Burgers1 Zoo: passie voor dier en natuur Burgers1 Zoo D2H 1 Lezersaanbiedingen Kinderpretpark Julianatoren Vogelpark Avifauna Eén met de natuur Plopsa Coo Domein van de Grotten van Han Van 22^© VOOr 17,- Van 22^50 VOOr 15,- Ga naar pzc.nl/voorjaarsuitjes vanvh-VOOr 10,- Avifauna van**-voor 19,90 3. Commerciële bijlage 28-3 t/m 3-6 Natuurgetrouw. Dat woord past precies bij Koninklijke Burgers' Zoo in Arnhem. De natuur staat altijd op één in het park en daar gedijen de dieren die er in de rotswoestijn, het koraalrif, de mangrove, op de savannevlakte of in het regenwoud wonen uitstekend bij. De bijzondere dieren die er worden geboren, zijn het levende bewijs. 'Ecodisplays' noemt het dierenpark de natuurgetrouwe gebieden die met de grootste zorg zijn aangelegd en precies voldoen aan het originele leefgebied van onder meer roofdieren, vogels en vissen. „Dat onderscheidt ons van andere parken in Nederland, in Europa en misschien wel van de wereld", vertelt Bas Lukkenaar van Burgers' Zoo met gepaste trots. Zijn voorbeelden spreken voor zich. Lukt het andere parken maar moeilijk om adelaarsroggen te kweken, bij Burgers' Zoo lijkt het geen enkele moeite en worden er geregeld kleine roggen geboren. Dat is te danken aan de grote leefruimte, maar liefst 1,6 miljoen liter water, en de unieke manier waarop de adelaarsroggen worden gevoerd. Adelaarsroggen staan namelijk bekend om hun kieskeurigheid als het om eten gaat, vandaar dat ze in Arnhem één-op-één worden gevoerd. Dat heeft duidelijk effect. Ook het echte koraalrif in de Indopacifische Oceaan (Ocean) leeft in een natuurgetrouwe omgeving. Het koraal, dat bestaat uit tienduizenden kleine diertjes die gevoelig zijn voor licht, stroming en voeding, doet het perfect in Burgers' Zoo dankzij de juiste omstandigheden. „Dat is precies wat we willen. Als bezoekers bij ons in de Bush komen, wanen ze zich echt in een tropisch regenwoud. Een dagje Burgers'Zoo wordt dan een ware ontdekkingsreis. Als het hen raakt, hopen we dat ze daarna openstaan voor ons verhaal dat het noodzaak is om zorgvuldig met de natuur om te gaan. Eenzelfde ervaring kun je hebben in de Belizaanse mangrove, die vorig jaar is geopend. Wat dacht je hoe het voelt als je bij ons een zeekoe in zijn natuurlijke omgeving ziet? De mangrove is een nabootsing van het natuurgebied dat wij beheren in Belize. Een gebied met een oppervlakte van zes keer Park De Hoge Veluwe, waaromheen veel is weggekapt. Met onze mangrove proberen we de zorg voor de natuur over te brengen op onze bezoekers." Ga naar pzc.nl/burgerszoo Koninklijke Burgers' Zoo staat bekend om de groots opgezette en nagebootste leefwerelden. Het is één van de grootste dierenparken van Nederland en ontvangt jaarlijks ruim 1,1 miljoen gasten. Het dierenpark ligt in een prachtige bosrijke omgeving. Duik in 8 miljoen liter water, ga op avontuur in de overdekte jungle en bewonder de grootste overdekte mangrove ter wereld met honderden vlinders! Tickets zijn geldig t/m 30 juni 2018 Ga naar pzc.nl/burgerszoo Tickets zijn geldig t/m 30 juni 2018 Ga naar pzc.nl/julianatoren Vogels en zoo voads cr\xoo Tickets zijn geldig t/m 30 juni 2018 Ga naar pzc.nl/avifauna Tickets zijn geldig t/m 11 november 2018 Ga naar pzc.nl/grottenvanhan Op avontuur in de vrije natuur! Van 25r99 VOOr 16,89 Tickets zijn geldig t/m 15 juli 2018 Ga naar pzc.nl/plopsacoo DOMAINE DES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51