Boterham ktsmsi Inspectie kreeg 31 meldingen van ziekenhuizen PVV valt buiten de boot voor college Terneuzen Failliet Pabo afgeslankt verder: 70 banen weg 2 WILLEM VAN DAM Column Iijn tante Bep was zó zui nig - ze droeg haar oude jurken ('weggooien is zonde') afin bed en deed minstens vier boterhammen met één ge kookt eitje. Ik moest aan haar den ken toen ik laatst op de radio de begrippen 'een boterham met te vredenheid' en 'schuifkaas' langs hoorde komen. Voor wie het niet weet: een bo terham met tevredenheid is een droge boterham zonder beleg. Met schuifkaas wordt een minuscuul plakje kaas bedoeld. Bij mijn tante Bep kwamen vaak boterhammen met tevredenheid en schuifkaas op tafel. Het prakken van aardappelen was verboden, want dat kostte te veel jus. Met een beetje geluk kreeg je tijdens een verjaardagspartijtje één glas bier; dan werd het half leeggeschonken pijpje pils weer in de proviandkast gezet om pas bij de volgende ver jaardag weer tevoorschijn te wor den gehaald. Een keer per jaar meldde mijn tante zich aan als vrijwilligster bij een bootreisje met nooddruftige ouden van da gen. Dat deed zij niet alleen uit goedertierenheid, neen, zij scheepte vooral in om de overge bleven broodjes kaas en ham mee naar huis te kunnen nemen. Dreef armoede haar tot die zie kelijke zuinigheid? Welnee. Mijn tante Bep bewoonde met mijn oom Frits een mooi huis met uit zicht op een groot plantsoen en ze waren een van de eersten binnen onze familie die zich een auto konden permitteren - weliswaar een met dubbele kluts (bij het schakelen twee keer de koppeling intrappen!), maar toch. Vorige week stemde ik op een par tij die beloofde om de komende vier jaar de bestrijding van de ar moede in de gemeente waar ik woon tot een van haar belangrijk ste speerpunten te maken. Lijkt me nodig; hoewel ons land tot de rijkste landen van Europa behoort, leven meer dan 200.000 gezinnen onder de armoedegrens. En je gunt toch zeker niemand een bo terham met tevredenheid? Het prakken van aardappelen was verboden, want dat kostte te veel jus DESTELLING Vandaag: Verbod op cv-ketel komt te vroeg Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL ZON EN 25 6RA&EN JOHN &E MOL HEEFT HET KNMI GEKOCHT.' Ook Belgisch goud voor Blof De Reu bij Meer Muziek in de Klas Industrieel Museum beste uitje Dat blijkt uit cijfers die RTL Nieuws van alle Nederlandse ziekenhuizen heeft opgevraagd bij de inspectie. Onder een calamiteit verstaat de in spectie een 'onbedoeld medisch in cident' dat heeft geleid tot blijvende schade bij of het overlijden van de patiënt. De sterfgevallen bij het ADRZ betroffen drie mannen van boven de 8o, vier mannen van tus sen de 65 en 80, een man van tussen de 18 en 65, twee vrouwen van bo ven de 80, twee vrouwen van tussen de 18 en 65 en een baby. Bij Zorg Saam ging het om een man en een vrouw van 80-plus. Volgens woordvoerster Mirjam van Zuilen van het ADRZ betekent een calamiteit niet altijd dat er me dische fouten zijn gemaakt door art sen of verplegers. De cijfers liggen genuanceerder, zegt zij. „Van de in totaal 26 meldingen zijn er 7 als ca lamiteit bestempeld, van de 13 mel dingen waarbij een patiënt overleed zijn er 2 als calamiteit bestempeld. Wij melden elke twijfel aan de in spectie. We zijn transparant in en snel met onze meldingen. Natuur lijk is het heel erg als er echt een ca lamiteit blijkt te zijn." Ziekenhuizen zijn wettelijk ver plicht om calamiteiten waarvan wordt vermoed dat die het gevolg zijn van fout medisch handelen bin- Wij melden elke twijfel aan de inspectie nen drie dagen te melden bij de In spectie en die zelf te onderzoeken. Alleen bij zeer ernstige fouten of herhaling van fouten doet de in spectie zelf onderzoek. In totaal maakten de Nederlandse ziekenhui zen in de genoemde periode bijna 2000 keer melding van calamiteiten. De Partij voor de Vrijheid (PVV), de grote winnaar van de raadsver kiezingen in Terneuzen, is buiten de boot gevallen bij de vorming van een nieuw college van B en W. Informateur Frank van Hulle, lijsttrekker van