornbeeck College in Goes. Bereikbaarheid was ook bij de laatste gemeenteraadverkiezin gen een terugkerend thema. Theo Giele Goes PC VLISSINGEN Een 88-jarige vrouw is dinsdagavond aangereden in Vlissingen. Ze is met verwondingen naar het ziekenhuis ge bracht. De scooterrijder die op haar botste ging ervan door. Het ongeluk gebeurde om 18.50 uur op een fietspad bij de Steengrachtstraat. De scooter botste volgens een getuige met volle vaart op de fietsende vrouw. Bei den kwamen ten val. De vrouw raakte bekneld met haar been en werd door omstanders geholpen. -CL PERKPOLDER De bulkcar rier SBI Jaguar heeft giste ren zo'n twaalf uur vast ge zeten op een zandplaat bij Perkpolder. Volgens Rijks waterstaat was er geen ge vaar of hinder voor het overige scheepvaartver keer. De Jaguar liep rond 01.00 uur vast op de zand plaat, nadat hij even na 21.00 uur uit Antwerpen was vertrokken. De 200 meter lange bulkcarrier, gebouwd in 2014 en varend onder de vlag van de Mars hall Islands. was op weg naar Mobile in de Ver enigde Staten. Volgens de Gazet van Ant werpen kampte de bulkcar rier met een machinesto ring. MIDDELBURG Aan de Westerscheldestraat in Middelburg is dinsdag avond kort voor half acht brand ontstaan in een flat woning. Daarbij ademden twee bewoners rook in, één van hen werd naar het ziekenhuis gebracht. Het vuur woedde op de derde verdieping. Om kwart voor acht was de brandweer de vlammen de baas en kon het sein 'brand meester' worden gegeven. De brandweer moest de woning ventileren. De brandweer rukte uit met twee blusvoertuigen en een autoladder. Sebastian Nijssen heeft al meer dan vijftien jaar last van hooikoorts, fotopzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32