De rode loper is uitgerold Hans de Kunder (CDA) stopt als wethouder l Mar en Ineke doen de korpsquiz ill« Lagere straffen voor dealend drietal Krukje 2 MARINIERS PROVINCIE Een quiz met een knipoog moet w mariniers duidelijk maken dat Zeeland 0 voordelen heeft. Hoe zouden de denkbeeldige marinier Mar en zijn vrouw Ineke hierop reageren. En kloppen de antwoorden wel? Commentaar Korps quiz en vakantie huisjes zijn aardig heidjes in de marge van een serieuze De provincie Zeeland probeert mariniers en hun partners te lokken. Dat moet, want er is veel weerstand tegen de verhuizing van Doorn naar Vlissingen. Een van de middelen is www.korps- quiz.nl, een serie vragen en antwoorden waarmee vooroordelen over Zeeland onderuit worden gehaald. Jammer dat de quiz het beeld hier en daar wat mooier maakt dan de werkelijkheid. Maar de grote lijn klopt gelukkig wel. Zeeland is geen uithoek. In Zeeland is het leven goed. Die boodschap mag de provincie best uitdragen. Ook al is het aan de late kant. Tweede Kamer groen licht geeft voor de nieuwe mari nierskazerne. Vlissingen droomt meteen van het vol bouwen van het desolate Scheldekwartier. De vlag gaat uit. Maar Zeeland kijkt vooral naar zichzelf. De vraag of de mariniers wel willen verhuizen wordt niet indringend genoeg gesteld. Daardoor laat Zeeland veel kostbare tijd liggen. Al die jaren had de provincie samen met Defensie aan draagvlak kunnen werken. campagne Kibbelen over de Zeelandpromotie heeft niet veel zin. De korpsquiz is een knipoogje, net zoals het aan bod van een paar vakantiehuisjes door Roompot. Het zijn aardigheidjes in de marge van een inmiddels heel serieuze campagne waarmee Zeeuwse instellingen en bedrijven eindelijk de rode loper uitrollen. Het ant woord is nog steeds aan de mariniers. Het CDA kreeg van alle partijen de minste stemmen en kwam dankzij een restzetel nog op twee zetels uit. „De kiezer heeft een duidelijke boodschap gestuurd, die is niet zo maar te negeren", stelt De Kunder. Na bijna dertien jaar wethouder te zijn geweest, vindt hij het ook niet in het belang van zijn partij om zit ting in de gemeenteraad te nemen. Sociale taken In een verklaring schrijft De Kun der dat hij het wethouderschap met ALMANAK 'passie en plezier' heeft vervuld. Naast de portefeuille financiën, legde De Kunder zich de afgelopen jaren steeds meer toe op de (nieuwe) sociale taken van de ge meente. Met het besluit van De Kunder Bij thuiswedstrijden van HSV Hoek neemt de fotograaf van deze krant altijd een krukje mee. Daarop posteert hij zich, voor de reclameborden en net achter de achterlijn. Zo ook af gelopen zaterdag, toen Hoek Nootdorp met 3-0 naar huis stuurde. Het viel ook toeschou- Het is pijnlijk, maar je weet dat dit ook bij politiek hoort komt er een eind aan het college van B&W in de huidige samenstel ling Het ligt het voor de hand dat het CDA de komende vier jaar in de oppositie gaat. Verkenner Eppie Klein onderzoekt de komende we ken opties voor een nieuwe coali tie. wer Ruben (4) op, die door zijn vader werd opgetild omdat hij anders alleen maar tegen de re clameborden aan zou kijken. Hij bestudeerde de fotograaf eens en trok zijn conclusies. „Die meneer mag zeker vooraan zit ten omdat-ie zo klein is? Dan mag ik dat toch ook?" Natuurspeelplek gaat later open Lintje voor Arie van de Ree Werkplaatsen zijn veel duurder KAPELLE CDA wil eerst combi VVD/GB Wow, dat Vlissingen ligt zowat in België. Nog geen uur van Gent, staat hier. Je weet wel. Gent. Van als we met de kids naar Disney- land Parijs rijden. Daar roep jij al tijd: „Niet zeuren, we zijn er bijna. Ik kan Frankrijk al zien." Nou Mar, ik heb nog eens geke ken op die Geluksmeter van het CBS. Die Zeeuwen hebben een 7,2 en wij in Utrecht een 7,1. Tsjonge jonge wat een verschil. Ik kan je wel vertellen dat het omgekeerd is De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 