Derde klas vrijeschool uitgesteld 'Een zeeduivel van acht kilo, da's een kleintje Leerlingen moeten na tweedejaar elders hun opleiding vervolgen Campagnes voor veiligheid in het ver keer zetten te weinig zoden aan de dijk Automobilist vanaf motor beschoten Marinekazerne sluit poorten Het boksen in Zeeland mag weer op de kaart De schietpartij vond om 16.45 uur plaats op de Nederherenweg bij Sint Anna ter Muiden, net voor de grens met België. Getuigen zagen daar een zwarte auto rijden met Belgisch kenteken. De auto werd vanuit België achtervolgd door twee mannen op een motor met naar verluidt eveneens een Bel gisch kenteken. Vlak over de grens op de Nederherenweg stopte de auto. De bestuurder vluchtte te voet verder. Hij werd direct belaagd door de passagier achterop de motor. Die pakte een vuurwapen en schoot op de be stuurder. Het is niet bekend of die daarbij gewond raakte. De schutter stapte na enkele se conden weer achterop de motor en reed weg richting België. De bestuurder stapte in zijn auto en verdween richting Sint Anna ter Muiden. Buurtbewoners van de Nederhe renweg in Sint Anna ter Muiden (dat in totaal 50 inwoners heeft) zijn door het schietincident ge schrokken. „We zijn wel even wakker geschud. Het is hier maar een stil dorpje. Je verwacht zoiets niet" zegt een bewoner. Op de plek van het incident is door een andere buurtbewoner een lege huls gevonden. Het ging om een oefenpatroon. Een aantal bewo ners denkt dat het niet om een af rekening gaat, maar om een be dreiging. Coördinator Ilona Vervloet van de afdeling vrijeschool CSW Bestevaêr benadrukt dat het nog steeds het streven is een derde klas op te zetten. Een en ander vergt alleen meer voorbereiding dan verwacht. In de onderbouw van de vrijeschool zit ten leerlingen van drie niveaus bij elkaar. In het tweede jaar van de vrijeschool CSW Bestevaêr zitten nu twintig leerlingen op mavo,- havo- en vwo-niveau. De docenten geven op alle drie de niveaus tegelijk les. In de derde klas mavo begint de voorbereiding op het eindexamen al. Dat is in het derde jaar van havo en vwo nog niet aan de orde. Derde klassers kiezen bijvoorbeeld al een profiel waarmee ze voorsorteren op een beroepsrichting. Naast het leer niveau wordt dan ook het profiel be langrijk in het onderwijs. „Onder wijskundig is dat een uitdaging waar we hard aan werken", verze kert Vervloet. Vrij eschoolleerlingen proberen een pool te vormen of via andere constructies samenreizen te organiseren naar vrijescholen bui ten Zeeland. De dichtstbijzijnde be vindt zich in Breda. Een deel van de tweedeklassers stroomt door bin nen CSW of een andere reguliere school. De oprichting van een afdeling vrijeschool bij CSW Bestevaêr was twee jaar geleden een schot in de roos. Landelijk groeien de vrijescho- len met zo'n 8 procent per jaar. De afdeling vrijeschool is onderdeel van Bestevaêr en de enige die in Zeeland voortgezet vrijeschoolonderwijs aanbiedt. Sinds de oprichting in 2016 Vrijeschoolleerlingen proberen een pool te vormen of via andere constructies samenreizen te organiseren naar vrijescholen buiten Zeeland zijn drie ervaren vrijeschooldocen- ten aangetrokken. Inmiddels vor men zij onderdeel van het CS W-do cententeam, dat ook in de vrije- schoolklassen lesgeeft. „De samen werking heeft voor beide kanten toegevoegde waarde", stelt Ver vloet. Vrijescholen voldoen aan alle kerndoelen van het reguliere onder wijs, maar het leerplan is afwijkend, met een doorlopende leerlijn van 4 tot r8 jaar. Vrijeschoolklas 7 is verge lijkbaar met de eerste klas van het reguliere voortgezet onderwijs. Op 21 juni sluiten de pioniers van de afdeling vrijeschool op CSW Be stevaêr de eerste twee schooljaren af met een opvoering in het Arsenaal theater in Vlissingen. Komend schooljaar begint een nieuwe eerste klas met 27 leerlingen uit heel Zee land. 'rofessioneel werkgevi verdiepte zich in Rob historie tz woensdag 28 maart 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND3 Twee mannen op een motor hebben gisteren een bestuur der van een Belgische auto be schoten na een achtervolging bij Sint Anna ter Muiden. Bas Bareman Sint Anna ter Muiden De politie is op zoek naar getui gen. Zij kunnen bellen met 0900- 8844 of via What's App (06-1220 7006). Zeeland moet nog even wachten op de derde klas van het voort gezet vrijeschoolonderwijs. Tweedejaarsleerlingen van de afdeling vrijeschool CSW Beste- vaêr in Vlissingen moeten naar Breda om hun opleiding op een vrijeschool te vervolgen. Ondine van der Vleuten Vlissingen ^gerichte oplossingen BRESKENS - Tientallen leveranciers, voornamelijk met versproducten, maar ook accountants en technische bedrijven presenteerden zich dinsdagmiddag in de vismijn van breskens aan hun vaste en potentiële klanten, dat deden ze tijdens de versmijn - een nieuwe ho- recabeurs. natuurlijk was er veel te proeven: van verse friet tot kroketten, koffie en frisdrank, tot vers fruit en groente, wijn, bier en champagne nippen kon ook, maar vooral was er vis, zoals het hoort in een vismijn, vishandel elro toonde tientallen soorten prachtige verse, glanzende vissen, waaronder een zeeduivel van acht kilo. „Ach, ze kunnen nog veel zwaarder worden", wist Aroyo van Esch van ELRO, die de duivel wel even wilde vasthouden en tonen. „Ze gaan zelfs tot dertig kilo." De Versmijn moet een jaarlijks terugkerend evenement worden, fotocamileschelstraete yyDIC3DKUC\.l\ ZEELAND 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63