Het Spoorwegmuseum neemt je mee op reis Spoorwegmuseum MA<" Lezersaanbiedingen Plopsaqua De Panne Plopsaland De Panne van 3&r&o voor 23?3 iRÏopMlMSu Ga naar pzc.nl/voorjaarsuitjesc(*^P VantTïSOVOOr 12, lffiliyj§<glM Het leukste station van het land Van voor 9,- Mummies in Bruges - Secrets of Ancient Egypt Rederij Lovers Van 19^99 VOOT 12," lyoncmm» mIK^ DE panne I Ga naar pzc.nl/spoorwegmuseum Commerciële bijlage 28-3 t/m 3-6 Avontuur is dichterbij dan je denkt. In het Spoorwegmuseum raas je door de tijd in treinen die jij helemaal mag ontdekken. En er zijn nog veel meer spannende avonturen. Zoals De Vuurproef, de prijswinnende 4D-simulator waarin je zelf een trein bestuurt. Of wat dacht je van het nieuwe Techlab? Daar ontdek je door het doen van testjes en proefjes wat de techniek achter de trein is. Nieuwsgierig? Kom ook naar het leukste station van Nederland! W unrtr 1 O 50 §p@®rfW<g(| Tickets zijn geldig t/m 3i december 2oi8 Ga naar pzc.nl/spoorwegmuseum XJ Een prachtige collectie treinen en nog veel meer mooie verhalen. Ze komen samen in het Spoorwegmuseum in Utrecht, dat vorig jaar werd uitgeroepen tot leukste museum van de provincie. Zelfs Thomas de Stoomlocomotief is van de partij. Het is ieder jaar weer een mooi spektakel als Thomas de Stoomlocomotief bij het Spoorwegmuseum arriveert. De televisieheid is te gast tijdens het hemelvaartsweekend. De blauw met rode trein neemt Henry en Emily met zich mee en natuurlijk de Dikke Controleur. „Dat is altijd een groot feest. In het museum ligt dan een heel groot speelkleed met allemaal Thomas-speelgoed en er is een Thomas Sing-a-long met liedjes uit de musical", blikt Evertjan de Rooij van het Spoorwegmuseum alvast vooruit. Ook zonder speciale gasten als Thomas en zijn vrienden is het museum in het oude Maliebaanstation al een belevenis. Naast de uitgebreide collectie treinen die bewonderd kan worden, zijn er ook tal van dingen te doen. Het verhaal van de spoorweggeschiedenis wordt letterlijk in beeld gebracht. Luister bij De Grote Ontdekking naar het ontstaan van de stoommachine, stap in het Ga naar pzc.nl/plopsadepanne Tickets zijn geldig t/m 11 november 2018 Ga naar pzc.nl/mummies mijnwerkersliftje en ga terug in de tijd, waar in het decor van een oud Engels dorpje wordt verteld hoe de trekkracht van paarden werd vervangen door een stoomlocomotief. „Dan snap je hoe belangrijk de uitvinding van de stoommachine is geweest", geeft De Rooij aan. Het verhaal eindigt bij De Arend, de eerste stoomlocomotief van Nederland die in Utrecht in het museum staat. Wegdromen over lange reizen naar verre oorden kun je in het Stoomtheater in het museum waar de Oriënt Express de hoofdrol speelt. Acteurs spelen voorstellingen over reizen met deze beroemde trein. Het Spoorwegmuseum wil met deze verhalen de bezoekers iets leren. „Educatie door vermaak, noemen we dat. Als je iets leuk vindt, kun je het makkelijker onthouden. In ons Techlab ontdek je de techniek die nodig is om treinen te laten rijden. Wat is de trekkracht van een trein, wat doet een bovenleiding? Bij De Vuurproef laten we zien hoe de komst van de trein de wereld heeft veranderd. Zo vertellen we de verhalen en gebruiken de collectie daarvoor. Dat is de goede combinatie." Tickets zijn geldig t/m 15 juli 2018 Ga naar pzc.nl/plopsaqua Tickets zijn geldig t/m 15 juli 2018 Beleef Amsterdam vanaf het water Van *6r-voor 9,60 lovers Tickets zijn geldig t/m 1 juli 2018 Ga naar pzc.nl/lovers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55