Van bierdouche via klap tot uithalen met een mes 8 Hij vocht letterlijk voor het leven van zijn collega. Agent Peter Drost doet voor het eerst zijn verhaal over de avond waarop kroeglopers Bente probeerden te wurgen. POLITIEHAAT GEWELD Ik dacht allereerst aan haar, mezelf beschermen stond op de tweede plaats INCIDENTEN Agent Peter Drost knokt met zijn blote vuisten, doet er alles aan om dichter bij haar te komen. Bente. Hij heeft gezien dat zijn collega niet meer be weegt. Maar hoe hij ook vecht om de belagers die Bente proberen te wur gen van haar af te trekken, telkens zijn er die klappen en trappen die zorgen dat hij en zijn twee collega's niet bij haar kunnen komen. Nooit voelde Drost zich zo machteloos en wanhopig als op deze zaterdagavond 10 maart. „Ik dacht dat ze zou ster ven. Als je vecht voor je leven be weeg je, maar Bente lag stil." Nog altijd snapt Peter (40) niet hoe het zo ver kon komen. Hij is wijkagent en coördinator van de ho- recadiensten die agenten in Amers foort draaien. Hij was 18 toen hij bij de politie ging, net zoals zijn vader. Het broekie van toen is hij allang niet meer. Maar met al zijn ervaring voorzag hij niet dat het lastige groepje van twee vrouwen en vier mannen verantwoordelijk zijn voor een geweldsexplosie. Eerder die avond beloofden ze nog braaf op huis aan te gaan, na in meerdere kroegen te zijn geweigerd. „Toen ik ze eerder aansprak - een groep die vervelend deed, sommige leden hadden te veel op - maakten ze geen problemen. Na een melding over een ingeslagen raam ben ik rus tig naar de groep gereden. Daar was een druk gesprek gaande, maar niets spannends." Alles verandert plots als hij één van de vrouwen aanspreekt en een man maant zich daar niet mee te be moeien. „Op het moment dat ik mijn hand op zijn borst legde, sloe gen de stoppen door." Daar is een vuist, die recht op Peter afkomt, het geweld gaat in één tel 'van nul naar honderd'. Peter valt en denkt maar aan één ding: opstaan. Nu. Hij weet: liggend op straat is hij op z'n kwets baarst. Als Drost weer op zijn benen staat, hoort hij geschreeuw, ziet hij een gevecht. Maar het lukt niet om overzicht te krijgen. Adrenaline schiet door zijn lijf. Spieren spannen zich aan. Het is alsof Peter door een koker kijkt, hij ziet alleen nog ge vaar. Twee lijven, bovenop dat van zijn collega. „Ik dacht allereerst aan haar, mezelf beschermen stond op twee." Peter vliegt op haar af, maar wordt in de rug aangevallen, weggeduwd. De andere agent die ook probeert Bente te ontzetten, wordt zo hard tegen de helm die hij nog draagt ge trapt, dat hij er een whiplash aan overhoudt. Bente blijft onbereik baar. Als Peter nu zijn wapen zou kunnen trekken, zou schieten een groot risico vormen voor zijn colle ga's. Peter roept naar ze, als in een frac tie van een seconde ruimte ontstaat. Taser! Als één man trekken de drie agenten het wapen, dat ze bij wijze van proefin Amersfoort mogen dra gen. Het felle licht van het stroom stootwapen schijnt op de belagers van Bente. Rode punten verschijnen op hun lijven. Nu gaan de handen omhoog. Rust. „Op dat moment 28 FEBRUARI 2018 AMSTERDAM woensdag 28 maart 2018 GO Carla van der Wal Amersfoort 14 FEBRUARI 2018 BERGEN OP ZOOM In Bergen op Zoom krijgt een agent bier over zich heen gegooid als hij een bewoner aanspreekt op geluidsover last. Ook scheldt deze de politie verrot. De man is aan gehouden. De politie in Amsterdam betrapt twee dieven op heter daad bij een inbraak. Een agent raakt gewond als een in breker hem slaat met een koevoet. Hij doet aangifte we gens poging tot doodslag. 10 MAART 2018 DEN HAAG Een Haagse agent loopt een zere knie op als hij een trap krijgt van een agressieve man. De politie trof de man ge wond op straat aan. Omdat de man agressief is naar ie dereen in zijn buurt, wilde de agent hem aanhouden. De gewonde diender heeft aangifte gedaan van mishande ling. 19 MAART 2018 BREDA Een Bredase agent krijgt een klap in zijn gezicht als hij een man aanhoudt voor mishandeling van zijn vriendin. De agent raakt gewond, maar hoeft niet behandeld te worden. Hij doet aangifte. 22 MAART 2018 GRONINGEN Een man probeert agenten in Groningen neer te steken als hij er op wordt aangesproken dat er meerdere gesig naleerde fietsen in zijn tuin staan. De vermeende fietsen dief maakt stekende bewegingen, maar raakt de agenten niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8