De rode loper is uitgerold Gesprekken over brede coalitie in Sluis Mar en Ineke I doen de korpsquiz Lagere straffen voor dealend drietal Krukje 2 MARINIERS PROVINCIE 0 0 0 Een quiz met een knipoog moet mariniers duidelijk maken dat Zeeland voordelen heeft. Hoe zouden de denkbeeldige marinier Mar en zijn vrouw Ineke hierop reageren. En kloppen de antwoorden wel? Commentaar Korps quiz en vakantie huisjes zijn aardig heidjes in de marge van een serieuze De provincie Zeeland probeert mariniers en hun partners te lokken. Dat moet, want er is veel weerstand tegen de verhuizing van Doorn naar Vlissingen. Een van de middelen is www.korps- quiz.nl, een serie vragen en antwoorden waarmee vooroordelen over Zeeland onderuit worden gehaald. Jammer dat de quiz het beeld hier en daar wat mooier maakt dan de werkelijkheid. Maar de grote lijn klopt gelukkig wel. Zeeland is geen uithoek. In Zeeland is het leven goed. Die boodschap mag de provincie best uitdragen. Ook al is het aan de late kant. Tweede Kamer groen licht geeft voor de nieuwe mari nierskazerne. Vlissingen droomt meteen van het vol bouwen van het desolate Scheldekwartier. De vlag gaat uit. Maar Zeeland kijkt vooral naar zichzelf. De vraag of de mariniers wel willen verhuizen wordt niet indringend genoeg gesteld. Daardoor laat Zeeland veel kostbare tijd liggen. Al die jaren had de provincie samen met Defensie aan draagvlak kunnen werken. campagne Kibbelen over de Zeelandpromotie heeft niet veel zin. De korpsquiz is een knipoogje, net zoals het aan bod van een paar vakantiehuisjes door Roompot. Het zijn aardigheidjes in de marge van een inmiddels heel serieuze campagne waarmee Zeeuwse instellingen en bedrijven eindelijk de rode loper uitrollen. Het ant woord is nog steeds aan de mariniers. Dat is de uitkomst van een informa tierondje langs alle fracties door CD A-lijsttrekker Peter Ploegaert. Zijn partij kwam vorige week als grootste uit de bus in Sluis. Het CDA heeft vier zetels, de andere partijen drie. „We gaan proberen er met z'n vieren uit te komen, maar ook een combinatie van CDA met twee par tijen is mogelijk", geeft Ploegaert aan. In dat laatste geval zou de coali tie een erg krappe meerderheid in de gemeenteraad krijgen. Een coali tie met vier partijen ligt daarom ALMANAK meer voor de hand, liet Ploegaert al doorschemeren. „Maar dan moeten we er inhoudelijk wel eerst uitko men natuurlijk." Als de gesprekken slagen, betekent dit dat de huidige coalitie wordt voorgezet, aangevuld met Lijst Babijn. De huidige wet- Bij thuiswedstrijden van HSV Hoek neemt de fotograaf van deze krant altijd een krukje mee. Daarop posteert hij zich, voor de reclameborden en net achter de achterlijn. Zo ook af gelopen zaterdag, toen Hoek Nootdorp met 3-0 naar huis stuurde. Het viel ook toeschou- We gaan proberen er met z'n vieren uit te komen houders Ploegaert (CDA), Jack Werkman (VVD) en Chris van de Vijver (NGB) blijven dan op hun post, mogelijk deels parttime. Fran- qois Babijn zou dan de nieuwko mer zijn in B en W. wer Ruben (4) op, die door zijn vader werd opgetild omdat hij anders alleen maar tegen de re clameborden aan zou kijken. Hij bestudeerde de fotograaf eens en trok zijn conclusies. „Die meneer mag zeker vooraan zit ten omdat-ie zo klein is? Dan mag ik dat toch ook?" Werk aan weg in deel Hoofdstraat Autobioscoop opent parkeerplek Sluis beslist nog over 'dodendraad' TERNEUZEN Franse quiz in Porqy Bess Wow, dat Vlissingen ligt zowat in België. Nog geen uur van Gent, staat hier. Je weet wel. Gent. Van als we met de kids naar Disney- land Parijs rijden. Daar roep jij al tijd: „Niet zeuren, we zijn er bijna. Ik kan Frankrijk al zien." Nou Mar, ik heb nog eens geke ken op die Geluksmeter van het CBS. Die Zeeuwen hebben een 7,2 en wij in Utrecht een 7,1. Tsjonge jonge wat een verschil. Ik kan je wel vertellen dat het omgekeerd is