22 PSV vloerde precies 40 jaar geleden het grote Met een hecht Brabants elftal veroverde PSV veertig jaar geleden de eerste Europese prijs in de historie. Via onder meer een klinkende 3-0 zege op het grote FC Barcelona, met een goal van Paul Postuma. 'Ik ga niet naar mijn hartslag meter kijken' Kort Sampaoli foetert op selectie Bondscoach Jorge Sampaoli gaat de selectie van Argentinië goed tegen het licht houden na de afgang tegen Spanje. „Deze wedstrijd gaat consequenties hebben", foeterde hij na de verloren oefenwedstrijd (6-t). „Dit mag ons op het WK niet nog een keer gebeuren." De afwezigheid van Lionel Messi was geen excuus voor de afstraffing. „Ik ga de wed strijd analyseren en zal dan mijn conclusies trekken en met maatregelen komen." Goossens mag niet spelen John Goossens mag dit seizoen niet uitko men voor ADO Den Haag. De middenvelder is niet speelgerechtigd omdat hij niet voor de door de KNVB gestelde deadline van 12 maart kon worden ingeschreven. Hij mag wel oefenduels spelen. Goossens speelde bij Chicago Fire en dus had ADO documenten van de Amerikaanse bond nodig. Die kwa men pas met vertraging binnen. Marlous Pieëte stopt De 51-voudig international Marlous Pieëte stopt met voetballen. Pieëte speelde tien sei zoenen in de eredivisie. Met FC Twente be haalde ze in 2011,2013 en 2014 de landstitel en in 2008 de KNVB-beker. Daarna kwam de nu 28-jarige aanvalster drie jaar lang uit voor Ajax. Vorig seizoen won ze met de Am sterdamse club de landstitel en de beker. In 2009 debuteerde Pieëte voor Oranje. Van september 2017 tot februari speelde ze voor Western Sydney Wanderers in Australië. „Het is mooi geweest. Ik heb de start van de eredivisie meegemaakt, de groei en ontwik keling van binnenuit beleefd." Dylan Vente tekent bij Feyenoord heeft met Dylan Vente een ak koord bereikt over contractverlenging van drie jaar. De achttienjarige aanvaller is nu tot de zomer van 2022 aan de Rotterdamse voetbalclub verbonden. Vente, die op zes tienjarige leeftijd zijn eerste profcontract ondertekende, debuteerde dit seizoen in het eerste van Feyenoord tegen Manchester City, in de Champions League. Gespot Ontslag Kaarten r zijn niet zoveel voet ballers die kunnen zeg gen dat ze ooit FC Bar celona op het rooster legden. Paul Postuma (62) heeft bij ieder verjaardagsfeest een goed verhaal te vertellen, maar de ex-PSV'er uit Leende praat zel den of nooit over zijn voetbalcar rière. Hij denderde op 29 maart 1978 met PSV in het eigen Philips Stadion langs de sterren van het grote Barqa. De mannen van Kees Rijvers trakteerden coach Rinus Michels en zijn sterren Johan Cruijff en Johan Neeskens op een Eindhovense oorwassing: 3-0. Vandaag precies veertig jaar gele den maakte Postuma een van de goals tegen de Spaanse topclub. Twee weken later overleefde hij met PSV in een volgepakt Nou Camp de strijd tegen Cruijff, curi euze arbitrale besluiten en 80.000 toeschouwers die bloed roken. Met een 3-1 nederlaag plaatste PSV zich voor de UEFA Cup-finale, waarin het later tegen het Franse Bastia de hoofdprijs won. Waterzuivering Niets in de huiskamer van Post uma doet nog herinneren aan die momenten van glorie. Een man die de rust van Leende en zijn ge boortedorp Helenaveen omarmt als destijds de UEFA Cup. In de stenen van zijn in 1978 gebouwde huis zitten nog wat centen die hij destijds met voetbal verdiende. „Maar stel je daar niet te veel bij voor", zegt de ex-voetballer, die zich op zijn 62ste nog dagelijks meldt bij de waterzuivering in Eindhoven. „Voetbal is in feite ook werk. Ik kon en kan daar goed af stand van nemen." Wat heet. Veertig jaar later kijkt hij samen met de verslaggever via Voetbal is in feite ook werk. Ik kon en kan daar goed afstand van nemen Youtube zijn goal tegen FC Barce lona voor het eerst terug. In een tijd waarin het ventileren van sportieve heldendaden via sociale media bijna net zo vanzelfspre kend is als stromend water uit de kraan, blijft Postuma bescheiden. Hoe het toen ging? Een ferme uithaal bij de zestien belandde in de goal achter sluitpost Pello Ar- tola en betekende de 3-0 tegen de verbouwereerde Spanjaarden. „Ik wist niet eens dat het op de com puter te zien is. Mijn hattrick bij Feyenoord-PSV in 1980 is nog wel eens op televisie, maar dit mo ment had ik nooit teruggekeken." Het maakt ogenschijnlijk weinig in Postuma los. De droom van bijna elke voetballer in de wereld is voor hem niet meer dan een leuke herinnering. „Ik ben blij dat ik het heb meegemaakt, maar het is maar voetbal. Buiten het veld ben ik een ingetogen mens", zegt hij met toch een lichte twinkeling in de ogen. Bewondering „Dat we toen gewonnen hebben van Cruijff en Neeskens is mooi hoor, maar ik vond mijn teamge noten Willy van der Kuijlen en Jan van Beveren minstens zo bijzon der. Ik zag ze dagelijks aan het werk en had enorm veel bewonde ring voor hun mentaliteit en hou ding. Wat een toppers in hun vak en bovenal ook gewoon fidele ke rels. Dat Jan zo vroeg is overleden (in 2011, red.) deed me veel ver driet. Bij de onthulling van zijn beeltenis ben ik nog in het Philips Stadion geweest en dat is ook de laatste keer dat ik er was. Ik heb niet zoveel contacten meer in het voetbal, maar hiervoor moést ik gaan. Jan vond ik een geweldige man." „Wat wij in die jaren bij PSV had den, was uniek. Willy en René van de Kerkhof, Harry Lubse, Adrie Quote van de dag donderdag 29 maart 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO Tom Dumoulin heeft nog niet gezegd of hij dit jaar mee doet aan de Tour de France. Des te opvallender was het dat hij gisteren werd gespot op de kasseien bij Roubaix. Hij verkende de negende Touretappe. 3 Trainer Fabio Capello is na drie duels in het Chinese voetbalseizoen ontslagen bij Jiangsu Su- ning. Capello haalde maar drie punten. Hij wordt vervan gen door Cos- min Olaroiu. De spelers van Twente betalen de kaarten voor de fans die zondag meegaan naar VVV-Venlo. Het gaat om 550 kaarten. „We willen iets doen, als dank voor de steun." De dag dat Paul Postuma scoorde tegen FC Barcelona Rik Elfrink Eindhoven V En anno nu, 40 jaar na het successeizoen, fotomeulenhof - Paul Postuma (62) O Q. (O —Wielrenner Lars Boom maakt zaterdag, na behandeling vanwege hartritmestoornissen, zijn rentree in de Volta Limburg Classic. Paul Postuma in het shirt van PSV. FOTO VI IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22