Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet... ...het CARFAX rapport van je volgende auto. AutoTrack M Middenvelder van Ajax de absolute ster in nationale elftal 24 Hakim Ziyech (25) verkeerde even in een andere wereld. Bij het Marokkaanse elftal is hij de ster. En niet, zoals hier, slachtoffer van fluitconcerten. Als Hakim Ziyech dins dagavond zijn war- ming-up begint, veert het Stade Mohammed V in Casablanca op. Als de Ajacied in het vrij onbeduidende oefenpotje tegen Oezbekistan (2-0) invalt, is het gejuich tot boven de At lantische Oceaan te horen. Marokko speelt het tweede oefenduel binnen een paar dagen. Dit keer niet met het sterkste team. Nee, want in de ideale elf van bondscoach Hervé Renard is Ziyech een onbetwiste basisspeler. De ster van het elftal, de creatieve smaakmaker die de Marokkaanse fans zo misten toen Ziyech zich na een conflict met Renard niet be schikbaar stelde voor het nationale team. Dat voelt als een eeuwigheid geleden. „Ziyech is de populairste speler", zegt Khalid Sinouh, oud keeper en voormalig international van Marokko. „Nog geliefder dan Mehdi Benatia, een speler van het grote Juventus nota bene. Geweldige speler. Maar ja, een verdediger hè. In Marokko wil men de creatieve spe lers zien." Gefluit als Ziyech de bal verliest? Eeuwige en oeverloze discussies over het (onnodige) risico dat Ziyech in zijn spel legt zoals bij Ajax? „Haha, vergeet het maar", zegt Sinouh. „Dat is in Marokko totaal geen item. Echt nul, komma nul. Sterker, het heer sende gevoel is nu: blij dat er een cre atieve geest in het elftal is." Ziyech speelt in het nationale team 'hangend op rechts', zoals dat in voetbaljargon heet. „Maar hij krijgt alle vrijheid", weet Ali El Khattabi, oud-speler van Sparta, AZ, Heeren veen én het Marokkaanse team. „Tij dens de Afrika Cup vorig jaar zonder Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je de geschiedenis van een auto. Inclusief een gratis CARFAX rapport met complete APK-historie. Dan ken je het verleden van je toekomstige auto. zoals dat in de cultuur past zijn de ver wachtingen enorm. Sinouh: „De druk ligt vooral bij Ziyech. Het grote publiek ziet in hem de man die het verschil moet maken. Die goals moet maken en de beslissende voorzetten moet geven. Ik ben er van overtuigd dat hij daar mee om kan gaan." Ziyech is al veel langer de lieveling van de Marokkaanse fans. Toen hij in de clinch lag met Renard, werd Ziyechs naam gescandeerd in de stadions waar Marokko speelde. Terwijl Ziyech zelf thuis in Am sterdam op de bank zat. Het senti ment keerde zich dusdanig tegen bondscoach Renard dat het hem bijna zijn baan kostte. Samen met bondsvoorzitter Fouzi Lekjaa bezocht Renard afgelopen zomer Amsterdam om de vrede met Ziyech te tekenen. Sinouh: „De bondscoach heeft toen zijn eigen ego, weliswaar onder druk, aan de kant gezet. Dat heeft hem veel goodwill op geleverd bij het volk. Ook zijn po pulariteit is daarmee gestegen. Het is zijn beste beslissing als bonds coach geweest. Want Marokko houdt weer van het Marokkaanse elftal." Het grote publiek in Marokko ziet in Ziyech de man die het verschil moet maken I spelen. Ja, ook Boussoufa. Hem kennen we als aanvallende spe ler, maar nu als routinier bewaakt hij juist de balans in het elftal." Marokko is volledig in de ban van het aankomende WK. Precies Ziyech is het met een plek in de kwartfinale nog redelijk gegaan. Maar iedereen wist: we missen hem. Bij Marokko kan hij echt schitteren, omdat Karim El Ahmadi en ook Mbark Boussoufa in dienst van hem donderdag 29 maart 2018 Daniël Dwarswaard Amsterdam -Khalid Sinouh Hakim Ziyech, lachend in het shirt van Marokko. T En als middel punt van vreugde. FOTO VI IMAGES, EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24