De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 31-jarige R. B. uit Ber gen op Zoom veroordeeld tot zes tien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaar delijk. B. kreeg deze straf voor het circa een jaar lang in Goes dealen in cocaïne en verboden wapenbe zit. Tegen de verdacht was twee jaar cel, waarvan zes maanden voor waardelijk, geëist. De 31-jarige S. M. uit Roosen daal werd voor het helpen van B. veroordeeld tot 120 dagen cel waarvan 88 voorwaardelijk plus een taakstraf van 240 uur. Tegen hem was vijftien maanden cel waarvan zes maanden voorwaar delijk geëist. Goesenaar De 26-jarige Goesenaar C. de V., ten slotte, werd voor dealen ver oordeeld tot twaalf dagen cel plus een taakstraf van 240 uur. Tegen hem was naast de opgelegde straf ook nog een voorwaardelijke cel straf van 168 dagen geëist. Dat het drietal deel uit zou ma ken van een criminele organisatie en dat B. zich schuldig zou heb ben gemaakt aan witwassen en het bezit van vijf gram cocaïne, achtte de rechtbank niet bewezen. woensdag 28 maart 2018 ff Zeeland reageert in 2013 enthousiast als de De vier grootste partijen in de gemeente Sluis praten vandaag over de vorming van een coali tie. Het gaat om CDA, VVD, Nieuw Gemeentebelang (NGB) en Lijst Babijn. Martijn de Koning Oostburg - Peter Ploegaert, CDA- lijsttrekker Tip? redactie@pzc.nl SINT JANSTEEN Het wegdek van de Hoofdstraat in Sint Jans teen moet op meerdere plekken opnieuw be straat worden. En wel bij de huisnummers 18 en 35. De werken zijn nodig vanwege kwaaltjes aan het wegdek. Op dinsdag 3 en woensdag 4 april wordt de Hoofdstraat tussen de Geslechtendijk en de Zustersstraat daarom afgesloten voor het doorgaande verkeer. Verkeersdeelnemers moeten omrijden. WESTDORPE De Baeckermat in West- dorpe opent morgen avond een nieuw par keerterrein bij het restau rant met een speciaal evenement, een autobio scoop. De (Zeeuws- Vlaamse) succesfilm 'Weg van Jou' wordt ver toond. Deelname per auto kost 35 euro, inclu sief goodiebag met bio scoopversnaperingen uit de Baeckermat-landwin- kel. Er is plek voor zestig auto's, maximaal drie in zittenden per auto. OOSTBURG Het is nog niet zeker dat Sluis meedoet aan het project 'de dodendraad leeft', in tegenstelling tot wat gisteren uit deze krant viel op te maken. Het idee is de doden draad uit de Eerste We reldoorlog terug te bren gen in het land door witte krokussen te planten. Sluis wil nu eerst uitzoe ken hoe dit praktisch te regelen is, onder meer met grondeigenaren, al vorens 'ja' te zeggen. De Alliance Frangaise Zeeuws-Vlaanderen houdt donderdag om 20.00 uur een quiz in Porgy Bess in Terneu- zen. Die is bedoeld voor iedereen die Frankrijk beter wil leren kennen. De quiz is in het Frans, maar laagdrempelig. Aanmelden is niet nodig, deelname kost 8 Vijftienhonderd mensen had den gistermiddag al de ludieke quiz www.korpsquiz.nl inge vuld. De provincie Zeeland zette de quiz deze week online om mariniers te laten zien dat verhuizen naar Zeeland geen ramp is. We probeerden ons voor te stellen hoe de quiz zou vallen bij de fictieve marinier Mar en zijn Ineke. En we checkten de antwoorden. Het is nog geen uurtje rijden van Gent, Breda en Antwer pen en in anderhalf uur ben je in Utrecht. Hartje Gent is echt niet binnen een uur bereikbaar vanuit Vlis singen, zoals de quizmaster de mariniers wil doen geloven. Een uur en een kwartier als je de tenminste het systeem van bewegwijzering in België hebt doorgrond. Breda en Antwer pen is ook meer dan een uur rijden. Het centrum van Utrecht bereik je niet binnen anderhalf uur. Dat kost je zon der files een kleine twee uur. Het is, zonder file, twee uur rij den (188 kilometer) naar Vlis singen. Vanuit Doorn dus is Vlissingen net zover als Gro ningen, Maastricht, Brussel of Dortmund. Zeeuwen zijn zo gelukkig Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64