31-jarige R. B. uit Ber gen op Zoom veroordeeld tot zes tien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaar delijk. B. kreeg deze straf voor het circa een jaar lang in Goes dealen in cocaïne en verboden wapenbe zit. Tegen de verdacht was twee jaar cel, waarvan zes maanden voor waardelijk, geëist. De 31-jarige S. M. uit Roosen daal werd voor het helpen van B. veroordeeld tot 120 dagen cel waarvan 88 voorwaardelijk plus een taakstraf van 240 uur. Tegen hem was vijftien maanden cel waarvan zes maanden voorwaar delijk geëist. Goesenaar De 26-jarige Goesenaar C. de V., ten slotte, werd voor dealen ver oordeeld tot twaalf dagen cel plus een taakstraf van 240 uur. Tegen hem was naast de opgelegde straf ook nog een voorwaardelijke cel straf van 168 dagen geëist. Dat het drietal deel uit zou ma ken van een criminele organisatie en dat B. zich schuldig zou heb ben gemaakt aan witwassen en het bezit van vijf gram cocaïne, achtte de rechtbank niet bewezen. woensdag 28 maart 2018 n Zeeland reageert in 2013 enthousiast als de Met 'pijn in het hart' heeft wet houder Hans de Kunder (CDA) besloten te stoppen als wethou der in de gemeente Reimers- waal. Aanleiding is het 'teleur stellend slechte resultaat' dat zijn partij vorige week boekte. Joeri Wisse Kruiningen -Hans de Kunder (CDA) Tip? redactie@pzc.nl SINT-MAARTENSDIJK De nieuwe natuurspeel plek in Sint-Maartensdijk wordt niet vandaag, maar pas op Koningsdag ge opend. De werkzaamhe den op het terrein aan de Julianastraat zijn twee weken geleden al stop gezet omdat het terrein onbegaanbaar werd door de regen. Door de vorst werd het werk daarna nog verder vertraagd. De dorpstafel meldt via Fa- cebook dat de opening is uitgesteld tot 27 april. SINT-MAARTENSDIJK Arie van de Ree uit Sint- Maartensdijk is gisteren benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg die onderschei ding voor zijn inzet als vrijwilliger. Zo is hij al sinds 1975 betrokken bij muziekvereniging Eu- terpe en is hij tien jaar vrijwilliger geweest bij het Smalstads Mannen koor. Sinds 2010 is hij be trokken bij woonzorgcen trum Maartenshof. YERSEKE De bouw van nieuwe steunpunten van ge meentewerken in Yer- seke en Krabbendijke valt 278.000 euro duur der uit dan begroot. „Wij zijn de pineut van de ge stegen bouwkosten", zegt wethouder Jaap Sinke. Uitstel of verdere versobering is volgens Sinke geen optie. „De huidige werkplaatsen zijn stokoud en tot op de draad versleten." Bouw bedrijf Schrijver neemt de klus voor een bedrag van zo'n acht ton aan. 'CDA-Kapelle adviseert informateur recht te doen aan de verkie zingsuitslag en aller eerst te onderzoeken of een samenwerking tus sen de VVD en Ge meente Belang mogelijk is.' Waarom de partij deze tweet de wereld in stuurde wilde lijsttrek ker Evert Damen giste ren niet toelichten. Vijftienhonderd mensen had den gistermiddag al de ludieke quiz www.korpsquiz.nl inge vuld. De provincie Zeeland zette de quiz deze week online om mariniers te laten zien dat verhuizen naar Zeeland geen ramp is. We probeerden ons voor te stellen hoe de quiz zou vallen bij de fictieve marinier Mar en zijn Ineke. En we checkten de antwoorden. Het is nog geen uurtje rijden van Gent, Breda en Antwer pen en in anderhalf uur ben je in Utrecht. Hartje Gent is echt niet binnen een uur bereikbaar vanuit Vlis singen, zoals de quizmaster de mariniers wil doen geloven. Een uur en een kwartier als je de tenminste het systeem van bewegwijzering in België hebt doorgrond. Breda en Antwer pen is ook meer dan een uur rijden. Het centrum van Utrecht bereik je niet binnen anderhalf uur. Dat kost je zon der files een kleine twee uur. Het is, zonder file, twee uur rij den (188 kilometer) naar Vlis singen. Vanuit Doorn dus is Vlissingen net zover als Gro ningen, Maastricht, Brussel of Dortmund. Zeeuwen zijn zo gelukkig Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60