Madurodam Financiële opsteker voor musea en monumenten The Amsterdam Dungeon Ontdek het beste van Nederland! BODY WORLDS MadameTussauds Schiphol Behind the Scenes Lezersaanbiedingen Van 23t-VOOr 18," Van 17^50 VOOr 11," Ga naar pzc.nl/madurodam madurodam Ga naar pzc.nl/voorjaarsuitjes Tickets zijn geldig t/m 28 juni 2018 Ga naar pzc.nl/dungeon Het Rijksmuseum in Amsterdam krijgt dit jaar 200.000 euro extra om meer basisschoolleerlingen te verwelkomen. Vanaf volgend jaar wordt dat bedrag nog eens verdubbeld. Minister Ingrid van Engelshoven van Cultuur maakte dat onlangs bekend. Daarbij liet zij ook weten dat scholen kunnen besluiten om naar een ander museum te gaan. Er wordt nog dit jaar 2,1 miljoen euro uitgetrokken om scholen met hun leerlingen musea te laten bezoeken. Vanaf 2019 is er jaarlijks 4,9 miljoen euro beschikbaar. Dat is een mooie opsteker voor de Nederlandse musea, die zich steeds meer richten op een leerzaam en (inter)actief dagje uit. De variatie aan musea is groot. Willen we terug in de tijd en met eigen ogen zien hoe de mensen vroeger leefden? Dat kan in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Daar komen de verhalen tot leven van de mensen die vroeger rond de Zuiderzee woonden. Je ziet, hoort, proeft en ruikt er het dagelijks leven van die tijd. Of ontmoet je idolen en andere grootheden bij Madame Tussauds in Amsterdam waar je op de foto gaat met wereldsterren en het podium deelt met dj's als Afrojack. Wie daarentegen meer heeft met het binnenste van de mens, kan zijn hart ophalen bij Body Worlds in Amsterdam. Daar draait het om geluk en de vraag hoe dat ontstaat. In Body Worlds: The Happiness Project maak je een wonderbaarlijke reis door het menselijk lichaam, op zoek naar wat ons gelukkig maakt en het effect hiervan op onze gezondheid. Wie actie zoekt en drukte, reist af naar de nationale luchthaven voor de Schiphol Behind the Scenes Tour. Die laat zien wat er allemaal gebeurt op een luchthaven. De tour brengt de bezoeker op plekken waar je normaal niet komt: bij de brandweer, de sneeuwvloot, de hangars, de platforms en nog heel veel meer. Het kabinet heeft ook geld gereserveerd voor erfgoed en monumenten. Al eerder was afgesproken dat daar 325 miljoen voor beschikbaar komt. Tien procent daarvan gaat naar het opknappen van kerken en andere monumentale panden. Datzelfde bedrag wordt gestort in het fonds waar eigenaren van rijksmonumenten een lening kunnen aanvragen. Op die manier hoopt het kabinet ook nieuwe bestemmingen te vinden voor rijksmonumenten. Wie weet een museum... Bekijk het aanbod op pzc.nl/voorjaarsuitjes Er hangt iets in de lucht deze zomer... Madurodam opent opnieuw een spectaculaire familieattractie! Vanaf juli 2018 beleef je in Den Haag de meest indrukwekkende overwinning op het water in onze geschiedenis, kom naar Madurodam en ervaar op eigen kracht hoe Nederland de strijd aangaat met het water. Koop t/m 4 juni je ticket mét korting en beleef als eerste deze nieuwe en eigentijdse attractie. Leuk voor jong en oud! Tickets zijn geldig t/m 31 juli 2018 Commerciële bijlage 28-3 t/m 3-6 Tickets zijn geldig t/m 28 juni 2018 Ga naar pzc.nl/madame Van 22,95 VOOr 12,- BODY WORLDS Tickets zijn geldig t/m 1 juli 2018 Ga naar pzc.nl/bodyworlds YES.YOU'RE IN. Van 15ï5G VOOr 9,3 Tickets zijn geldig t/m 1 juli 2018 Ga naar pzc.nl/schiphol behind Ihe scenes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54