25 Mike Teunissen trapt in een fluisterversnelling van Lampaert Van Dijk wint bij vrouwen Jaar schorsing voor cricketers Franse minister eist onderzoek Demi Schuurs in halve finales Hij is sterk, hij is snel, hij is handig. Mike Teunissen deed alles goed in Dwars door Vlaanderen. Alles, tot dat ene moment, op 800 meter van de eindstreep. Eén seconde duurt het, misschien twee. Mike Teunissen kijkt naar Sep Vanmarcke, Sep Vanmarcke kijkt naar Edvald Boasson Hagen en Ed- vald Boasson Hagen kijkt naar Mike Teunissen. Ze houden hun benen stil en hopen dat een ander het op lost. Dat iemand anders het gaatje naar Yves Lampaert dichtrijdt. Het gebeurt niet. Na r8o kilome ter koers, talloze heuveltjes, een handvol kasseistroken en honderd duizend demarrages valt de beslis sing in Dwars door Vlaanderen Als je kunt winnen en je doet het niet, dan mag je daar wel wat op aanmerken door een Joop Zoetemelkiaanse fluisterversnelling op 8oo meter van de streep. Lampaert profiteert maximaal van een moment van blufpoker van zijn medevluchters. Een paar seconden nadat hij binnen is, wint Mike Teunissen de sprint voor de tweede plek. Het is voor Teunissen (25) een doorbraak. Het is zijn eerste po diumplek in een WorldTour-wed- strijd. En het is de bevestiging van zijn talent. In de beloftencategorie (onder 23) won hij Parijs-Roubaix én werd hij wereldkampioen veld rijden. De afgelopen seizoenen stak hij steeds vaker zijn neus aan het venster in de Vlaamse koersen. Hij vertrok bij Lotto-Jumbo, omdat hij naar zijn zin niet genoeg kansen kreeg. Maar hij moest ook bij Sun web nog bewijzen dat hij het ver dient om een beschermde status binnen de ploeg te claimen. Bidons halen Teunissen: „Het is een kwestie van vertrouwen. Vorig jaar moest ik nog bidons halen en kopmannen uit de wind houden. Nu kan ik meeschui ven met ploeggenoten en van daar uit kom je een stuk makkelijker in de finale. In de vorige koersen was het net niet. Ik reed lek in de E3 Ha- relbeke toen we nog maar met twintig over waren en in Gent-We- velgem zat ik net te ver van achte- PODIUM 180,1 km in 4.09.40 ren toen het gebeurde. Vandaag valt het allemaal wel net goed." Het is misschien nog wel iets te bescheiden. Want Dwars door Vlaanderen is dit jaar, mede door het Vlaamse hondenweer, een af- valkoers waarin slechts de sterksten voorin overblijven. De gebruike lijke namen (Van Avermaet, Be- noot, Vanmarcke, Terpstra), maar ook Teunissen en Lotto-Jumbo- renner Timo Roosen. En Alejandro Valverde, die de Vlaamse semi- klassieker meepikt met het oog op de kasseienetappe in de komende Tour de France. En hoe. Ogen schijnlijk moeiteloos handhaaft hij zich vooraan, met zijn sjaaltje om en zijn regenjack nog aan. Ademen bewaart hij voor het hooggebergte. Maar ook Valverde moet passen als er in de finale vijf man wegrijden: Lampaert, Vanmarcke, Boasson Ha gen, Pedersen en Teunissen. De laatste kilometers veranderen in een pokerspel. Het is schaken met hartslag 180. Teunissen doet eigen lijk alles goed. Hij reageert op de momenten dat hij moet reageren, hij pokert op de momenten dat hij moet pokeren. Onzeker Tot dat ene moment, op 800 meter van de streep. Het moment dat Lampaert aangaat. „Ik was onzeker. Ik dacht: Vanmarcke gaat hem wel halen. Maar er gebeurde niks. Dan weet je: het gaat hem niet worden. Ik had ook niet gedacht dat ik het sprintje zo makkelijk zou winnen, wist niet dat ik zo goed was. Maar ja. Een beetje gokken, niet helemaal zeker zijn, dat is funest. Ik ben blij met mijn koers, maar je moet altijd kritisch blijven. Als je kunt winnen en je doet het niet, dan mag je daar wel wat op aanmerken." donderdag 29 maart 2018 PC WIELRENNEN Ellen van Dijk heeft de vrouwenver sie van Dwars door Vlaan deren gewonnen. Ze ont snapte uit een kopgroep van acht rensters en so leerde naar de finish. Achter haar zorgden Amy Pieters en Floortje Mackaij, Van Dijks ploeggenote bij Sunweb, voor een volledig Nederlands podium. „Heel mooi dit. Het liep nog niet dit jaar. Dat hebben we weten om te draaien." CRICKET Steve Smith (foto) en David Warner zijn voor twaalf maanden ge schorst voor hun rol in een cricketschandaal binnen het Australische nationale team. Cameron Bancroft mag negen maanden niet voor zijn land uitkomen. Smith, Warner en Bancroft knoeiden vorige week met een bal tijdens een test wedstrijd tegen Zuid- Afrika. Bancroft maakte de bal stroef met schuur papier. Camera's regis treerden het bedrog. VOETBAL De Franse minis ter van sportzaken Laura Flessel wil opheldering over mogelijk racistisch gedrag van Russische voetbalfans bij de oefenin terland tussen Rusland en Frankrijk, woensdag in Sint-Petersburg (1-3). „Ra cisme hoort niet thuis op het voetbalveld." Met name de Franse spelers Paul Pogba en Ousmane Dem- bélé waren doelwit van ra cistische spreekkoren. TENNIS Demi Schuurs heeft zich met haar Belgi sche koppelgenoot Elise Mertens gekwalificeerd voor de halve finales van het dubbelspel in Miami. Het duo versloeg in de derde ronde het Duits- Amerikaanse duo Anna- Lena Groenefeld/Raquel Atawo. Na 1 uur en 24 mi nuten stond de eindstand op het scorebord: 6-3 7-6 (5). Er volgt nu een con frontatie met het Tsjechi sche duo Barbora Krejci- kova/Katerina Siniakova. Net eventjes te lang pokeren blijkt funest Thijs Zonneveld Waregem Mike Teunissen (25) DWARSDOOR VLAANDEREN 1. Lampaert (Bel/QSt) 2. Teunissen (Ned/Sun) z.t. 3. Van Marcke (Bel/Edu) z.t. 4. Boasson Hagen (Noo/Dim) z.t. 5. Pedersen (Den/Tre) z.t. 6. Stybar (Tsj/QSt) +0.29 7. Benoot (Bel/Lot) +0.30 8. Van Avermaet (Bel/BMC) +0.59 9. Terpstra (Ned/QSt) z.t. 10.Stuyven (Bel/Tre) VROUWEN 1. Van Dijk (Ned/Sun) 117,7 km in 3.30.24, 2. Pieters (Ned/BIs) +0.55, 3. Mackaij (Ned/Sun) z.t, 4. Bujak (Pol/BTC) z.t, 5. Van Vleuten (Ned/Mit) z.t. z.t. Mike Teunissen in het wiel van winnaar Yves Lampaert. fotocorvos Sunweb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25