TOP/Gemeentebe- langen, noemt daarvoor twee rede nen. „Het is lastig de PW gelijk be- stuursverantwoordelijkheid te ge ven, omdat die partij helemaal nieuw in de raad is, én dat de PW een zwaar punt maakt van islamise ring. De partij wil dat niet zomaar naast zich neerleggen." PW-lijsttrekker Patrick van der Hoeff spreekt van 'gezochte argu menten' en dat geen recht wordt ge daan aan de mensen die de PW aan vier zetels in Terneuzen hielpen. „Wat betreft islamisering hebben we voorgesteld daar een vrije kwes tie van te maken. Dat wij vrij zou den mogen stemmen over bijvoor beeld de uitbreiding van een mos kee." Van Hulle en mede-informa teur Jack Begijn (CDA) zetten het overleg voort met de andere partijen die in Terneuzen meer dan één zetel hebben: TOP/GB, CDA, WD, PvdA en Christenunie. Zaterdag of dins dag kan er meer duidelijk zijn. Bij een doorstart van het failliete Pabo in Walsoorden behouden honderd werknemers hun baan, zeventig mensen moeten afVloeien. Dat is de verwachting van Pabo-di recteur Michael Specht. Dinsdag werd de verkoper van erotische kleding en speeltjes fail liet verklaard door de Middelburgse rechtbank. Personeel kreeg die dag te horen dat er nog net genoeg geld was om het salaris over maart te be talen. Het bankroet van het bedrijf maakt het mogelijk opnieuw te be ginnen met een nieuwe investeer der, zij het in afgeslankte vorm en onder een nieuwe naam: BU (spreek uit Be You). Alleen de noodzakelijkste afde lingen zullen overeind blijven, in andere zal het mes gezet worden of wordt uitbesteding overwogen. Vandaag krijgt het personeel hier over meer duidelijkheid. Niettemin is Michael Specht hoopvol over de toekomst van zijn bedrijf. „Als je een goed product hebt en de markt er is, is een bedrijf altijd te redden. De markt voor ero tische producten wordt niet klei ner. Integendeel, die groeit alleen maar. Mensen zijn steeds opener geworden." ZEELAND 4 donderdag 29 maart 2018 Schuifkaas Vanwaar deze vertelling? Reageer op pzc.nl Gisteren: leder kind moet het paasverhaal kennen 462 reacties VLISSINGEN De single 'Zoutelande' van Blof en Geike Arnaert is nu ook goud in Vlaande ren. Het liedje staat bij de Zuiderburen nog steeds op 1 in de Ultra Top 50. In Nederland staat het num mer al weken op de eerste plaats. Blof scoorde in Ne derland eerder nummer 1- hits met 'Holiday in Spain', 'Aanzoek zonder ringen', 'Oktober' en 'Alles is liefde', maar 'Zoutelande' weet het veel langer vol te houden in de top van de diverse ranglijsten. VLISSINGEN Gedeputeerde Ben de Reu is de Zeeuwse am bassadeur geworden van de stichting Méér Muziek in de Klas. Hij volgt Cees Corstanje op, die twee maanden geleden over leed. Zijn eerste daad was gisteren het begelei den van een workshop digitaal componeren bij de Vlissingse Schoolver eniging. Leerlingen maakten daar ringtones voor een mobiele tele foon. „Mooi dat landelijke initiatieven zoals Méér Muziek in de Klas meer kinderen in aanraking brengen met het zelf maken van muziek. Ik hoop dat nog veel Zeeuwse scholen dit ini tiatief gaan volgen." SAS VAN GENT Het Industrieel Museum in Sas van Gent is geko zen tot het Beste Uitje van Zeeland. De verkie zing was georganiseerd door De Persgroep, uit gever van onder meer de PZC en BN DeStem. Voor de publieksprijs kon ie dereen van 12 februari tot en met 18 maart stemmen op hun favo riete uitje. In Zeeland ein digde het Stadhuismu seum in Zierikzee op de tweede plaats; het Schoolmuseum in Ter- neuzen werd derde. Een nieuw plafond in één dag! PLAFON DS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Goes heeft tussen 1 januari 2016 en 9 oktober vorig jaar 26 keer melding gemaakt van een calamiteit bij de Inspec tie voor de Gezondheidszorg. In de helft van de gevallen was sprake van een overlijden. Bij Zie kenhuis ZorgSaam in Zeeuws- Vlaanderen ging het in diezelfde periode om vijf meldingen, waar van twee sterfgevallen. Luc Oggel Vlissingen - Mirjam van Zuilen, woordvoerster ADRZ Guido van der Heijden Walsoorden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2